» » Чи запрацює басейн у День Святого Миколая?

Чи запрацює басейн у День Святого Миколая?


За сталою традицією, плавальний сезон у басейні світловодського спорткомплексу ім. А. Тузовського відкривався 19 грудня – цього дня символічний Святий Миколай в урочистій атмосфері перерізав червону стрічку і десятки плавців, відкриваючи сезон, стрибали до басейну.

Щоби переговорити на тему ймовірності, нехай і без шанованого в Україні святого, а бодай буденного відкриття плавального сезону, ваш кореспондент завітав до директора МСК Володимира Лисака, накинувши перед цим коло довкола цієї величної споруди. І не унюхавши запаху диму і не побачивши самого диму над трубою локальної котельні, яка для обігріву спорткомплексу та нагріву басейнової води спалювала  пелети, подумалось: який басейн? Коли й в усьому спорткомплексі, непевне, холоднеча...

Якби не так, відповів на цю підозру Лисак, – МСК працює у штатному режимі. Тепло. А от щодо басейну, директор наголосив, що все залежить від рішення міського керівництва, додаючи, що далеко не останню роль у цьому рішенні відіграватимуть карантинні обмеження.

– У вас тепло, а от диму над вашою котельнею не видно...

– Якщо ви відчуваєте у нас тепло, значить, котельня працює. А от чом диму не видно – запитання не за адресою, –  відповів Володимир Лисак. 

Зв’язавшись з питання відсутності диму і смороду, які були тривалий час значним подразником для мешканців навколишніх будинків і борців за екологію взагалі, з директором ТОВ «Вектор стандарт» Сергієм Костенком, з’ясувалося, що фірма, яка обслуговує котельну, від цього року встановила на ній таке обладнання, що її роботу дозволили би навіть у центрі будь-якого європейського (чи американського) мегаполісу... Пересувний модуль «Гольфстрім» зветься це обладнання. 

... Щоб не втомлювати читача технічною термінологією, у якій і сам ваш кореспондент не дуже знається, цей «Гольфстрім» оснащений потужними фільтрами для нейтралізації диму, газів та різних запахів та електрофільтром з робочою напругою аж у 25 тисяч вольт. А ще – скрубером. Це така штука, яка зрошує на виході дим та пил дрібнодисперсною водою – щось на кшталт розбризкування із пульверизатора. Тобто, увесь непотріб вже не летить з труби, а збризканий водою, разом з нею, стікає до спеціальної ємності. До того ж, додав Костенко, цей процес відбувається у замкненому циклі, по колу. Відтак, немає потреби заливати постійно нову воду у скрубер.

А щодо основної теми – басейну, то Сергій Костенко запевнив, що готовий гріти для воду хоч зараз. 

На жаль, пандемія COVID-19 і карантин, з нею пов’язаний, вносить свої коригування, повідомила третя наша співрозмовниця, начальниця міського управління молоді та спорту Неля Брусенцева... Ви ж знаєте, сказала вона, що карантин в Україні від 24 грудня, скоріше за все, вийде на рівень такого собі «lockdown», ознака якого – набагато жорсткіші, ніж зараз, вимоги його дотримання. Тобто, сенсу відкривати басейн на день Святого Миколая, щоб 24 грудня його зупинити аж до 15 січня – час тривання цього «lockdown» – немає жодного. 

... Що ж, будемо тримати кулачки, щоб карантин оцей до вказаної дати таки послабився, а ще краще – щез взагалі. І тоді – до басейну!
[img]
[/img]

Автор: Віталій Асауленко

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Чи не замерзла вода у міському басейні?
Світловодські баскетболісти «порвали» усіх своїх суперників!
Хто до басейну? Вже скоро буде можна!
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Мультiмедиа
Як світловодці випробовували себе на міцність на Водохреща
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн