» » Громада Світловодська обурена вимогою встановлення комерційних лічильників обліку води

Громада Світловодська обурена вимогою встановлення комерційних лічильників обліку води


На призначену годину 14 лютого у фойє «білого дому» було затісно і гамірно. Бо, окрім запрошених голів ОСББ, пришли і інші обурені мешканці. Тому зустріч, яку планувалося провести у депутатській кімнаті, була проведення у набагато просторішій сесійній залі

Вже який день топ-темою у Світловодську є намір ОКВП «Дніпро-Кіровоград» встановити у кожному будинку по такому собі комерційному лічильнику обліку водопостачання. Встановлювати такі лічильники водоканал має власним коштом. А от відшкодовувати його вартість – це у межах 8 тис. грн – мають вже споживачі. Попередньо – по 20 з чимось гривень щоквартально протягом п’яти років. Через що і обурюються містяни, квартири яких вже оснащені такими приладами і всіляко пручаються додатковому навантаженню на їхні гаманці.

Володимир Келеберда, юрист Світловодського водопровідно-каналізаційного господарства ОКВП «Дніпро-Кіровоград», уповноважений провести роз’яснювальну роботу, відразу зазначив, що перший етап, який передбачав спілкування з народом, вдався. Підтвердження цьому – велелюдність даної зустрічі, яка означає: повідомлення про наміри підприємства стали надбанням широких народних мас. 

Представники ж цих самих мас почали закидати юриста репліками, які стосувалися не лише таких лічильників, а ще і тарифів, і якості води, і ще багато чого. Та він тут виключно з приводу будинкових лічильників – відповів юрист.  Тож розповів, що Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» набрав чинності у серпні 2017 року. Тут прописані всі нюанси, закон зобов’язує управління водопостачання встановлювати такі прилади в обов’язковому порядку самотужки, а вже потім відшкодовувати витрачені кошти. Якщо ж 75% від чисельності ОСББ на це не згодні – встановлювати такі прибори воно може самостійно. Але встановлювати! Третього не дано! Тож, вже вкотре повторив Келеберда, після сповіщення про наміри, у мешканців є два місяці для прийняття рішення: водоканал встановлює, чи вони. Відсутність письмових повідомлень від того чи іншого ОСББ буде свідченням згоди.

Голова одного з ОСББ, депутатка міськради Тетяна Ковальчук-Москаленко погодилася з юристом: так, закон, на який він спирається, написаний не на користь споживачів.

«Цей закон лобіює інтереси монополіста!», – сказала, як відрубала, Надія Мальцева, також депутатка.

Відтак, аби люди після зустрічі не розходилося у стані пригніченості і безвиході, було вирішено найближчі два місяці присвятити  «бомбардуванню» Верховної Ради з метою змусити нардепів відмінити закон, прийнятий їхніми попередниками. А саме – відмітити встановлення будинкових лічильників за кошт громадян, а також закликати до спільних дій жителів інших міст і містечок.
[img]


[/img]

Автор: Віталій Асауленко

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
1 коментар
  1. Геноцид
    Ввели абонплату за природный газ, воду, теперь еще и счетчики общедомовые за счет жильцов. Что будет дальше ?
Популярне
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Дитячо-юнацька спортивна школа №1 підвищила свій статус
Мультiмедиа
Про що розповіла Любомира Мандзій?
Вічна пам'ять полеглим і мирного неба живим!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
«Нехай в душі цвіте кохання» – так поетично назвали районне свято, присвячене 8 Березня
Музика – це мова душі!