» » Новий Генеральний план Світловодська – напрацювання на його світле майбутнє

Новий Генеральний план Світловодська – напрацювання на його світле майбутнє


Це – такий собі скелет, який наростатиме м’ясом та м’язами. А можливо – і жиром. Головне, переконаний головний архітектор Батяшов, він має бути...

На 14-у годину 8 вересня сесійна зала нашого „білого дому” була обвішана мапами, схемами та графіками, присвяченими, без перебільшення,  світловодському майбуттю. А ще тут було міське керівництво та громадськість у кількості 42-х людей. А ще – фахівці ДП „Український державний науково-дослідницький інститут проектування міст „Діпромісто” архітектор і головний економіст даного проєкту Тетяна Шидловська і В’ячеслав Сухина відповідно. 

А проєкт має назву – Генеральний план Світловодська. Його і мали прослухати присутні та обговорити... Відкриваючи засідання, секретар міськради Юрій Сапянов надав слово першому заступникові міського голови Олені Балюк, яка, за його словами, курувала його розроблення від початку – з 2019 року. 

Пані Олена, у свою чергу наголосила на тому, що розроблення нового Генплану на замовлення Світловодської міської ради обумовлене цілим рядом факторів, пов’язаних з необхідністю вирішення питань забудови міста, що спричинені змінами нормативно-законодавчої бази. Таким чином, проєкт Генплану було розроблено. На черзі те, що відбувається зараз – його громадські обговорення, які, враховуючи карантинні обмеження, вирішено провести не лише у сесійній залі: небайдужі громадяни мали змогу взяти участь у слуханнях у режимі он-лайн із можливістю спілкування у чаті, завітавши до чотирьох міських бібліотек.

Далі розпочався бенефіс київського архітектора, яка й розробляла Генплан Світловодська, Шидловської... Майже годину пані Тетяна розповідала про новели розробленого нею документу. Так ми дізналися, що сьогоднішня площа Світловодська складає 2194,5 гектарів, а його населення (на 1 січня 2018 року) – 45 тисяч чоловік. Натомість, Генплан передбачає збільшення території міста на 26 гектарів, переважно, за рахунок включення до складу міста набережної і площ на південній частині міста. Вони юридично належать Світловодському району, а фактично вже давно є частиною Світловодська. А от кількість населення, яка бралася за основу розроблення Генплану, була вже не 45, а 43,7 тисяч.  

Наше видання також певної мірою долучилося до побажань громадськості щодо нового Генплану. Так зокрема, землевпорядник Роман Глущенко на наших сторінках пропонував в’їзд до Світловодська з боку Власівки перенести – як це й передбачалося Генпланом ще 1965 року – не з вулиці Городоцької біля автостанції, а уздовж залізничного полотна з виходом на ту ж Городоцьку, але неподалік суботнього ринку...

«Я живу на вулиці Приморській, неподалік автостанції. Тому мені нерідко доводиться перетинати перехрестя в’їзду у місто на центральну вулицю і Городоцької. Перехрестя це облаштоване світлофорами. І я бачу, як водії багатотонних фур та автоцистерн, заповнених пальним, аби проскочити на Городоцьку, поки блимає зелене світло, додають газу. А попереду – поворот. А поряд – житловий будинок, у цоколі якого розташована піцерія. У спеку від такого маневру може колесо лопнути, а в ожеледь зимової пори машину може занести. І мене, чесно кажучи, жахають наслідки...», –  цитуємо пана Романа.

... Як виявилось, до розробників Генплану таки дійшла наша інформація. Але, на жаль, повідомила на слуханнях Шидловська, дане побажання не може бути враховане – за півстоліття означена територія „обросла” кількома приватними об’єктами, зокрема, двома АЗС. Відтак, вирішення питання об’їзної дороги тут тягне за собою вирішення безлічі юридичних формальностей.

Але, наголосив головний світловодський архітектор Сергій Батяшов, до якого ми звернулися за фаховим коментарем, головне те, що чверть роботи вже зроблено. Генплан він алегорично порівняв зі... скелетом, на який з часом наросте м’ясо та м’язи, а за сприятливих як політичних, так і економічних умов, – ще й жир. Адже законодавство вимагає для подальшого розвитку міста наявність і Генплану, і зонування його території –  без цього неможливе розроблення містобудівних об’єктів. Тобто, земельні ділянки не можуть виділятися. А значить, на інвестора з очікуваними робочими місцями годі й чекати, бо ж місто застигло у розвиткові, маючи Генплан, розроблений ще у 1991 році.

„Самі розумієте, і країни тої вже немає, і державний устрій, і законодавство – інші”, – підкреслив архітектор. 

Але попереду, за словами нашого інтерв’юера, ще роботи й роботи: запротокольовані результати слухань, включно з побажаннями їхніх учасників, надішлють до „Діпроміста”, де їх розглянуть на предмет відповідності до сучасних будівельних норм, потім їх знову повернуть до Світловодська, де за обговорення візьметься Містобудівна рада у складі „вузьких” спеціалістів, їхні ж висновки будуть надіслані знову до Києва, але вже до такої собі Державної будівельної експертизи (Укрінвестекспертиза), і у разі схвалення, проєкт Генплану нарешті буде винесено на затвердження міськради... 

Головний міський зодчий розраховує на те, що до кінця року вдасться впоратися. Бо ж на цей час склад міської ради, внаслідок виборів у жовтні, зазнає змін. І вона (нова рада) стане більш злагодженою і організованою, сподівається він. Сподіваємось і ми.
[img]

[/img]

Автор: Віталій Асауленко

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Мультiмедиа
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську