Під його дію потрапили заклади громадського харчування, сфери послуг та розваг, непродовольчі магазини, громадський транспорт і навіть церкви.
Ще вчора, повідомляючи про перебіг позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 12 березня, ми розповіли, що карантин задля недопущення поширення COVID-19 вводиться з п’ятниці,13-го. Тоді він передбачав призупинення освітнього процесу у навчальних заклад, включно із дитячими садками. Також було призупинено роботу спортивних та культурницьких закладів.
І ось сьогодні, 17 березня - нове засідання названої комісії. І теж – позачергове… Судячи по рекомендаціям, запропонованим секретареві Світловодської міської ради Юрієві Сапянову і Власівському селищному голові Анатолієві Бабаченку, карантинні вимоги стають дедалі жорсткішими.
Отже, від 18 березня, на думку «комісарів», у Світловодську й Власівці потрібно тимчасово призупинити роботу закладів громадського харчування, що означає – закрити ресторани, кафе, бари та пивнички. Власникам постраждалих точок пропонувати організувати доставку замовлень на адреси в он-лайн режимі. Звісно, у цей обмежувальний перелік потрапляють і ринки з реалізації сільгосппродукції. Ще «під роздачу» попадають різні спортивні заклади, заклади побутового обслуговування населення, салони краси, різні ательє. Також владі пропонується провести перемовини з головами релігійних організацій аби вони припинили масові богослужіння та забезпечили «встановлення вхідного санітарного контролю», - саме вказано у рекомендаціях комісії.
Стосовно громадського транспорту… Тут рекомендації поки що звелись до обмеження виходу міських і міжміських автобусів на маршрути і то після проведення їхньої дезінфекції. Саме які маршрути та напрямки підлягають обмеженню – не уточнюється. Це також стосується і потягу, який курсує за маршрутом «Бурти – Недогарки» - рух його теж треба обмежити, а локомотив з вагонами – ретельно дезінфікувати.
Звісно, до рекомендацій увійшли вимоги до керівників підприємств, установ та організацій забезпечити своїх працівників засобами індивідуального захисту. А тих працівників, що виїжджали до потенційно небезпечних регіонів – взагалі, не допускати до роботи. А ще по можливості – скоротити штатну чисельність.
А щоби аж занадто не вганяти народ у ступор і відчай такими мірами, вирішено поки що не чіпати продовольчі та господарчі магазини, аптеки, банківські та поштові відділення, АЗС та аптеки.
І як, наче виправдовуючись, повідомив нам один із членів комісії, перелічене не є їхньою примхою чи видумкою – це є дотримання вимог (з відповідним переліком), що були затверджені Урядом України. І є обов’язковими до виконання.
фото delo.ua