» » Круглий стіл на «Світловодськпобуті»: в очікуванні зими. І загострень

Круглий стіл на «Світловодськпобуті»: в очікуванні зими. І загострень


Коли на дворі під 20 градусів тепла, якось не віриться, що зовсім скоро задме і захурделить. Але думати треба

Саме з питань грядущого опалювального сезону 3 жовтня у конференц-залі СП ТОВ «Світловодськпобут» відбувся круглий стіл за участю керівника і спеціалістів підприємства та представників громадськості, депутатів міськради, комунальників, керівників ОСББ.

Першим обговореним питанням стали договори на постачання теплової енергії, які треба укласти з цим підприємством «всім керівникам бюджетних установ, керівникам підприємств, які обслуговують житловий фонд міста, власникам квартир, приватних будинків, нежитлових приміщень, –  цитуємо попередження від «Світловодськпобуту» – У випадку відсутності підписаних договорів, послуга з постачання теплової енергії надаватися не буде».

«Договори, – розпочав генеральний директор СП Сергій Московський, на сьогодні не укладені – бо ж вимоги щодо їхнього укладання з’явилися лише 12 вересня цього року…»

Нюанси даного питання роз’яснив начальник юрвідділу підприємства Руслан Чобан. Він пояснив, що закон «Про житлово-комунальні послуги», який набув чинності 1 травня 2019 року, чітко передбачив алгоритм роботи зі споживачами – обов’язкове укладання з ними  договорів (як індивідуальних, так і колективних) на постачання тих чи інших комунальних послуг.  
 
«Але Кабмін затвердив типові договори лише у вересні, і тому ми зараз поспішаємо підлаштувати ці типові договори під наші реалії. Тому, як визначив Мінрегіонбуд, існуючі договори будуть чинні до 1 травня 2020 року і більше подовжуватися не будуть… Якщо ж споживачі не підпишуть такі договори, надіслані нами рекомендованими листами, ми як підприємство, будемо вважати їх підписаними за мовчазної згоди», – наголосив Чобан. 

Разом з тим, продовжив Московський, рішенням міськради №665 від 16 серпня цього року «Світловодськпобут» не визнається гарантованим постачальником тепла у Світловодську. На підприємстві спробували знайти подібні рішення на сайтах інших міст… Ані у Кропивницькому, ані в Олександрії, ані в Кременчуці подібні рішення не були ухвалені. Єдине місто, яке вдалося відшукати, –  Суми. Що це означатиме, гендиректор припустив на прикладі окремо взятого будинку, наприклад, на вулиці Героїв України: 

«У цьому будинку, умовно кажучи, укладено з нами п’ять договорів. Ще одна частина –  індивідуальники. А третя частина – споживачі, які не уклали договори. І що виходить? Люди, які з договорами – у програші. А ті, хто не уклали договорів і мають рішення виконкому, що «Світловодськпобут» не є гарантованим постачальником теплової енергії… Ми витрати понесли відповідні – купили газ, електроенергію, воду. Але з того споживача, який з нами не заключив договір, стягнути заборгованість не можемо. І от нам би хотілося знати, яким чином ми займаємося цим питанням далі? Я не знаю».

Не менш драматичним виявилося обговорення тарифного питання, яке, власне, розпочалося з запитання депутата міськради Надії Мальцевої:

«Коли ви побачили Постанову Кабміну про середню вартість гігакалорії, ви писали листи в облдержадміністрацію з нагадуванням про те, що, хто затверджує тариф нижче економічно обґрунтованого – той повинен відшкодовувати підприємству? Якщо виконком затвердив, то відшкодування має здійснюватися з міського бюджету. От вам і протиріччя між Постановою Кабміну із законом «Про житлово-комунальні послуги».

«Тому зараз Постанова й оскаржується у судах, –  відповіла головний економіст підприємства Уляна Бакута. –  Згідно закону про ЖКГ, який набув чинності 1 травня, ми мали подали розрахунки на тарифи до 1 червня. Навіть, якби вони були у нас готові на 1 травня, ми повинні були би їх спочатку оприлюднити для загального розгляду громади. Тобто, це перша нереальність. Друга нереальність – те, що подання тарифів відбувається згідно затверджених виконкомом норм. Ці норми виконком затвердив, але затвердив лише 17 липня. І все тому, що методика для затвердження з’явилися лише 1 липня. Щоб вийти з цієї ситуації, ми неодноразово зверталися до виконкому, до управління економіки. Далі закон цей прописує – якщо ми подали тариф до 1 червня, то у термін до 30 вересня у разі змін, наприклад, у зарплаті, чи у вартості води, ми маємо право подавати коригування. І це все буде прекрасно і зрозуміло з наступного року. А от зараз ми, вивчаючи вирішення цієї ситуації в інших містах, дійшли висновку, що необхідно на оцей перехідний період залишити існуючий до цього тариф. І хоча цей крок передбачає певні збитки для нас, ми вирішили піти на цей крок. Але виконком не погодився. Хоча, наскільки мені відомо, Власівка і Олександрія пішли таким шляхом. Натомість виконком вимагає повного розрахунку тарифу. Тоді ми запропонували вже крайній варіант: затвердити тариф згідно Постанови КМ №560, тобто, 1400 гривень за гігакалорію з обов’язковим затвердженням відшкодування виконавцям різниці між встановленим розміром та економічно-обґрунтованими витратами з місцевого бюджету … Тому, якщо зараз виконком відмінить минулорічне рішення по тарифу, то підприємство очікує колапс».

Наостанок Московський додав ще один мазок нерайдужних фарб до похмурої палітри цього круглого столу… На сьогодні, аби досягти 90 обов’язкових, згідно кабмінівських настанов, відсотків проплат до НАК «Нафтогаз України», «Світловодськпобуту» потрібно сплатити постачальникам блакитного палива 22,7 млн грн – це приблизно, по 1700 гривень з кожного абонента, споживача централізованого опалення. У протилежному випадку теплогенеруючому підприємству на цьогорічну номінацію на газ годі й розраховувати. Єдине, що заспокоює – рівень таких проплат на сьогодні складає 85,1%. Що не так вже й багато до норми.

Віталій Асауленко, фото автора
[img]

[/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)
Бажаємо відродження Світловодську!