» » ЕЕГ стане доступною у Світловодську

ЕЕГ стане доступною у Світловодську


Незабаром електроенцефалограму головного мозку можна буде робити у Світловодську, адже за рахунок коштів Державного фонду соціально-економічного розвитку ЦРЛ  придбала прилад, якого до цього часу у лікарні ще не було! Вартість приладу становить 200,00 тис. грн. Це стало можливим завдяки підтримці народного депутата України Олеся Довгого. 

Ми побували у неврологічному відділенні центральної районної лікарні, зустрілися з завідувачем Станіславом Безпальком, побачили сам прилад і розпитали про його можливості і перспективи використання.

Станіслав Юрійович розповів: 

«Медичних методів дослідження мозку досить багато, але найчастіше такі діагностичні методики, як МРТ та УЗД, не в змозі визначити вогнище ураження і встановити причини його виникнення. Впоратися з поставленими діагностичними завданнями медикам допомагає енцефалограма головного мозку (ЕГГ). Енцефалограма головного мозку - це метод фіксації електричних імпульсів нервових клітин цього органу та його відділів. Щоб провести процедуру, на різні ділянки голови досліджуваного накладають спеціальні електроди, що передають по проводах інформацію в комп’ютер, що відображає біоелектричну активність нейронів, з яких складається мозок, на екрані або вибудовує криві на папері. Навіть мінімальні відхилення в активності мозку відслідковуються і реєструються, завдяки чому досягається можливість більш точного встановлення діагнозу та причин захворювань цього органу».

Лікар розповідає, що на вивчення цього приладу знадобиться з пів року, адже потрібно не тільки ретельно вивчити інструкції, а й відвідати спеціальні курси. Працювати на приладі буде він сам, адже створити окреме робоче місце навряд чи вдасться, враховуючи скорочення штатів у лікарні. Планується робити 6-7 досліджень головного мозку пацієнтів на місяць. Платити за це хворі не будуть. 

Богдан Дроздов (фото)
[img]
[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Дитячо-юнацька спортивна школа №1 підвищила свій статус
Мультiмедиа
Про що розповіла Любомира Мандзій?
Вічна пам'ять полеглим і мирного неба живим!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
«Нехай в душі цвіте кохання» – так поетично назвали районне свято, присвячене 8 Березня
Музика – це мова душі!