» » Фестивалю «Щаслива Я» у Світловодську сприяла навіть погода!

Фестивалю «Щаслива Я» у Світловодську сприяла навіть погода!


Минулої суботи на майданчику біля міського Палацу культури було багатолюдно, гамірно,  цікаво, весело. Жителі нашого міста та його гості стали учасниками фестивалю «Щаслива Я», який разом зі своїми однодумцями організувала  депутатка міської ради, голова  ГО «Асоціація «Повноцінне  життя» Олена ЖМУРІНА – ініціаторка створення Міської Соціальної Програми запобігання та протидії домашньому насильству за ознакою статі на період до 2025 року. Тобто, якщо коротко, в нашому місті заплановано відкрити кризовий центр для жінок, які потерпають від домашнього насилля.

Вітальне слово Олени Жмуріної водночас розкрило суть ідеї громадської організації, що й спонукало провести фестиваль: підтримати жінок, допомогти їм реалізувати свої знання, вміння чи бажання через ту чи іншу творчу роботу. Адже улюблене заняття відволікає від щоденних побутових питань, які дратують своєю рутинністю і негативно впливають на взаємовідносини у родині. Тож Олена, її однодумці вирішили створити умови, що допоможуть жінці відволіктися від домашніх проблем, знайти час для себе, розвиватися через різні хобі, бути захищеною, створити жіночий простір, аби почуватися щасливою. Цю ідею також підтримала міська влада.

ЩАСЛИВА ЖІНКА – ЦЕ ЩАСЛИВА РОДИНА ТА ЩАСЛИВА КРАЇНА, декілька разів наголошувала Олена Жмуріна. Ці слова підтвердили виступи жінок. Світлана Руденко, мама 5 своїх діток і 8 прийомних,   багато років тому, можливо, через невміння будувати стосунки в родині, була на межі відчаю, але знайшла в собі сили змінити і себе, і ставлення до чоловіка, згодом навіть стала бакалавром богослов’я. Світлана долала шлях до щасливої родини спочатку самостійно, але краще, на її думку, дослухатися до порад інших, як сталося згодом в неї. Тепер знає, що мудра жінка – це жінка, яка підтримує свою другу половинку, вдячна своєму чоловікові, бо він найкращий   для неї та їхніх дітей. Тож Світлана мріє, аби центри протидії насиллю були в усіх куточках нашої країни, задоволена, що такий центр відтепер буде у Світловодську.

Міський голова Андрій Маліцький побажав дівчатам, сестрам, матерям завжди бути на висоті, випромінювати щастя і повагу до себе, висловив готовність міської влади підтримати ідею центру. Начальниця управління культури та туризму Тетяна Мельник підкреслила, що найкращий вигин на тілі жінки – посмішка, бо це її зброя, наголосила, що вплив жінки на будь-яку справу дуже вагомий, навіть якщо цією справою керує чоловік, побажала успіхів новоствореній організації, фестивалю. Режисерка народного аматорського театру «Дивосвіт» міського Палацу культури Марина Салабутіна розповіла, що віднедавна в Україні все більше поширюється напрямок «Театр проти насилля», до якого також приєднався «Дивосвіт».

Запрошені на фестиваль жінки розповідали про свої захоплення, що приносять і задоволення, і користь, та завдяки яким вони стали успішними, проводили майстер-класи. Кожний міг знайти те, до чого лежить душа: подивитися та розпитати, як зробити оригінальні світильники, домовитися про уроки з бісероплетіння чи як приготувати вдома смачні цукерки. Прихильники здорового способу життя записували рецепт хліба без глютену та консультувалися, як вирощувати і споживати мікрозелень. Батьки намагалися зрозуміти, що їхніх маленьких діток більше приваблює, зупиняючись там, де їм було цікаво. Наприклад, вихованці дитячої художньої школи малювали на пленері; учні музичної школи грали на різних музичних  інструментах. Директорка ДМШ №1 Тетяна Рудь вдячна Ірині Кіц (член громадської організації «Повноцінне життя»), викладачам школи, які підготували зі своїми вихованцями невеличкий, але такий пізнавальний концерт під відкритим небом. 

Учасники фестивалю із задоволенням зупинялися біля численних локацій (столів) народних умільців та місцевих підприємців. Милувалися  різними виробами, слухали пропозиції, купували продукти харчування та смаколики, напої тощо. Жінки, дівчата, дівчатка і хлопчики могли обрати вид спорту, мистецьку течію, де б їм хотілося проявити себе. Адже колективи дитячої школи мистецтв, дитячої музичної школи, творчі колективи міського Палацу культури підготували  великий і цікавий концерт. А організаторки заходу показали, наприклад, які вони вправні в самообороні (соціальний проект «Жіночий десант»), у фітнесі і т.д.

Режисер МПК і ведуча заходу Алла Мемедлі провела аукціон, а охочі купили вироби найкращих народних умільців. Зібрані кошти та благодійні внески підуть на створення жіночого кризового центру.  

Біля імпровізованого дерева з різнокольоровими стрічками та надписами українською і англійською мовами – «Щаслива Я» – постійно влаштовували фотосесії дорослі та діти. А на моє запитання, чи сподобався фестиваль, однозначно відповідали: «Так, звичайно, ідея хороша і потрібна».

Попри несприятливі прогнози погоди, сонячний і теплий день сприяв  проведенню фестивалю, організатори якого підготували 60 сертифікатів, які вручили учасникам концерту, тим, хто проводив майстер-класи, облаштували атракціони для дітей та виїзну торгівлю.
Інформаційну підтримку заходу надали газети «Світловодськ вечірній», «Вісник Кіровоградщини» та сайти https://svetlovodsk.com.ua/ та https://sv-drozdova.com/

Вікторія АРХИПОВА
[img]


[/img]

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Налаштовували вітрила та підкорювали вітер вихованці Школи вітрильного спорту!
Світловодські яхтсмени – найкращі!
Наші баскетболісти поступилися олександрійцям у товариській грі
Дитяча школа велотуризму шукає мецената!
Мультiмедиа
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Налаштовували вітрила та підкорювали вітер вихованці Школи вітрильного спорту!
Реконструкція приймального відділення обласної лікарні
І линули пісні та музика, Світловодська громада святкувала 25-річчя Конституції України
«Вогник» з «Водограєм» запалили сцену Палацу культури! (ДОПОВНЕНО)