» » «Теплоносій підіймаємо повільно – по градусу на годину», – Сергій Коваленко (ДОПОВНЕНО)

«Теплоносій підіймаємо повільно – по градусу на годину», – Сергій Коваленко (ДОПОВНЕНО)


Виявляється, проблеми теплопостачання Світловодська криються не лише у запізнілому отриманні номінації на газ та іржавих мережах…

Сьогодні по обіді у кабінеті першої заступниці міського голови Олени Балюк відбувся чергове засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків, що обтяжують початок опалювального сезону у нашому місті. Головував, як завжди, його керівник, перший заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Коваленко

Згідно інформації безпосередньо від Балюк, гендиректора СП ТОВ «Світловодськпобут» Сергія Московського, депутата міськради Анатолія Кучугурного та інших відповідальних осіб, на даний момент майже завершено роботи по ремонту теплотраси на Конька,18, а от по поліклініці все впирається в земельні роботи, які необхідно узгоджувати з газівниками, енергетиками та зв’язківцями.

Коли Коваленко почув від Московського, що роботи по підключенню до тепла військкомату тривають ударними темпами, він перепитав: як же три навколишні будинки і також, розташований поряд дитячий садок №7. Виявляється, там «і кінь не валявся»…

«Вважаю некоректним і неправильним рішення, коли три будинки й дитсадок чекають, а ми будівлю військкомату рятуємо. Врятуємо, але пізніше», – обурливо дорікнув начальник штабу, а Московський тут же по телефону розпорядився «військкомат відставити».

Щодо тиску на другій і третій котельнях, гендиректор «Світловодськпобуту» доповів, що тиск на них незначний, та й температура теплоносія підтримається не вище 53 градусів…  

«Звертаюсь до всіх присутніх! Треба розуміти, що ми не можемо змінити закони фізики та дати холодним трубам вказівку при попаданні до них окропу не руйнуватись… Поки не будуть заповнені мережі теплою водою. Тільки після цього ми можемо піднімати температуру. І лиш на один градус в годину. Отже, стабілізувавши третю котельну, ми уже запускаємо другий котел і піднімаємо температуру теплоносія. По другій… Сьогодні не закінчуються роботи, до того моменту, як повністю будуть виконані роботи по Бойка,25, тоді ми зможемо запустивши теплоносій, щоб не розірвати труби. Зобов’язую міську владу, відповідно до Закону «Про житлово-комунальне господарство», забезпечити складання актів, які фіксують температуру в приміщеннях – наскільки вона відповідає нормативам. Ці акти стануть підставою для не нараховування вартості тепла у випадку, коли тепло не відповідає нормативам», –  наголосив Сергій Коваленко.

Загалом начальник штабу ще не раз дивувався й обурювався станом справ у світловодському «хазяйстві». Взяти, хоча б, «сферу впливу» третьої котельні – ремонт тамтешніх тепломереж, а відтак, ускладнення з подачею тепла на житлові будинки та на школу-гімназію №4 викликані зокрема ще й тим, що позаду розважально-ресторанного закладу «Бренд», поверх тепломереж побудували паркани і гаражі. Невідомо, законно вони там розташувалися чи ні, тому, аби обійти оці об’єкти, теплотрасу доводиться прокладати над землею у повітрі. А це додаткові витрати і головне – час, якого й так критично мало, – відзначив  Коваленко.

А ще посадовця, м’яко кажучи, здивувало, що у світловодських лікарнях залишається значна кількість вікон, які він назвав «привіт з минулого», тобто, старих, з дерев’яними рамами, щілини в яких так ніхто й не додумався заклеїти хоча б скотчем. Сюди ж – до здивування – можна віднести і те, що на промивання батарей у лікарнях й освітніх закладах не виділено з міського бюджету жодної копійки.

«Так ніхто з цим питанням і не звертався», обурився секретар міськради, на якого покладено обов’язки міського голови, Юрій Сапянов. 

… Врешті, поставивши задачу вже на сьогоднішній вечір забезпечити подачу теплоносія на об’єкти з другої та третьої котелень, Сергій Коваленко закликав усіх до праці. А на вечірньому засіданні штабу потрібно буде про все доповісти. 


***
… А вже на вечір, коли зібрався штаб, отримати інформацію про зроблене сьогодні нам не вдалося. Зате штабісти обговорювали питання, як заспокоїти населення через ЗМІ. А саме, донести інформацію, мовляв, все під контролем, теплоносій, нікого не обходячи, «посунув» до споживачів. Але повільно – щоб замерзлі мережі та батареї не порепалися від температурного перепаду. І вже за два-три дні все владнається і увійде у штатний режим. 

Віталій Асауленко
[img]
[/img]

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
1 коментар
  1. Utjhubq Rbhbkjd
    Уважаемые! Когда улица Павлова (двухэтажные дома 1, 3, 7, 9) будет подключена к отоплению? Батареи абсолютно, от слова "совсем", холодные от самого 15 октября! Но октябрь был тёплый. А вот ноябрь уже заканчивается и что? А по Вашим сообщениям к теплу подключен весь город...почти весь.
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)
Бажаємо відродження Світловодську!