Не поспішайте обурюватися – відбирають по 200 грамів. А все для того, щоб споживач не отруївся…
Погода цьогоріч підвела – то заморозки посеред весни, то дощі, ще й сонечка обмаль. Минулого ж року саме у ці дні полуничний бум був уже у розпалі. І торгувалася ця ягода не більше 30 гривень за кіло. Не те, що зараз – і малувато, і дорогувато – аж до 100 грн за кілограм!
Та це ненадовго. Полуничники з досвідом запевняють: не мине половини червня – й прорве. Що, безумовно, позначиться на ціні. А якщо прорве, чи зможемо ми бути впевненими, що разом з духмяними ягодами не наїмося різної хімії?
Завідуюча лабораторією при ринку «Світанок» Наталія Толошна і лікар-ветеринар Геннадій Бутенко запевняють: все, що реалізовується з тамтешніх прилавків, ретельно ними перевіряється у суворому дотриманні норм, затверджених Кабміном. Щодо полуниці, то у кожного «світанкового» реалізатора береться її по 200 грамів. Чавлять сік, який і досліджують.
– До сьогодні у дослідженій полуниці і органолептика задовільна, і вміст нітратів незначний, – говорить завідуюча лабораторією.
– А коли значний, що робите? Які права маєте?
– У разі відхилення від норм проводимо повторний аналіз підозрілого продукту. Якщо підтверджуються результати попереднього, у присутності адміністрації ринку складається акт з вилученням недоброякісного товару.
– Але ж поки ви зробите повторний аналіз, торговець реалізує свій отруйний крам і накиває п’ятами…
– Виключається, тим більше, що сам процес аналізу триває до 15 хвилин.
А коли розпочнеться полуничний бум на ринку, лабораторія до цих викликів готова, гарантуючи безпечність продукції, що на ньому реалізується, запевнила Наталія Толошна, додаючи, що на продукцію, якою торгують поза «Світанком», така гарантія не розповсюджується.