» » Газ на опалення поки що не відключили. Але спроби були!

Газ на опалення поки що не відключили. Але спроби були!


За інформацією СП ТОВ «Світловодськпобут», наше місто від 12 січня мало би залишитися без централізованого опалення – через борг за розподіл газу перед ВАТ «Кіровоградгаз». Не залишилося...

Передісторія цієї справи така... «Світловодськпобут» неодноразово попереджав як владу, так і містян про те, що ось-ось за його борги за розподіл блакитного палива, який сягнув за сім з половиною мільйонів гривень, «Кіровоградгаз» відключить його від газового живлення. При цьому очільники «Побуту» покладають провину за цю заборгованість саме на міську владу. Так міська влада завинила за цей самий розподіл три мільйона гривень, а комунальне підприємство «Добрубут» – 3,3 мільйони. Натомість міська влада, зокрема, в особі міського голови Андрія Маліцького претензії «Побуту» всіляко заперечує – всі поточні платежі на рахунок цього приватного підприємства надходять регулярно і в повному обсязі.   

... На час, коли відключення мало статися, а мало воно статися ще 4 січня, потім з’явилася нова дата – 12 січня, біля прохідної підприємства на Григорія Сковороди геть не випадково опинилися громадські активісти, зокрема, Євгеній Сікорський та Максим Бакуменко з апаратурою, яка дозволила вести пряму трансляцію у мережу «Фейсбук». Але їх на територію підприємства охорона не допустила. І не лиш їх – ті ж самі специ «Кіровоградгазу», які прибули виконувати свою місію з Кропивницького, теж, лиш потупцювали на порозі прохідної. Користуючись такою заминкою, Сікорському вдалося на камеру розговорити небажаних для «Побуту» гостей. І ті повідали йому доволі цікаві речі. З їхніх слів з’ясувалося, що про відключення міста від централізованого опалення абсолютно не йдеться – в розпал опалювального сезону це законодавчо категорично заборонено. А прибули вони перекрити вентиль, який живить газом когенераційну установку на території СП, яка завдяки цьому самому газові виробляє електричну енергію... Ми доповімо про таке перешкоджання нашому керівництву, повідомили на камеру засмучені газівники.

Он воно що виходить, резюмували відразу Сікорський і Бакуменко: «Побут», використовуючи газ для власних потреб, виробляє і продає електроенергію, а за його транспортування не платить та ще й вводить усіх в оману, що це, мовляв, місто накопичило такі борги.

Майже одразу вдалося зв’язатися з гендиректором СП Сергієм Московським... Звісно, повідане ним кардинально відрізняється від того, що написано вище. Єдине, що він підтвердив у своєму коментарі, це те, що не пустити газівників на територію підприємства було його особисте розпорядження. 

«Треба розумітися щодо технологічного циклу – і котел, і когенераційна установка, задля безперебійної роботи, мають працювати спільно», – наголосив Московський. 

А їхню (газівників) інформацію, що вони приїхали для того, щоб лише цю установку від газового живлення відключити, гендиректор назвав вивертами і хитрощами з їхнього боку, бо у відповідних листах від «Кіровоградгазу» на адресу «Світловодськпобуту» йшлося про відключення як 4, так і 12 січня, усього підприємства, а не окремо взятої когенераційної установки. 

«У цьому маневрі простежувалося їхнє намагання отримати доступ до облікової інформації підприємства. Тому я їм сказав: ні, хлопці, я вас на територію не допущу – складайте про це відповідний протокол. І якби я їх допустив, вони би перекрили усі засувки. І місто на цю годину вже би замерзало. Запевняю вас!», - наголосив Московський.

Наразі усі світловодські котельні знаходяться майже в облоговому стані – туди, окрім персоналу, доступ має лиш гендиректор і його заступник. 

«Навіть засновник не потрапить туди без мого особистого дозволу», – попереджає Московський. 

Автор: Віталій Асауленко

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Світловодські «Комети» не дали суперникам жодного шансу на перемогу!
«Зухвалі» - другий рік поспіль чемпіони області з волейболу!
Півфінал Чемпіонату України з баскетболу – у Світловодську!
Чи не замерзла вода у міському басейні?
Світловодські баскетболісти «порвали» усіх своїх суперників!
Мультiмедиа
Зимова риболовля – ось чим займалися справжні чоловіки у вихідні дні
Пам’ятаємо видатного земляка Вадима Бойка…
«Кременчуцька ГЕС демонструє стабільність і розвиток» – Андрій Назаренко
Як світловодці випробовували себе на міцність на Водохреща
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького