» » Як Віталій Асауленко презентував Світловодськ на столичній тусовці

Як Віталій Асауленко презентував Світловодськ на столичній тусовці

Наш колега і за сумісництвом бард Віталій Асауленко, відомий далеко за межами міста своїм гарчанням про морги, склепи (а іноді й про «цветы в туалете»), розповів, що днями співав у Києві і начебто виключно про кохання. Ми не повірили у таку метаморфозу і вирішили його розпитати.

– Віталію, що це був за захід, який ти не оминув своєю увагою, не зважаючи на фінансові труднощі?

– Є такий митець, поет ромського походження Сергій Пантюк. Заприязнився я з ним наприкінці позаминулого року, коли він на запрошення голови світловодської «Просвіти» Сергія Гайдука провів свої поетичні читання для учнів та місцевої інтелігенції у Світловодському РБК. А назад він мав їхати потягом пізно увечері з Кременчука. Тож час коротали у мене… на кухні. Під мій сорокаградусний «мармелад» він читав мені та іншим гостям свої більш «камерні» вірші. А я, алаверди – поспівав своїх пісень. Від чого він ледь зі стільця не звалився… А день народження у нього 10 лютого. І він, за усталеною традицією, збирає на вечір цього дня у книгарні «Смолоскип», що на Подолі у Києві, мистецьку тусовку, яка зветься «Віршень». П’ють «ворожу кров», читають вірші, співають пісні. Завсідниками там і такі собі брати Капранови, і видавець «Абабаґалаґа», і Едуард Драч, і Іван Андрусяк. А ще – різні міністри та нардепи. Коротше, і я там заспівав минулого року. Хто реготав, хто хапався за голову, а хто й за серце. Та все ж Пантюк погукав мене й цьогоріч.

 Чим же ти лякав публіку цього разу?

 Не лякав, а навпаки! Коли я вийшов до мікрофону і привітав іменинника, одразу попередив: наближається світле свято всіх закоханих. Тому «кров» пити я категорично відмовляюся і співатиму виключно про кохання. Перша пісня про мою кохану, яка не могла відімкнути двері, щоб зустрітися зі мною і, рознервувавшись, перебила сусідів і навіть розтрощила поліцейський фургон. Друга пісня про те, як молоді люди займалися коханням в салоні автівки під час руху, що призвело до трагічних наслідків. Та й третя пісня витримана у такому ж ключі. Тільки кохання!  Одним словом, публіка (серед якої були і суворі вояки АТО/ООС з націонал-патріотами) недружньо зашипіла – ми, мов, тут патріотично налаштувалися, а ти шмарклі про кохання розвів. Тож, я був просто вимушений перехилити кухоль «ворожої крові» і співати про український авіа-наліт на Москву з наступним її бомбардуванням. Це жах просто якийсь! Тепер я десять разів подумаю, ніж приймати чергове запрошення на цей «Віршень».

Фото: Георгій Лук'янчук (м. Київ) та з відкритих джерел
[img][/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Антон Пустовіт повернувся!
Мультiмедиа
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"