» » У Світловодську, здається, передвиборчі перегони набирають обертів

У Світловодську, здається, передвиборчі перегони набирають обертів


Висновок напрошується сам собою. Жодне з «комунальних» питань не знайшло відгуку у депутатів міськради. Та й перебіг пленарного засідання сесії зненацька обірвався…

21 депутат 21 липня зареєструвався для участі у 87-й сесії Світловодської міської ради протягом лічених хвилин опісля 10-ї ранку – початок роботи пленарного засідання. Через обставини, що склалися в УЖКГ – начальник управління Віктор Самоляк захворів, а призначений на його місце (поки, як офіційно повідомляється, Самоляк на лікарняному) Юрій Роздоба входить в курс справи (хоча і його не було) – секретар міськради Юрій Сапянов запропонував мінімізувати розділ депутатських запитів та відповідей на них, і перейти безпосередньо до порядку денного. 

… І на сесійну трибуну заступив заступник міського голови з питань ЖКГ Володимир Шаповал з блоком питань, підготовлених як ним самим, так і з блоком питань, які мав озвучувати (згідно порядку денного), якби не захворів, Віктор Самоляк. 

Отже, якщо коротко, то два із перших трьох його питань торкалися перспективи появи двох модульних котелень для Світловодської ЦРЛ – на вулицях Павлова,16 і Героїв України,110. Ці  котельні, пояснював депутатам Шаповал, є складовими інвестиційного проєкту такого собі механізму ЕСКО*. Та обранці своєю більшістю не забажали долучатися до цієї ідеї. І до придбання нового сміттєвозу у лізинґ не забажали долучатися. А він мав би «скласти компанію» нещодавно придбаному сучасному габаритному сміттєвозу… Менше за розмірами, а відтак більш маневрове придбання значно полегшило би роботу свого «крупного собрата», якому через свої розміри важкувато кружляти вузькими дворами та міждворовими проїздами. 

Причиною питань блоку Самоляка, які озвучував все той же Шаповал, став судовий позов обласного Департаменту екології та природних ресурсів на керівництво Світловодська за непроведення комплексу заходів з сортування і розподілу сміття, яке хаотично накопичуючись на міському сміттєзвалищі неподалік сіл Павлівка та Вільне, само по собі спалахує (чи хтось підпалює навмисно) – чим отруює довкілля і життя жителів прилеглих сіл. Тобто, задоволення даного позову неминуче має призвести до примусового закриття нашого сміттєзвалища. Тож, аби цього не допустити, Володимир Шаповал і пропонував раді внести відповідні зміни до своїх же рішень, ухвалених у 2016 і 2019 роках. Це означає, по місту треба облаштувати сміттєві майданчики для встановлення на них двох сотень контейнерів для сміття: сто з яких – для сміття загального і сто – для розподільного (пластик, папір абощо). Їхня середня вартість, орієнтовно, 3,5 тис грн кожний… 

Ані облаштування майданчиків, ані придбання названих контейнерів не набрало потрібних 18-и депутатських голосів. Врешті і самого заступника міського голови з питань ЖКГ обранці не затвердили членом виконавчого комітету міськради. І депутат, директор КП «Комбінат комунальних послуг» Роман Шумейко роздосадуваний вийшов опісля на перекур… 

«Ну як так!? – Обурювався він. – Депутати міськради на повну піаряться, розміщуючи у соцмережах фото переповнених сміттєвих баків... Прийшов новий заступник (мається на увазі Шаповал, прим. авт.) і два місяці не пройшло, як загальна заборгованість по ККП розміром у 1,8 мільйона гривеньскоротилася на 200 тисяч… І яка від них допомога? Адже не підтримка наших пропозицій реально може призвести до сміттєвого колапсу. Але для декотрих моїх колег чим гірше – тим краще. Схоже, розпочалися передвиборчі перегони». 

Далі обранці відмінили рішення світловодського міськвиконкому від 15 липня цього року «Про встановлення розміру внесків за встановлення вузлів комерційного обліку централізованого водопостачання та водовідведення для абонентів багатоквартирних будинків ОКВП «Дніпро-Кіровоград» з мотивуванням, що, мовляв, і сама Верховна Рада ось-ось оголосить всеукраїнський дворічний мораторій на встановлення цих вузлів та й пішли на півгодинну перерву.

Зібравшись згодом, депутати занурилися у розгляд архітектурно-земельних відносин аж з 68-и питань… Але вже на 14-му, спіткнувшись на проєкті землеустрою для «Кіроградобленерго», кворум захитався, скоротившись, приблизно, до десятка. Декотрі з цього стійкого числа, наприклад, Надія Мальцева і Ярослав Чаричанський "взялися" за Сапянова через те, що той неправильно призначив нового начальника УЖКГ, чим порушив права Самоляка. 

Вислухавши закиди, секретар запропонував продовжити сесію завтра, 22 липня. 


  
*Що таке ЕСКО?

ЕСКО, від англ. ESCO, energy service company, «енергосервісна компанія» полягає в тому, що приватний інвестор виконує термомодернізацію, профінансувавши її з власних коштів, і може отримувати прибуток за рахунок досягнутої економії на комунальних платежах.

Іншими словами, ОСББ чи дитячий садок практично не витрачає коштів на проведення робіт з теплової модернізації. Втім, після проведення всіх робіт, продовжує сплачувати «зекономлену» частину комунальних платежів – але вже не ЖЕКу, а ЕСКО-компанії. Так триває до закінчення укладеного з компанією ЕСКО-договору. Після закінчення дії договору співвласники будинку, якщо це ОСББ, отримують його в гарному стані і вже самостійно користуються зекономленими грошима.
[img]


[/img]

Автор: Віталій Асауленко

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Мультiмедиа
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську