» » Субвенцію на добудову інфекційного відділення прийняли, з дольовою участю погодилися, «Муніципальну варту» фінансово підтримали

Субвенцію на добудову інфекційного відділення прийняли, з дольовою участю погодилися, «Муніципальну варту» фінансово підтримали


Чотирнадцята сесія Світловодської міської ради восьмого скликання  розпочала свою роботу 22-го, а завершила 25 червня. На першому пленарному засіданні, окрім депутатів міськради, керівників підрозділів виконавчої влади, був присутній голова бюджетної комісії Кіровоградської обласної ради Сергій Коваленко. Коротко про важливі рішення, які мають суспільний інтерес.

З другої спроби, після перерви між пленарними засіданнями, додаткової роботи з депутатами, які першого разу не проголосували за проєкт рішення, комунальному підприємству «Муніціпальна варта» (директор Євгеній Сікорський) виділили з міського бюджету 351 тис. 550 грн. Це фінансова підтримка, яку спрямують КП у відповідності із затвердженою програмою. За рішення проголосували 19 народних обранців. 

Відмінили сумнозвісне рішення 2016 року, за яке голосував і депутат (на той час) Андрій Маліцький про вихід Світловодської міської ради зі складу засновників СП «Світловодськпобут». На думку міського голови, це рішення допоможе відстояти 50% спільного підприємства в судах і навіть мови немає про те, щоб подарувати цю частку Олександру Яременку. 21 «за» – рішення прийнято.

У блоці фінансових питань цікавими для широкого загалу є ще кілька. Депутати ухвалили рішення про прийняття субвенції з державного бюджету в сумі 4 млн 625 тис. грн, з них 3 млн 550 тис. грн на завершення реконструкції інфекційного відділення Світловодської ЦРЛ і погодилися на 30% співфінансування, що є обов’язковою умовою отримання коштів від держави. Крім цього, 75 тис. грн буде спрямовано на придбання меблів для міського Палацу культури. 23 депутати підтримали це рішення. 

З вільних залишків у сумі 6 млн 181 тис. 605 грн через виконком 36 тис. грн отримає пожежний підрозділ селища Власівки для закупівлі обладнання та інвентарю. Через УЖКГ 153 тис. грн отримає гуртожиток на Героїв України, 67 для оновлення електрики; 300 тис. грн направлять КП ККП для сміттєзвалища. 

На інклюзивну освіту (оплата праці і нарахування) з освітньої субвенції управління освіти отримає 221 тис грн. 

З вільного залишку кошти також направлять на знесення аварійних дерев та покос трави в селах Озера, Велика Скельова та у селищі Власівці. УЖКГ спрямують 187,91 тис. грн на громадські роботи за липень. КПК «Водограй» отримає 450 тис. грн на бактеріцидну установку, яка забезпечить мікробіологічну безпеку води, що дуже важливо у спекотний період. Управління охорони здоров’я отримає понад 40 тис. грн за травень медичним працівникам, які працювали з «ковідними» хворими.

Депутати вчасно встановили ставки єдиного податку на 2022 рік на території Світловодської міської територіальної громади для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць: для першої групи платників єдиного податку – 10% від розміру прожиткового мінімуму; для другої групи платників єдиного податку – 12% від розміру мінімальної заробітної плати; у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений статтею 293 Податкового кодексу України. 

Встановлено також ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно з відповідним додатком. Будівлі житлові, будинки одноквартирні, будинки садові, дачні, котеджі обкладуть податком у розмірі 0,5 за 1 кв. метр (відсотків розміру мінімальної заробітної плати). Для будівель фінансового обслуговування встановлено ставку 1,5; для адміністративно-побутових будівель промислових підприємств та конторських та адміністративних цілей – 0,3; для будівель торговельних – 0,2; для торгових центрів, універмагів, магазинів – 0,5, а для критих ринків, павільйонів – 1,5. З повним текстом додатку до рішення можна ознайомитися на сайті міськради. 

Платниками цього податку є фізичні та юридичні особи, зокрема нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.  Об’єкти оподаткування, база оподаткування, пільги зі сплати податку, ставка податку, податковий період, порядок обчислення суми податку, порядок та строки сплати податку   здійснюються відповідно до вимог ст. 266 Податкового кодексу України зі змінами.

Встановлено на території Світловодської міської територіальної громади також ставку транспортного податку. 

Затверджено і ставки туристичного збору за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), у розмірі: 0,5% до бази справляння збору – для внутрішнього туризму; 1%для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Ставка, база справляння, податкові агенти, особливості справляння та порядок сплати збору здійснюються відповідно до вимог ст. 268 Податкового кодексу України зі змінами. 

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Футбольний турнір пам'яті Олександра Іванушка відбудеться у Світловодську
Осінь спортивна: корнхол, спартакіада та чемпіонат області з шахів і шашок
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!