» » Костянтин Каспров: «Думки з приводу Балоня…»

Костянтин Каспров: «Думки з приводу Балоня…»


Топ-новиною минулого тижня в Україні стало звільнення з посади голови Кіровоградської обласної державної інформації Андрія Балоня, звинувачення його у протиправних діях, затримання, обрання запобіжного заходу тощо. Події навколо Балоня почали висвітлюватися 25 червня, а вже через день один з депутатів обласної ради від Світловодська – Костянтин Каспров розповсюдив у фейсбуці  пост під назвою «Про мою «співпрацю» з Андрієм Балонєм». Якими намірами керувався автор, питаємо у самого Костянтина. 

– Ні в якому разі я не хотів навздогін «уходящему поезду» сказати щось погане, кинути камінь чи щось подібне. Пам’ятаю, що від суми і від тюрми… Але й мовчати про таку кричущу ситуацію в області я не міг. Зі зрозумілих причин усі, хто працював з Андрієм Балонєм, вважають за потрібне відмовчуватися…

– Що нового повідомите нашим читачам?

– Почну з мудрого Омара Хайяма: «Не верь тому, кто говорит красиво, в его словах всегда игра. Поверь тому, кто молчаливо, творит красивые дела». Це я сказав восени минулого року з трибуни на важливому заході, який провів у Світловодську новопризначений очільник області. Того дня до нас приїхали усі керівники структурних підрозділів ОДА, щоб розказати, як вони будуть розвивати Кіровоградщину і Світловодськ зокрема. Що я мав на увазі? Слів було сказано дуже багато, але у них не було відповіді на жодне проблемне питання, які на той момент вже були відомі Андрію Балоню. Тож я порадив краще розповісти про плани щодо Власівської об’їзної дороги, селищних очисних споруд, ремонту дамби, міського Палацу культури, де саме відбувався захід, тощо. 

– Ви з перших зустрічей вирішили, що словам цієї людини не можна довіряти?

– Ні, навпаки. Мені, як і більшості позитивно налаштованих людей, новопризначений голова ОДА сподобався. Ділова, розумна, освічена людина, добре виглядає, добре говорить, вміє тримати увагу аудиторії. Але під час неформальної зустрічі з відомими підприємцями міста він раптом вдався до погроз на мою адресу. Не хочу повторювати цю нісенітницю, але зміст її такий: він зробить дещо, і ми – неслухняні депутати облради – почнемо голосувати так, як йому потрібно. 

– А що, були протистояння в обласній раді через голову ОДА?

– Так, і неодноразово. Я був автором звернення до керівників держави з приводу ситуації з опаленням у Світловодську. Рішення щодо цього було ухвалене тільки на другій сесії, з другої спроби і то лише після блокування трибуни членами нашої фракції. Я відчув протистояння з боку керівництва облдержадміністрації. Мені навіть сказали, що я таким чином підставив губернатора. Можливо, але я скористався порадою одного державного службовця високого рангу. Він вважає (і це знайшло своє підтвердження), що найдієвішим способом достукатися до президента, прем’єра, спікера парламенту – є звернення від сесії обласної ради. Думку цілого регіону ніхто не ігнорує. Так і сталося! Лише після цього звернення до Світловодська почали засилати бригади, сам Балонь визнав надзвичайний стан у місті і неодноразово сюди приїздив.  

Питання з приводу опалення суттєво зрушило з місця і після мого звернення до народних депутатів України від ПП ОПЗЖ Сергія Ларіна та Юрія Бойка. Саме голова фракції Юрій Бойко з трибуни зачитав звернення стосовно критичної проблеми. Вони посприяли тому, що наболіла проблема усієї громади стала вирішуватися активніше. Завдяки їм, проблема з опаленням у Світловодську була висвітлена на всеукраїнських телеканалах, а саме: «Інтер», «112», «ZIK», «НАШ».

– Ну так, Балонь молодець! Приїздив сам і привозив із собою керівників обласних управлінь, ремонтні бригади, наради проводив…

– Не заперечую, направити до нас ремонтні бригади з різних міст міг тільки очільник області. Але ж він «грав» на боці СП ТОВ «Світловодськпобут», і це було видно з першого засідання в кабінеті першого заступника міського голови Олени Балюк. Він сів за стіл разом з тими, хто був винен у зриві опалювального сезону. Він не слухав депутатів і громадських активістів і, судячи з регулярних повідомлень обласної комісії з надзвичайних ситуацій на сайті ОДА, увесь час «прикрашав» ситуацію щодо роботи котельних. Іноді ця інформація зовсім не відповідала дійсності, чим і викликала обурення і розпач жителів міста. 

– Крім цих господарчих тем, ви писали ще й про ваші політичні суперечки…

– Так, були й такі, і не я їх ініціатор. Вважаю, що колишній губернатор був аж занадто заполітизованим і з перших зустрічей, про щоб я не говорив, переводив розмову на партії. Типу: «Я не допущу тут реваншу, тут ніякої ОПЗЖ не буде!» До чого тут партія? Я говорив завжди про проблеми міста і селища Власівки, пропонував шляхи вирішення, а у відповідь чув: «Навіть, якщо ми це разом зробимо, тебе ніхто й згадувати не буде!»

– Врешті, ви були праві. Андрій Балонь не повернеться на посаду. Прийде хтось інший, кандидатури вже розглядаються. Що будете робити далі як депутат обласної ради?

– Буду звертатися до новопризначеного голови ОДА, пропонувати співпрацю задля вирішення проблем нашої території. Зокрема з приводу централізованого опалення, адже ситуація не змінилася, а навпаки –  погіршилася. Сподіваюся, що мене почують.

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)