» » «103» іде до Кропивницького, або як було – вже не буде

«103» іде до Кропивницького, або як було – вже не буде


З 28 липня, зателефонувавши до «швидкої», як ми звикли називати підстанцію №3 Територіального медичного об’єднання "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області", ви одразу потрапляєте у Кропивницький. Чому? Андрій Олешко, завідувач підстанції №3 розповідає.

Лікар підкреслює, що ситуація складається дуже непроста, як для хворих, так і для медичних працівників. Зі штату виводяться диспетчери, які приймали виклики тут, у Світловодську. Уже немає санітарів, які допомагали транспортувати хворого, а після робочої зміни мили автомобіль усередині… Тепер наводити лад у машинах  вимушені фельдшери після кожного виклику. 

На кожній з чотирьох автомашин встановлюються «навігатори», крок ліворуч, крок праворуч – вважатиметься порушенням трудової дисципліни, адже жодна карета «швидкої допомоги» не має виїхати на виклик, доки диспетчер з Кропивницького її не направить.

«Ми своїх постійних пацієнтів знаємо, – зазначає Андрій Олешко, – можемо дати пораду по телефону, заспокоїти людину, якщо знаємо, що виклик – не екстрений. Інша справа – диспетчер в обласному центрі – один на 20 бригад». 

Згідно з останніми протоколами, основне завдання бригади екстреної медицини полягає у підтримці життєвих функцій хворого або потерпілого. Виходячи з цього, і буде комплектуватися сумка з медикаментами. Протокол не передбачає проведення лікувальних заходів на дому. Йдеться тільки про стабілізацію стану хворого з подальшою госпіталізацією.

Крім того, завідувач розповідає, що відтепер не буде прив’язки до території. «Якщо ми опинилися, скажімо, у Миронівці, нас можуть направити в Олександрійський район, бо ми ближче, ніж будь-яка машина ЦЕМД, і не буде принциповим питання, що у Світловодську не залишилося жодного автомобіля, а на підстанції – жодної людини», – продовжує сумну історію Андрій Олешко. 

Людям слід усвідомити: так як було, вже не буде. На виклик, якщо пацієнт має високу температуру, диспетчер Центру не направить бригаду. З такими симптомами треба звертатися до сімейного лікаря. Виключно. 

«На жаль, у процесі реформи у нас не залишилося невідкладної допомоги. Ми можемо надати екстрену допомогу тим людям, які до нас прийдуть, навіть облаштуємо кабінет (колишній диспетчерський) усім необхідним. Але невідкладну допомогу повинні надавати сімейні лікарі. Як це організувати, нехай подумають керівники центрів первинної допомоги. На мій погляд, непогано було б встановити чергування сімейних лікарів, які б виїжджали на виклики до хворих».

Надважливо, на думку Андрія Олешка, роз’яснити людям усі ці новації і не звинувачувати колектив Світловодської підстанції у небажанні допомагати хворим. Є розроблений алгоритм роботи. 16 водіїв, 4 лікаря, зокрема завідувач, 16 фельдшерів працюють позмінно цілодобово. Але вони втратили право приймати самостійні рішення. Направили – поїхали до хворого, підтримали життєву діяльність, доставили до лікарні. Усе. І так працюють вже 7 підстанцій в області, Світловодська – з 28 липня. 

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Мультiмедиа
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську