» » «Буду відповідальним представником інтересів територіальної громади» – Юлія Сап’янова

«Буду відповідальним представником інтересів територіальної громади» – Юлія Сап’янова


Як вже відомо нашим читачам, Світловодська міська територіальна громада (як і Великоандрусівська сільська) належать від червня 2020 року до Олександрійського району   Кіровоградської області. Утворено Олександрійську районну раду і на місцевих виборах до її складу обрано 42 депутати, серед них 8 представників Світловодщини. Сьогодні ми представляємо депутатку Юлію Сап’янову від ВО «Батьківщина».

– Юліє, вітаємо тебе з обранням до вищого представницького органу Олександрійського району! Розкажи, будь ласка, про себе. 

– Мені 37 років, отримала середню освіту у Світловодську, у 2004 році закінчила Дніпропетровську юридичну академію МВС України, факультет економічної безпеки. За фахом я – юрист. Працювала на посаді оперуповноваженого відділу по боротьбі з економічною злочинністю у міському відділі міліції, потім у податковій міліції. У 2013 році була звільнена через скорочення штатів у званні майор міліції. Кілька років займалася приватною юридичною практикою. З 2018 року і дотепер працюю радницею голови з питань юридичного забезпечення Світловодської районної ради. 

– Але ж Світловодська районна рада ліквідовується, і наших читачів цікавить доля її працівників. 

– Так, повноваження Світловодської районної ради, яка представляла спільні інтереси територіальної громади району, ліквідованого Верховною Радою України, закінчилися у день набуття повноважень Олександрійською районною радою. Не пізніше завершення другої сесії районної ради, яка представляє спільні інтереси територіальних громад новоутвореного району, починається реорганізація районної ради ліквідованого Світловодського району шляхом приєднання до районної ради, розміщеної в адміністративному центрі новоутвореного району – Олександрії. Отже, 2 грудня цього року, у день відкриття першої сесії Олександрійської районної ради став днем припинення повноважень та останнім робочим днем голови районної ради ліквідованого Світловодського району та його заступника. Тепер чекаємо рішення про реорганізацію Світловодської районної ради, воно буде підставою для попередження всіх працівників (крім голови та заступника) виконавчого апарату про наступне вивільнення відповідно до статті 49-2 Кодексу законів про працю України. Обрана Олександрійська райрада з дня набуття нею повноважень є правонаступником всього майна, прав та обов’язків Світловодської районної ради. 

– Про майно якось дуже сумно сприймається… Ти будеш представляти Світловодську міську громаду у новій районній раді. Що думаєш з цього приводу?

– Думаю, що  мій обов’язок – бути відповідальним представником інтересів територіальної громади, виборців свого округу, виражати і захищати інтереси громади, виконувати доручення у межах своїх повноважень. Я можу і буду допомагати своїм виборцям у юридичних питаннях (проводити консультації), брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування. Крім того, я є  членом постійної комісії Олександрійської районної ради з питань законності, додержання правопорядку, запобігання і протидії корупції, тому моя безпосередня відповідальність полягає у тому, щоб подані проєкти рішень до районної ради відповідали встановленому законодавству.

– Багатьох свідомих виборців дуже цікавить повноваження Олександрійської районної ради. Як саме новоутворена рада буде впливати на Світловодську міську раду і громаду в цілому? 

– Питання формування обсягу повноважень районних рад, ще узгоджується з профільними міністерствами. Попередньо до власних  повноважень райрад належатиме управління майном спільної власності територіальних громад району і розмежування майна між територіальними громадами. Щодо делегованих повноважень, які будуть визначені секторальними законами, ще тривають консультації. Розглядаються наступні пропозиції: підтримка освіти (спеціальна загальна середня освіта); підтримка охорони здоров’я (підтримка та розвиток закладів охорони здоров’я вторинного рівня); соціальний захист населення (соціальні територіальні центри, окремі заходи із соціального захисту дітей та ветеранів війни та праці на районному рівні); фізична культура та спорт на районному рівні; культура та мистецтво на районному рівні; реалізація районних програм і заходів у молодіжній сфері; вирішення окремих питань у сфері землеустрою, містобудування та архітектури на районному рівні.

– А як буде формуватися податкова база для бюджету Олександрійської районної ради? 

– У вересні цього року Верховна Рада України внесла зміни до Бюджетного кодексу України (№ 907-ІХ) щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи. Тому експерти з фінансових питань звертають увагу на те, що відбулися зміни у структурі бюджетної системи та у повноваженнях органів місцевого самоврядування.
Основними джерелами доходів районних бюджетів визначено надходження від управління комунальною власністю (орендна плата, податок на прибуток комунальних підприємств, частина чистого прибутку) та адміністративні збори. Для районних бюджетів не передбачено базову (реверсну) дотацію, а також освітню субвенцію.
Окрім того, у зв’язку із завершення формування базового рівня і передачі повноваження щодо фінансування загальноосвітніх закладів територіальним громадам проєктом закону про Державний бюджет на 2021 рік передбачено, що залишки коштів освітньої субвенції, що утворилися на рахунках районних бюджетів станом на 01.01.2021, перераховуються на рахунки бюджетів відповідних територіальних громад пропорційно кількості учнів, що станом на 5 вересня 2020 року навчалися у відповідних закладах загальної середньої освіти.

– Дякую за роз’яснення і бажаю успіху у депутатській діяльності. 

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Осінь спортивна: корнхол, спартакіада та чемпіонат області з шахів і шашок
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Мультiмедиа
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!
«Виходьте бігом! Виходьте бігом!» – волав і виштовхував за двері журналістку Світловодський міський голова (ДОПОВНЕНО)
На розвалинах ЗЧМ, якому могло би виповнитися 60 років
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!
Не забудемо. Не пробачимо. Переможемо!