» » Право на працю керівниці закладу культури доводиться виборювати

Право на працю керівниці закладу культури доводиться виборювати


Не творчою діяльністю займається нині Надія Грижунова! Директорка Світловодського районного Будинку культури виборює право на працю для себе і своїх підлеглих. Вона працює у Світловодському районному Будинку культури з 2002 року, спочатку методистом, а з 2017 року – директором.  Закінчила Олександрійське училище культури та Миколаївський  університет культури. Набула певного досвіду, має творчий потенціал, різні відзнаки, але такі фахівці, як вона,  виявилися не потрібними. Ось, що вона розповідає про ситуацію, яка склалася після створення Світловодської територіальної громади і виборів міської влади.

– Адміністративно-територіальна реформа на Світловодщині завершилася примусовим об’єднанням територій, внаслідок чого  фактично знищено більшість районних комунальних закладів культури, медицини, освіти, соціальної допомоги, засновниками яких були ліквідовані нині районна рада та райдержадміністрація. Збувся страшний сон жителів району, які аж ніяк не хотіли об’єднуватися з містом Світловодськом добровільно… 

На сьомій сесії Світловодської міської ради, що відбулася 20 січня, депутати не підтримали проєкти рішень щодо взяття на баланс комунального закладу «Районний Будинок культури», районної бібліотеки та комплексної дитячо-юнацької спортивної школи. Таким чином, у повітрі зависло питання не лише утримання цих закладів, а й подальша доля фахівців, які працювали у них.

«У міському бюджеті не достатньо коштів на утримання цих закладів», – саме так пояснили свою позицію депутати, які голосували проти.

Творчий колектив Світловодського районного Будинку культури, який працював би на розвиток культури Світловодської громади, до останнього мав надію на позитивне рішення сесії. Але цього, на превеликий жаль, не сталося. Нерухоме майно прийнято, а працівники – ні. Тобто, всі права на управління перейшли до Олександрійської районної ради як до правонаступника засновника закладу – Світловодської районної ради (нині ліквідованої), без права утримання, а це означає фактичну ліквідацію закладу.

Під час зустрічі з міським головою Андрієм Маліцьким, який, підкреслю, є головою всієї територіальної громади, начальницею управління культури Надією Клокар було частково вирішене питання щодо працевлаштування творчих працівників, а саме: 6 з них будуть прийняті на роботу у Палац культури (деякі з них і на даний час працюють в ПК за сумісництвом). Але загалом з технічною групою у штатному розписі Світловодського районного Будинку культури 13,25 штатних посад, тобто решта людей залишається за бортом, зокрема і директор.  

Слід зазначити, що три колективи, які носять почесне звання Народний – «Мрія», «Дніпряночка» та «Відлуння» Світловодського районного Будинку культури, продовжать свою діяльність у міському Палаці культури, який зможе забезпечити кращі приміщення для занять колективів. Ніяких рішень з цього приводу ще немає, але є домовленість з начальницею управління культури. 

На даний час я дуже занепокоєна процесом змін адміністративно-територіального устрою, який негативно відображається на правах трудового колективу. Мені стало відомо, що КЗ «Районний Будинок культури Світловодської районної ради Кіровоградської області» не внесено до бюджету на 2021 рік взагалі. Люди не отримують заробітну плату, хоча реорганізація не є підставою для порушення чинного законодавства (трудових прав та гарантій працівників закладу). 

З цією проблемою я зверталася до керівника районного сектору культури, до голови Олександрійської районної ради, до заступника Олександрійської райдержадміністрації, до обласного Департаменту культури, до Кіровоградської облдержадміністрації, на урядову лінію – жодних результатів  щодо вирішення питання на сьогодні немає, тому надалі маю намір відстоювати права колективу на оплату праці в суді.

Чи потрібні творчі професійні люди новій владі новоутвореної міської територіальної громади і державі взагалі?.. На жаль, питання залишається без відповіді. 


«СВ»
[img][/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
ЦВПВ інформує: «Нові старти і нові перемоги!»
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Два «золота» і одну «бронзу» привезли вихованці ЦВПВ з Кропивницького!
Світловодські «Зухвалі» – чемпіонки області з волейболу!
Світловодські «Комети» не дали суперникам жодного шансу на перемогу!
Мультiмедиа
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Вокалісти радували комунальників піснями, а міський голова грамотами
Володимир Петров порадував жителів Ревівки на щедру Масляну!
Весело і змістовно проводжали зиму у Світловодську
Приймальне відділення Світловодської ЦРЛ на стадії завершення