» » Чи буде тепло у Світловодську?

Чи буде тепло у Світловодську?


У тих, хто гріється централізовано, – вже душа не на місці: чи буде так, як минулого року, чи таки буде краще?


Думка перша. Оптимістична


Гендиректор СП ТОВ «Світловодськпобут» Сергій Московський не те, щоб випромінював оптимізм, відповідаючи на вищезазначене наше запитання, та все ж його настрій далекий від розпачу. І не дивлячись на те, що він керує міським теплопостачальним підприємством, йому можна, гадаю, вірити. Для цього є вагома причина – Московський і сам мешкає у квартирі з централізованим опаленням, тобто гріє сам себе…

За його словами, «Світловодськпобут» готується до осінньо-зимового періоду з усією відповідальністю: міняються вузли, зношені ділянки мереж та запірна арматура. Нові модернові котли на котельнях встановлюються. І номінація на газ є.

«У п’ятницю на котельні №2, що на Бойка, буде встановлено новий котел, здатний виробляти за годину шість гігакалорій тепла, – не без задоволення, відрапортував Сергій Московський, додавши, щоправда, з незначним сумом, – головне, щоб наші містечкові політикани нічого не зіпсували – як це було минулого року».Думка друга. Песимістична 


Хоча занадто песимістичною думку депутата міськради, голови депутатської комісії з планово-бюджетних питань Юрія Лукинського назвати язик не повертається. Та все ж…

«Ви бачили по місту, щоб «Світловодськпобут» ударно ремонтував теплові мережі? – розпочав із запитання наш інтерв’юер. – А це означає, на ці мережі чекають пориви від гідроударів, щойно вони почнуть наповнюватись гарячою водою».

Так, його тішить, що у підприємства, на відміну від минулого року, вже є номінація на отримання газу від НАК «Нафтогаз України». Але, наскільки йому відомо, «Світловодськпобут» не вельми активно виконує досягнуті з газівниками умови по реструктуризації боргів перед ними. А це, опасається Лукинський, може дати підстави «Нафтогазові» відтермінувати відкриття для «Світловодськпобута» газового вентилю як прийнято – у середині жовтня. 
Думка третя. Обнадійлива


Опалення у Світловодську, зізнався нам заступник міського голови з питань ЖКГ Володимир Шаповал, є на сьогодні основним його питанням. Він відразу зазначив, що масового переходу у Світловодську від централізованого опалення до індивідуального, як то сталося у Знам'янці і чим «марить» більшість світловодців, не буде щонайменше років із сім – рівно стільки тривав цей перехід у цьому місті. І це при тому, що у Знам'янці було те, чого немає наразі у Світловодська і поки що й не передбачається: проєкт на реконструкцію газових мереж, кошти, виділені тамтешнім міськвиконкомом на цю саму реконструкцію, та й саме знам’янське теплогенеруюче підприємство, на відміну від світловодського, перебувало у міській комунальній власності. І то – сім років! Та що це? У нас он лиш Генеральний план з оптимізованою схемою теплопостачання, яка ще має бути затвердженою Міністерством регіонального будівництва, з’явиться наприкінці поточного року. Немає й зонування Світловодська.   

Тобто, за словами головного комунальника, на сьогодні гідної альтернативи централізованому опаленню у Світловодська немає. І те, що міськвиконком на своєму нещодавньому засіданні не затвердив тариф на централізоване опалення для «Світловодськпобута» на цей рік як і не підтримав інвестиційну програму цього підприємства, він вважає далеким від позитиву сигналом. 

«Адже у цій програмі визначалися ділянки тепломереж, які потребують оновлення… Відтак, не виключається, що «Світловодськпобут» через це заявить: раз ви нам нічого не затвердили, навіть після того, як ми, на ваші ж вимоги, внесли чимало коригувань, то і ми нічого робити не будемо», – сказав Володимир Шаповал. 

Але разом з цим він небезпідставно вважає, що опалювальний сезон 2020/21 років розпочнеться і пройде краще, аніж попередній. А підставою для цього є номінація на газ.

Автор: Віталій Асауленко

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Мультiмедиа
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську