» » Світловодськ з новими присяжними, а от секретар міськради залишився старим

Світловодськ з новими присяжними, а от секретар міськради залишився старим


Місцеві обранці, які сьогодні зібрались на чергову, 85-у сесію міської ради сьомого скликання, публіку, безумовно, потішили, але й попрацювали також…

Від 10-ї ранку і до перерви, пов’язаної з приготуванням до таємного голосування (про що нижче), кількість обранців, які прибули на пленарне засідання, коливалася від 20-ти до 27-ти. Кворум був. Але лиш 17 з них проголосували за введення до складу міськвиконкому (так належить за посадою), затвердженого ними ж заступника міського голови з питань ЖКГ Володимира Шаповала.

Також з першого разу депутати «прокотили» клопотання свого колеги, директора КП «Комбінат комунальних послуг» Романа Шумейка придбати ще один сміттєвоз – до пари вже придбаному, крупногабаритному МАЗові… 

Шумейко вже тоді попереджав: оцей сміттєвоз, що за раз здатний вмістити у своє «черево» до 30 тон відходів, не зможе, через свої розміри, маневрувати вузькими міждворовими проїздами, а ті, що здатні – більше часу простоюють у ремонтах, ніж працюють. Тож, у поміч крупному сміттєвозу треба придбати менший – у лізінґ за 1,7 млн грн. Та, коли за цю пропозицію проголосували лиш 17 обранців, на трибуну заступив головний комунальник Шаповал і запропонував переголосувати… Ви ж бачили у соцмережах переповнені сміттєві контейнери цими вихідними і як цим фактом обурюються містяни, звернувся він до загалу. І закликав: щоб позбутися такого неподобства – давайте підтримаємо придбання маневрового невеличкого сміттєвозу. Це звернення Шаповала загітувало ще двох обранців – у повторі, «за» проголосувало вже 19. Рішення було прийнято. 

Ще один Шаповал, Анатолій, який заступив на трибуну слідом за своїм однофамільцем, порушив тему утворення депутатської комісії з підготовки до грядущого опалювального сезону. Та йому дорікнув Олександр Молчанов, мов, ми вже утворили комісію з перевірки медичних закладів, яку, здається, ви й очолюєте. А де результат? До того ж, подібну «опалювальну» комісію ми вже якось утворили, додав Молчанов. Та попри його доводи, пропозиція Анатолія Шаповала була підтримана більшістю голосів. 

Палка суперечка виникла, коли обранцям було запропоновано затвердити список кандидатур до складу міського суду присяжних… Перший заступник міського голови Олена Балюк зачитала прізвища 14-ох потенційних присяжних, запропонованих міськрайонним судом. Все-то би нічого, але вже згадуваний Молчанов, гаряче підтриманий Андрієм Маліцьким, запропонували видалити з цього почесного списку двох осіб – Сергія Волкова і Олександра Покору. Причина? Обидва мають причетність до СП ТОВ «Світловодськпобут», що, видимо, апріорі є для них показником непорядності людини. До того ж один з них службову квартиру собі привласнив. А інший, обороняючи у 2015 році прохідну «Світловодськпобуту» від місцевих обранців, які, разом із громадськими активістами, прийшли туди контролювати роботу цього монополіста, так стусонув одну депутатку, що вона упала і травмувалася… 

Коли проголосували списком – двох голосів не вистачило. Тоді вирішили голосувати по кожному окремо… Пройшов навіть «супостат» Волков. А от «супостат» Покора, згідно підрахунків «лічильника» Маліцького, отримав недостатніх для обрання 17 голосів, зате у «лічильника» Андрія Москаленка – достатніх 18. І так – ще рази зо три. Аж поки й у Маліцького не стало 18. Тобто, всі 14 кандидатів на присяжних були схвалені. 

А ближче до обідньої пори народні обранці приступили до вже традиційної своєї забавки під назвою «переобрання свого секретаря». Нагадаємо, початок цьому було покладено 24 лютого, коли обранці більшістю голосів зняли з секретаря Юрія Сапянова. А потім почалося… Кілька разів висували Марка Сіромаху.  Марно – голосів щоразу бракувало…

… Цього разу на «секретарське щастя» зазіхнула Надія Мальцева, яка до міської ради цієї каденції прийшла у складі команди Валентина Козярчука під назвою «УкрОП». А чому б і ні, коли в рамках підготовки до означеної сесії 18 її колег власними підписами «побожилися», що раді бачити пані Надію секретаркою. 

Одначе таємне голосування проявило таку щирість депутатського корпусу: голосувало – 24, «за» –  15 (а треба, щонайменше, 18), «проти» –  1, «утрималось» – 4. А ще здивувала незграбність наших обранців, бо 4 бюлетені визнано зіпсованими. 

Не важко здогадатися, які відчуття переповнювали неспокійне серце пані Надії. Натомість Юрій Сапянов, лукаво посміхнувшись – що було видно навіть крізь карантинну маску, продовжив сесію, залишаючись у президії. Як секретар.

А щоб і Сапянову «життя медом не здавалось» – вже вдруге не затвердили пропонованого ним такого собі Юрія Безкоровайного на посаду керуючого справами міськвиконкому і не погодились присвоювати панові Юрію, який, окрім секретарства, «тягне лямку» виконуючого обов’язки міського голови, четвертий ранг посадової особи місцевого самоврядування. Тобто, грошей більше він, поки що, не зароблятиме. 

Теж удруге обранці не затвердили нову редакцію Світловодської ЦРЛ, яка мала би відтак називатися «Комунальне некомерційне підприємство «Світловодська центральна районна лікарня» Світловодської міської ради».

А от звернення міськради до Міністерства охорони здоров’я і Національної служби здоров’я щодо фінансування медичних послуг знайшло однозначну підтримку у депутатському середовищі. Річ у тім, що обіцяний цими установами постулат про те, що гроші ходитимуть за пацієнтом, звівся до того, що ходить один лиш пацієнт. Гроші за ним аж ніяк не хочуть ходити. От звернулися обранці до названих структур з вимогою розчистити дорогу таким грошам.

Також результативною можна назвати бюджетно-фінансову і архітектурно-земельну частини сесії – до сотні питань, пов’язаних з грошима та землею, були розглянуті протягом однієї години. 
[img]
[/img]

Автор: Віталій Асауленко

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Чи не замерзла вода у міському басейні?
Світловодські баскетболісти «порвали» усіх своїх суперників!
Хто до басейну? Вже скоро буде можна!
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Мультiмедиа
Як світловодці випробовували себе на міцність на Водохреща
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн