» » Володимир Рубан розповідає про останні резонансні справи

Володимир Рубан розповідає про останні резонансні справи


Напередодні професійного свята Дня працівників прокуратури, що відзначається в Україні 1 грудня, ми зустрілися з Володимиром Рубаном – першим заступником керівника Знам’янської місцевої прокуратури. Під час розмови дізналися про чималу кількість резонансних правопорушень, які протягом 2018 року вдалося виявити працівниками Знам’янської місцевої прокуратури та направити відповідні позови до суду. Переконані, що нашим читачам теж буде цікаво про них дізнатися.


– Володимире Володимировичу, з якими показниками ви зустрічаєте своє професійне свято; над якими завданнями працювали протягом цього року і які маєте досягнення?


Я вважаю, що наша робота не вимірюється якимись показниками. Тобто, ми працюємо не заради статистичної звітності. Наша робота, насамперед, повинна оцінюватися за кількістю пріоритетних кримінальних проваджень, які було виявлено, завершено по ним досудове розслідування, здійснено по ним процесуальне керівництво, і які з обвинувальними актами були спрямовані до суду і розглянуті судом; також за кількістю заявлених позовів на захист інтересів держави, за якими стягнуто до держбюджету кошти або повернуто земельні ділянки, певне майно, яке незаконно вибуло з власності територіальної громади; а ще за кількістю відновлених прав громадян. 


– Цікаво дізнатися про успіхи Знам’янської прокуратури у цих напрямках...


Упродовж 11 місяців 2018 року органами прокуратури здійснено процесуальне керівництво та відповідно направлено з обвинувальними актами до суду 189 кримінальних проваджень. По цим провадженням було завершено досудове розслідування. Якщо говорити про навантаження на кожного процесуального керівника Знам’янської місцевої прокуратури, а всього їх 6 (разом з керівником), то у середньому на кожного прокурора припадає 450 кримінальних проваджень. Для порівняння, у Знам’янці – 10 працівників, а реєстрація звернень у нас майже на одному рівні.


– Можете більш докладно зупинитися на пріоритетних напрямках вашої діяльності?


До пріоритетних напрямків у нашій діяльності щодо процесуального керівництва насамперед слід віднести виявлення, проведення процесуального керівництва та спрямування до суду кримінальних проваджень у бюджетній сфері, у сфері захисту лісових насаджень, використання земель. Якщо говорити про кримінальні провадження у бюджетній сфері, в яких проведено досудове розслідування, то за 11 місяців поточного року таких кримінальних проваджень закінчено чотири. Усі вони спрямовані до суду. 


– Хотілося б почути конкретні приклади...


Наприклад, щодо колишнього касира Світловодської ЦРЛ. Жінка, працюючи на цій посаді, привласнила 72 тис. грн. У даному випадку кримінальне провадження розслідувано, направлено до суду, винну особу засуджено. Під час розслідування було відшкодовано 15 тис. грн, за цивільним позовом інші кошти підлягають стягненню. 


Також одним із прикладів може бути кримінальне провадження щодо колишнього державного виконавця Світловодського відділу Державної виконавчої служби, який неналежним чином виконував свої посадові обов’язки і як наслідок здійснив опис нерухомого майна, що перебувало у комунальній власності, це будівля гуртожитку загальною площею 449 м кв. за адресою: вул. Героїв України, 67. Як відомо, чинне законодавство містить мораторій на відчуження, примусову реалізацію об’єктів нерухомого майна, які віднесені до гуртожитків. Крім того, боржнику, по якому стягувалося за виконавчим провадженням ця сума заборгованості, вказане майно взагалі не належало, а належало територіальній громаді. Особу засуджено, наявний вирок. 


Є низка кримінальних проваджень, за якими здійснюється процесуальне керівництво стосовно громадян, які шляхом подання неправомірних відомостей до управління праці та соціального захисту населення Світловодської РДА отримували допомоги як малозабезпечені сім’ї, але не мали право на отримання такої допомоги, бо мали джерела прибутків, а також об’єкти нерухомого майна. На даний час щодо однієї громадянки провадження направлено до суду - рішення поки що немає, інші перебувають на стадії досудового розслідування.


Крім того, у цьому місяці завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо колишнього директора Світловодського комунального підприємства, яке забезпечує вивезення побутового сміття. 


Колишній керівник привласнив готівкові кошти у сумі 36 тис грн, які належали цьому підприємству, підробивши відповідні платіжні документи. Кримінальне провадження завершено, обвинувальний акт направлено до суду.  


Постане перед судом і громадянин , який шахрайським шляхом заволодів продуктами харчування вартістю 2 млн грн. Нагадаю, що у червні поточного року мешканець Кременчука, використовуючи засоби мобільного зв’язку, увів в оману водія вантажного транспортного засобу, який транспортував продукти харчування, а саме масло солодковершкове із Хмельницької області до м. Полтава, повідомивши останньому неправдиву інформацію щодо необхідності розвантаження продукції загальною вагою 20 тон у Світловодську. Після розвантаження чоловік протиправно заволодів продуктами харчування. Під час досудового розслідування встановлено місцезнаходження більшої частини викраденої продукції, її вилучили і  повернули власнику.


Щодо підозрюваної особи обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, накладено арешт на її майно, подальшу долю підозрюваного вирішуватиме суд.


– Свого часу у ЗМІ активно висвітлювалася трагедія, що сталася на водопровідно-каналізаційному підприємстві селища Власівки, де під час виконання робіт на КНС загинуло двоє працівників. Чи є результати у цій справі?


Досудове розслідування завершено, до суду направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, що спричинило загибель двох людей.


Зібрані під час досудового розслідування докази та висновок судової експертизи підтвердили, що керівник та начальник виробництва комунального водопровідно-каналізаційного підприємства допустили порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час організації виконання робіт з підвищеною небезпекою у приміщенні каналізаційно-насосної станції, необладнаному неперервною системою вентиляції, без засобів індивідуального захисту і страхувальних пристосувань, під час проведення яких загинули двоє машиністів каналізаційних установок. 


– А з приводу гучної «справи Оленковського» можете щось повідомити?


Зараз проводиться судовий розгляд, рішення поки що немає.


– Ще якісь цікаві факти з діяльності прокуратури можете озвучити?


Буквально два дні тому Знам’янською місцевою прокуратурою спільно з Світловодським відділом поліції було припинено незаконний продаж пального і йдеться про промислові обсяги продажу. Точка  роздрібної торгівлі паливом, що знаходилася по вул. Козацькій у Світловодську, функціонувала без дозвільних документів та з порушенням Закону. Приміщення не було обладнане системою протипожежного захисту, не забезпечене первинними засобами гасіння пожежі, знаходилося на відстані 5-6 метрів від приватних житлових будинків. Під час проведення обшуку виявлено та вилучено ємності з близько 2 тонами палива, а також технічний пристрій для його продажу.


Послугами цього незаконного пункту активно користувалися громадяни та підприємці, що надають послуги з перевезень, оскільки його продаж здійснювався за дешевшими цінами, ніж у офіційній мережі заправних станцій, без врахування відповідних податкових платежів. Зараз триває досудове розслідування. 


Зараз робота у напрямку протидії та ліквідації незаконного продажу пального триває, опрацьовуються усі АЗС, що розташовані на території міста Світловодська. Переконаний, будуть ще викриття. Зі свого боку звертаюся до громадян, якщо вам відомі факти незаконного продажу пального, повідомляти про це. Вважаю, що й органи місцевого самоврядування мають більше контролювати такі об’єкти, де незаконно реалізуються промислові обсяги пального, а не пачка цигарок.


Щодо державних закупівель. Знам’янською прокуратурою під час здійснення представницької діяльності шляхом аналізу сайту «ПРОЗОРО» досліджено закупівлі, які проводилися управлінням ЖКГ виконавчого комітету Світловодської міської ради. За насідками дослідження виявлено порушення при проведенні процедури закупівлі послуг з озеленення територій та утримання зелених насаджень по м. Світловодську за бюджетні кошти на суму 470 тис. грн.


За результатами проведеної УЖКГ закупівлі за бюджетні кошти було визначено підприємство переможця торгів та укладено з ним договір про надання послуг з озеленення вартістю 470 тис. грн. Проте, при аналізі документації, наданої переможцем торгів, виявлено її невідповідність вимогам тендерної документації.


Переможець торгів не відповідає встановленим Замовником кваліфікаційним критеріям, оскільки не має досвіду у сфері виконання робіт з озеленення, статутними та реєстраційними документами переможця взагалі не передбачено здійснення зазначеного виду господарської діяльності.


За таких обставин УЖКГ повинно було відхилити тендерну пропозицію цього підприємства, однак у порушення встановлених законодавчих норм визнало його переможцем і в подальшому уклало з ним договір на закупівлю послуг за бюджетні кошти.


З огляду на викладене, місцевою прокуратурою подано позов до УЖКГ та підприємства-переможця із вимогами щодо визнання недійсними результатів публічної закупівлі та договору про закупівлю послуг за бюджетні кошти. Господарським судом Кіровоградської області наразі призначено справу за позовом прокурора до судового розгляду.


– Факти говорять самі за себе. Дякую Вам за цікаву інформацію. Оскільки ми зустрілися напередодні свята, у вас є нагода привітати своїх колег. 


– Вітаю працівників органів прокуратури, які на даний час працюють в органах прокуратури, а також ветеранів, які пропрацювали тривалий час, а зараз перебувають на заслуженому відпочинку. Особливо хочу привітати нашого заслуженого ветерана Ганну Іванівну Борисенко, яка цього року відзначила 90-річний ювілей, побажати їй міцного здоров’я, наснаги та довголіття. Чинним працівникам бажаю усього найкращого, щоб у їхній діяльності постійно виявлялися пріоритети як у сфері протидії корупції, так і в сфері представницької діяльності, процесуального керівництва та інших напрямках. 


Розмовляла Тетяна Шаповалова 


P. S. Слід відзначити, що це не всі цікаві факти, які озвучив Володимир Рубан. Наступні опублікуємо найближчим часом. 

[img]

[/img]

Автор: Тетяна Шаповалова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
З Днем фізичної культури і спорту України!
Два «срібла» виборов Михайло Берчук на Всеукраїнській спартакіаді
Чотириденний футбольний турнір до Дня Незалежності України
Товариська зустріч з футболу відбулася у День села Андрусівки
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Мультiмедиа
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Налаштовували вітрила та підкорювали вітер вихованці Школи вітрильного спорту!