З цього приводу скликали «надзвичайну» комісію, але говорили і про міське сміттєзвалище, яке дме на Павлівку і Вільне смородом…
27 січня у кабінеті першого заступника міського голови Олени Балюк, але за її відсутності, відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Головував Юрій Сапянов.
Спочатку обговорили питання, пов’язані із ситуацією, що склалася на міському сміттєзвалищі поблизу сіл Павлівки і Вільного – воно тліє і димить, отруюючи життя селян, через що вони погрожують перекрити дорогу на цей об’єкт.
У подоланні такої ситуації, обласне управління ДСНС «кинуло» на цю боротьбу потужній бульдозер (у Світловодська такого немає) – проводити пошарову пересипку землею тліючо-палаючих ділянок сміттєзвалища. Також там працюють місцеві екскаватор і два МАЗи. А 80-та сесія міськради, яка відбулася 23 січня, виділила на ці цілі 100 тисяч гривень. Виділених коштів, констатувалося на засіданні, поки що вистачає. Так, за словами начальника УЖКГ Віктора Самоляка, за останні дві доби витрачено 29 тис. грн (один той бульдозер «зжирає» 20 літрів пального за годину робити).
Отож, підсумував Сапянов, виділених коштів ще на да-три дні має вистачити. А далі питання з грошима має вирішувати 81-ша позачергова сесія міськради, яка скликається на четвер, 30 січня.
Ще більш страхітливе для світловодців питання порушив начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини світловодського міського управління Держпродспоживслужби Юрій Кондратюк – наприкінці минулого тижня у Світловодську зафіксовано вже другий з початку поточного року випадок сказу у тварини. І знову – у не бродячого собаки, і знову – у Табурищі, у домоволодінні на вулиці Хмельницького, неподалік від вулиці Зеленої, де стався перший випадок. Той собака, як і тоді, загинув, але встиг вкусити хазяїна. А ще хтось із присутніх додав – і дівчинку разом із прибулим на місце пригоди поліцейським.
Відтак, зазначив Конратюк, через це карантинні заходи подовжуються ще на два місяці. На жаль, додав він, між очолюваним ним відділом і ГО «Зоозахист», яка переймається даним питанням, відсутня координація спільних дій, тобто, невідомо, чи проводить ця організація щеплення тварин і проти сказу, у тому числі. Якщо проводить – якою вакциною, нагадавши, що імунітет проти сказу після щеплення тримається в організмі тварини протягом року. Далі – треба повторити… А от у УЖКГ, похвалився Самоляк, комунікації з «Зоозахистом» налагоджені – ведеться нумерація собак навіть із їхніми світлинами. Але тільки тих собак, що були стерилізовані. Коротше, наголосив комунальник, у міському бюджеті кошти виділені лиш на урізання собачого поголів’я шляхом стерилізації. Відносно ж щеплень…
Тут не слід забувати, додав темних фарб екологічний інспектор Костянтин Рибачук, що скази трапляються не лише у собак, а й у котів, щурів, лисиць і навіть – у їжаків.
… Певну розраду до цього негативу вніс головлікар Світловодської ЦРЛ Юрій Котенко – виділених вищезгаданою сесією 50 тисяч гривень вистачить на 100 доз вакцини проти сказу, які ось-ось будуть закуплені.