» » Сергій ЛАРІН «Кіровоградщині потрібна професійна влада»

Сергій ЛАРІН «Кіровоградщині потрібна професійна влада»


За результатами соціологічних досліджень народний депутат України Сергій Ларін дотепер залишається найрейтинговішим політиком Кіровоградщини. Він очолював Кіровоградську облдержадміністрацію в 2010-2013 роках, у 2010-му разом зі своєю командою обирався депутатом Кіровоградської обласної ради. Цей період у сучасній історії Кіровоградщини характеризується найвищим рівнем росту соціально-економічного розвитку регіону за роки Незалежності України. Напередодні місцевих виборів ми вирішили поставити йому кілька запитань. 

Сергію Миколайовичу, президентські та парламентські вибори відбулися під модним гаслом призову нових облич у політику і владу. Під цим трендом перемогу здобув діючий Президент, а його партія вперше в історії змогла сформувати у Верховній Раді монобільшість. Як ви оцінюєте результати такої стратегії Президента та його команди?

– Більшість наших співвітчизників дійсно пов’язували свої надії на зміну політичного курсу з приходом до влади нових, незаплямованих і прогресивних політиків. Люди чекали зниження тарифів, підвищення соціальних стандартів, миру на Донбасі, відміну несправедливих медичної, освітньої та пенсійної реформ. У відповідь українці отримали «кота в мішку» під соусом модних гасел і з наслідками у вигляді закриття шкіл та лікарень, підвищення тарифів, продажу землі та стратегічних державних підприємств. Більшість «нових обличь» виявилися зовсім некомпетентними, а тому голосують за законопроєкти, навіть не читаючи їх. Окрема історія – формування виконавчих органів влади, яскравий приклад – фіаско і гучна відставка уряду Гончарука. 

Кіровоградщині з керівниками теж не завжди щастило. Новина про затримання за підозрою в корупції голови ОДА Андрія Балоня прогриміла на всю країну…

– Отримавши повноту влади, команда Президента довго не могла визначитися з ключовими призначеннями в регіонах. Не стала винятком і Кіровоградська область. Якщо вже так довго обирали кандидатуру, мабуть, мали б призначити ефективного управлінця, який буде достойно представляти виконавчу гілку влади на рівні регіону. Але незабаром після призначення вже колишнього губернатора я був неприємно вражений, дізнавшись про масові звільнення в Кіровоградській обласній державній адміністрації. Більшість цих людей я знаю особисто, з багатьма працював. Це відповідальні, досвідчені управлінці, що багато років пропрацювали на державній службі. Тоді я не міг зрозуміти, чим вони не влаштували нове керівництво області. А після цих ганебних подій все стало на свої місця. Люди просто відмовлялися брати участь у сумнівних, з точки зору законності, операціях. Дуже шкода, але за півроку на посаді голови ОДА чиновник не тільки  не побудував ефективну  систему управління, а навпаки  підірвав довіру не лише до своєї посади, а й до всієї обласної влади. Ми ж завжди працювали на авторитет влади і налагодили прямий діалог з людьми через "Гарячу лінію".

На Україну в цьому році чекають місцеві вибори, особливістю яких стане нова виборча система і адміністративний поділ територій. Чого від них слід очікувати жителям Кіровоградської області?

– Враховуючи децентралізацію, скорочення кількості районів та об’єднання територіальних громад, в результаті виборів має відбутися повне перезавантаження влади на місцевому та регіональному рівнях. Територіальні громади отримають повноваження розформованих адміністрацій, а на місцеві ради буде покладено величезний тягар відповідальності, в тому числі й формування нових управлінських структур. Саме тому дуже важливо сформувати депутатський корпус з компетентних та відповідальних людей, як на рівні громад, так і в обласній раді. Сьогодні Кіровоградщині як ніколи потрібні професійна влада та кваліфіковані керівники, які зможуть зберегти наявну інфраструктуру та спрямувати максимум зусиль на соціально-економічний розвиток регіону. Я маю надію, що народ на Кіровоградщині проявить свою мудрість і люди виберуть по-справжньому гідних представників у місцеву владу. 
 
Сергій Петренко
[img]
[/img]
Більше за темами: ОПЗЖ
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
1 коментар
  1. Валерій
    В верховну раду почни ходити! А то з лютого не відвідав ні одного засідання - професіонал ср#ний!
Популярне
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Мультiмедиа
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську