» » Хочете відчути тепло і отримати психологічну допомогу? Зайдіть до пункту обігріву!

Хочете відчути тепло і отримати психологічну допомогу? Зайдіть до пункту обігріву!

Відвідавши Світловодськ минулої суботи, народний депутат України Олесь Довгий чітко усвідомив надзвичайність з теплопостачанням у місті. Тож його перші кроки до нормалізації ситуації стосувалися залученням фахівців з ремонту теплотрас та облаштування пунктів обігріву.

"Зранку в понеділок провів чергову нараду із губернатором області, місцевою владою та МНС. — повідомляє  народний обранець. — Після отримання результатів проходу поліцією будинків, побачили реальні факти... Дома не опалюються, труби не готові, за вихідні сталось 13 нових проривів і зупинена третя котельня сьогодні вночі. Відповідно було прийнято рішення оголосити надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня у Світловодську. Також вирішили розгорнути пункти обігріву по всьому місту. Для цього домовились залучити додаткові сили із області та сусідніх міст, щоб швидше все організувати. Мої помічники також знаходитимуться на місцях та допомагатимуть в організації".

Як тільки обласна влада оголосила у Світловодську надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня через зрив опалювального сезону, у місті облаштували сім пунктів обігріву. Ми побували у кожному з них, поспілкувалися із співробітниками У ДСНС України в Кіровоградській області, в одному навіть випили гарячого чаю.
 
Розпочали ми свої відвідини з КУНГу, що стоїть біля будинку №3 на Грушевського. У кузові уніфікованому нульовому герметичному (так розшифровується КУНГ) тепло. На столі чай, цукор, хліб, сало, лапша швидкого приготування, чайник і одноразовий посуд. Рятівники розповідають, що обігріли і пригостили сімох чоловіків, які поряд ремонтують теплотрасу, запрошують зайти і нас, але ми поспішаємо далі.
 
Пункт обігріву на Героїв України, 67 не видно з вулиці. Він розмістився у дворі, за гуртожитком. У наметі тепло, на столі — той же набір продуктів.
 
Ще один КУНГ розмістили на Героїв України, 41. Тут поки що холодно, напевне, економлять пальне. Поряд теж ведуться роботи на теплотрасі, тож у робітників є можливість погрітися.
 
Тепло у пункті обігріву на вулиці Чорноморівській (колишня Суворова), біля СПТУ №5. Тут намет невеликий за розмірами, добре обладнаний, для відвідувачів — той же набір продуктів. Тут вже добу несуть вахту рятівники зі Знам’янки, а сьогодні до них відрядили ще й психолога Олексія Сухоленцева з обласного управління ДСНС. Чи приходять до них люди? Приходять і не тільки попити чаю, а й просто поговорити про суворе життя у надзвичайній ситуації, — розповідає психолог. Жартуємо, що після нашої реклами відбою від людей не буде. Готуйтеся, хлопці!
 
У великому наметі за адмінбудівлею, що по вулиці Героїв України, 14 дуже прохолодно. Але два рятівника підтримують вогонь у печі в середині пункту обігріву та у пересувній польовій кухні зовні. Відвідувачів ще не було, хоча їх є чим пригостити. Сподіваємося, що згодом буде тепло, адже пост хлопці не покинуть, ночувати доведеться у наметі.
 
На вулиці Конька, просто біля братської могили розташувався ще один пункт обігріву. І хоч намет великий, тут тепло, як влітку на сонці. Головний тут Олексій Сопільняк — рятівник зі Світловодська, є ще кілька співробітників, зокрема Іван Сарахан — психолог з обласного управління ДСНС. Він ще нікого не встиг проконсультувати, але дрова рубає із задоволенням. Чи надовго вони тут облаштувалися? Олексій Сопільняк відповідає, що будуть нести службу доки буде у цьому необхідність.

У парковій зоні на майданчику, де зазвичай розташовується цирк, розташувався ще один пункт обігріву. Тут поки що гріються "штабісти", водії та інші посадовці, які по кілька разів на день беруть участь у засіданнях оперативного штабу, який очолює перший заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Коваленко.
 
А сьогодні сюди приїжджали і перші особи області — голова Кіровоградської ОДА Андрій Балонь та голова обласної ради Олександр Чорноіваненко. Вони провели коротку нараду з місцевими посадовцями, побували на аварійних ділянках теплотрас, а їх на той момент було аж 12. На завершення ремонтних робіт губернатор дав відповідальним особам лише два дні. А далі запуск котельних, подача води у відремонтовані труби і тепло у квартирах буде. Звісно, якщо не порвуться труби в інших місцях.

Відеозаписи прямого ефіру: 


Фото Богдан Дроздов
[img]

[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Більше за темами: тепло
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)
Бажаємо відродження Світловодську!