» » Думайте про затишок в оселях та безпечну експлуатацію газового обладнання!

Думайте про затишок в оселях та безпечну експлуатацію газового обладнання!


Щорічно в Україні виникають нещасні випадки через необережне поводження з газом. Повідомлення про отруєння чадним газом та вибухи побутового газу у багатоповерхівках і приватних будинках звучать з екранів телевізорів та з’являються на шпальтах газет.

У чому ж полягає реальна причина нещасних випадків?

Найчастіше причиною неприємних інцидентів є низький рівень знань правил безпеки поводження з обладнанням користувачів газу. Люди не знають ні як правильно користуватися газовим пристроєм, ні як воно повинно бути змонтовано, ні основні очевидні ознаки відхилень у роботі устаткування. Іноді просто нехтують правилами безпеки користування газовими приладами. 

Світловодське управління з експлуатації газового господарства нагадує про основні властивості природного газу та правила користування газом в побуті:

Газ не має кольору і запаху. Для виявлення витоків до газу додають речовину зі специфічним запахом. Газ не токсичний, але при накопиченні у приміщенні за рахунок витиснення повітря може викликати задуху.

Наявність у приміщенні продуктів згоряння може призвести до отруєння. Потрібно постійно слідкувати за працездатністю димових та вентиляційних каналів та періодично їх чистити.

Газ у суміші з повітрям вибухонебезпечний. Природний газ легше за повітря в два рази, при витоку він піднімається і накопичується у верхній частині приміщення.

Основні причини відсутності тяги – несправність димоходу чи вентиляційного каналу, засмічення, нещільність, вологість; відсутність трикратного повітрообміну. Тобто у приміщенні, де встановлені газові прилади, вікна не обладнані кватирками або фрамугами, у дверях відсутній зазор, площею 0,025 м2, а у вентиляційних каналах встановлені витяжки з примусовою тягою, що заборонено Правилами безпеки та Державними будівельними нормами.

Власники газових мереж, зокрема побутові споживачі та власники внутрішньобудинкових систем газопостачання, відповідають за експлуатацію цих мереж та їх складових, згідно з чинним законодавством. Для забезпечення справного стану, належної і безпечної експлуатації внутрішньобудинкової (внутрішньоквартирної) системи газопостачання, газових приладів та димовентиляційних каналів необхідно проводити відповідний комплекс заходів. Заходами, спрямованими на підтримку справного стану внутрішньобудинкової (внутрішньоквартирної) системи газопостачання та газових приладів, належної і безпечної експлуатації є технічне обслуговування. Технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будівель, комунально-побутових об’єктів невиробничого характеру здійснюється відповідно до вимог документації з експлуатації заводів виробників газового обладнання на договірних засадах. Власник повинен укладати договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкової (внутрішньоквартирної) системи газопостачання та газових приладів.

Давайте, шановні споживачі природного газу, думати про затишок в оселях, який можливий лише при безпечній експлуатації газового обладнання, димових і вентиляційних каналів.

Світловодська дільниця Олександрійського УЕГГ
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Мультiмедиа
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська