Навіть, якщо це популяризація архітектурних скарбів України. То якийсь моторошний зразок – як на вигляд, так і на зміст
Давненько вже у Світловодську, на перетині Молодіжного бульвару і 8 березня, «зависає» білборд, своїм зовнішнім виглядом, виконаний на низькому естетичному рівні: угорі на синій смужці напис «Архітектурні скарби України. Київ», нижче – на більшому білому тлі – «Будинок з химерами», ліворуч – розпливчасте фото цього самого будинку, збудованого у Києві у 1903 року відомим тодішнім архітектором Владиславом Городецьким.
Основним компонентом цього будинку є своєрідне оздоблення у вигляді страхітливих міфічних химер на його фронтоні… Вважається, що саме через цих крилато-ікластих потвор з давньогрецьких мітів будинок набув дурної слави – начебто, сам архітектор наклав на нього прокляття. А фірми та контори, які у ньому базувалися, невідворотно банкрутували.
… Звісно, будь-який інформаційний щит несе у собі якесь навантаження: хтось щось рекламує, хтось когось вітає абощо. А от непривабливий ззовні білборд Будинку з химерами? Якщо це популяризація архітектурних скарбів України, то чому саме оцей «скарб» з’явився Світловодську та ще й поряд з кількома похоронними бюро? Збіг чи цілеспрямовано? І хіба в Україні більше немає інших архітектурних шедеврів та пам’яток, щоб саме оце – єдине – вивісити у Світловодську?
До слова, у Вінниці є ще один подібний архітектурний скарб України – музей-садиба Миколи Пирогова, де з 1881 року зберігається забальзамоване тіло, за його ж методикою (як Лєнін у мавзолеї), цього видатного українського хірурга. То може й такий білборд – із світлиною тіла в усипальниці - з’явиться невдовзі у нашому місті? А що – цілком у дусі Будинку з химерами.