» » Триває реорганізація районних державних адміністрацій

Триває реорганізація районних державних адміністрацій


Територіальна реформа в Україні завершилася у 2020 році, але реорганізацію, ліквідацію установ, комунальних підприємств, передачу майна, переведення працівників залишили на 2021 рік.   Нерозумно? Однозначно.  

Фінансовий рік розпочався, а витрат на вивільнення  людей, утримання тих, хто залишається, на функціонування підприємств і установ місцевими бюджетами не передбачено. Крім того, усі нововведення потребують не тільки великих коштів, а й вмінь та навичок від новообраних керівників територій. Часу на роздуми чи навчання немає. 

Що ж відбувається у цьому плані на Світловодщині?  Ліквідовується Світловодська районна рада, реорганізовується Світловодська районна державна адміністрація. 

Щодо Світловодської райради, ми вже повідомляли – її повноваження закінчилися у день набуття повноважень Олександрійською районною радою, яка розміщена в адміністративному центрі новоутвореного району – Олександрії. 2 грудня 2020 року, день відкриття першої сесії Олександрійської районної ради став днем припинення повноважень та останнім робочим днем голови районної ради ліквідованого Світловодського району та його заступника. Далі було розпорядження голови Олександрійської райради про ліквідацію Світловодської районної ради, яке  стало підставою для попередження всіх працівників виконавчого апарату про наступне вивільнення відповідно до статті 49-2 Кодексу законів про працю України. Наразі вони завершують свою діяльність і більшість з них стане на облік у центр зайнятості, як тимчасово непрацюючі.  

Обрана Олександрійська райрада з дня набуття нею повноважень є правонаступником всього майна, прав та обов’язків Світловодської районної ради. 

Значно пізніше, а саме 31 грудня минулого року, голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрій Назаренко підписав розпорядження «Про реорганізацію районних державних адміністрацій в Олександрійському районі.

«Припинити юридичні особи публічного права – …Світловодську районну державну адміністрацію… у зв’язку з реорганізацією шляхом приєднання до Олександрійської районної державної адміністрації Кіровоградської області», – йдеться у документі. 

Зазначається також, що Олександрійська РДА є правонаступником Світловодської РДА. Цим же розпорядження утворюється комісія з реорганізації на чолі з Юрієм Ковалем, якому, зокрема,   доручається до 6 січня 2021 року вжити заходів щодо попередження працівників РДА про можливе звільнення. 

Тож не відкладаючи завдання надовго, голова комісії Юрій Коваль 5 січня прибув до Світловодська і попередив усіх під особистий підпис про вивільнення. Слово «можливе» у відповідному розпорядженні від цього ж дня не використовувалося, адже жодного працівника Світловодської РДА не запросили на роботу до Олександрійської адміністрації. 

Хоча до цього розпорядження існувала думка про те, що людей 20 президентська вертикаль збереже у нашому регіоні, але ні – напевне усі 100 робочих місць вже зайняті олександрійцями, які будуть відвідувати Світловодщину час від часу. Не пішки, зрозуміло. 

«Фактичне вивільнення працівників, на яких поширюється дія Закону України «Про державну службу», здійснити не раніше ніж через місяць з дня цього попередження, та працівників, на яких поширюється дія Кодексу законів про працю України, не раніше, ніж через 2 місяці», – написано у документі.

Тож люди продовжують працювати (хоча Світловодська РДА вже не має ніяких повноважень), готують відповідні документи, щоб у відповідності до законодавства передати майно і працівників установ, комунальних підприємств Світловодській міській,  Великоандрусівській сільській громадам та Олександрійській райраді. 

Якщо у сільській громаді, все робиться швидко, то у міській тягнуть з прийняттям рішень, приймають лише майно, а людей залишають за бортом, не відповідають на ділові листи тощо. З цього можна зробити висновок: знань і навичок не вистачає, а амбіції беруть гору.   Як наслідок: втручання прокуратури – неминуче. 

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Світловодські «Комети» не дали суперникам жодного шансу на перемогу!
«Зухвалі» - другий рік поспіль чемпіони області з волейболу!
Півфінал Чемпіонату України з баскетболу – у Світловодську!
Чи не замерзла вода у міському басейні?
Світловодські баскетболісти «порвали» усіх своїх суперників!
Мультiмедиа
Зимова риболовля – ось чим займалися справжні чоловіки у вихідні дні
Пам’ятаємо видатного земляка Вадима Бойка…
«Кременчуцька ГЕС демонструє стабільність і розвиток» – Андрій Назаренко
Як світловодці випробовували себе на міцність на Водохреща
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького