
За результатами сесії, яка ще не закрита, ЦРЛ змінить вивіску, на пісок для посипання доріг в ожеледицю виділять 350 тис. грн, бо за це вже проголосували, але не ухвалили рішення в цілому, міський голова буде взимку бити у бубон, перемир’я поміж мером і секретарем, здається, перервано…
На диво, пленарне засідання 71-ї чергової сесії Світловодської міськради розпочалося майже вчасно, але з тривожних ноток – зима на носі… Спочатку депутати Олександр Молчанов, потім Анатолій Кучугурний порушили питання, як так сталося, що відбулося рейдерське захоплення частки (50%) міськради у СП ТОВ «Світловодськпобут» влітку цього року (Молчанов). А Кучугурний як із сесійної трибуни, так і із зали, демонстрував протокол, де фігурує підпис міського голови, цитую:
«Яким чином міський голова підписав протокол, який здав інтереси (50 відсотків) громади «Світловодськпобуту»? Підпис стоїть Козярчука, завірений нотаріально… Поставили свій підпис як представник громади стосовно передачі майна 50 відсотків від «Політрейда» фізичній особі Яременку Олександру Сергійовичу. Тому я вимагаю від вас у присутності громади сказати, яким чином ви взяли на себе таку відповідальність, що передали 50% частки міста Світловодська приватній особі!»
На що Козярчук відповів стандартно, мов, що передав-не передав Козярчук – буде вирішувати суд, бо ж ніяких підписів під цим голова не ставив. «Ну як же не ставив?» – вибухнув пан Анатолій і продемонстрував відповідний документ, у якому є і підпис мера, і печатка… Майже годину тривала суперечка, в ході якої Козярчук (начебто жартома) повідав, що за свій підпис він отримав два мільйони євро і його вже зачекалися екзотичні острови… А коли Анатолій Шаповал запитав його про те, що він робитиме взимку, коли місто почне замерзати, градоначальник відповів (дослівно):
«Візьму бубон і буду стукати в бубон по місту…».
Після чого оголосив 15-хвилинну перерву. З чим категорично не погодився секретар міськради Юрій Сапянов…
Варто зазначити, що саме на цій сесії завершилося хоча б удаване, але перемир’я між секретарем і міським головою. Коли Козярчук виходив на оголошену ним самим перерву, Сапянов пару хвилин намагався довести присутнім, що голова таким чином порушив сесійний регламент, мовляв, перерва оголошується лиш опісля двох годин засідання.
Коли зібралися через 15 хвилин, взялися до внесення змін до порядку денного. Надія Мальцева запропонувала розглянути питання перетворення Світловодської ЦРЛ з комунального закладу на «Некомерційне комунальне підприємство «Світловодська ЦРЛ» Світловодської міської ради», а Олександр Молчанов – звернутися «нагору» відносно недопущення приєднання Світловодська до Олександрійського повіту – як то передбачається грядущим адміністративно-територіальним устроєм України. Й сам голова вніс дві пропозиції: щодо трансфертів із держбюджету на суму 352 тис. грн для Світловодська та фінансової допомоги з міського бюджету сім’ям 15 загиблих наших земляків у зоні проведення АТО, приуроченої до Дня захисника Вітчизни (14 жовтня), на загальну суму 450 тис. грн (по 30 тис. на сім’ю). Коли порядок денний затвердили, заслухали депутатські запити та відповіді на них. Як завжди, більшість із них, як не виконані, залишилися на контролі.
Досить тривало обранці «розпинали» начальника УЖКГ Віктора Самоляка з його внесенням змін до рішення міськради від 21 листопада 2017 року «Про затвердження Програми благоустрою м. Світловодська на 2018-2019 роки». Затвердили. А от Програму з тотожною назвою, але вже на 2020-2021 роки – ні. Але це «історичне» рішення (програма 2018-2019) втрачає будь-який сенс, бо невідомо коли сесія закриється, а рішення буде підписане.
Зі змінами до програми соцзахисту населення на 2018-2020 р.р. (доповідала начальниця УСЗН Ірина Котенко) погодилися без дебатів.
Відносно безболісно були би підтримані й фінансові питання, озвучені начальницею фінуправління Наталією Яременко, та перечепилися об… сіль та пісок для посипання доріг взимку, чим займається, зокрема, начальник КП «Комбінат комунальних послуг» Олександр Плахотний, який запросив 1 млн 286 тис. грн, у тому числі: закупівля солі – 150 тис. грн; 200 тис. – закупівля піску; 150 тис. – послуги з водопониження у Табурищі; 128,2 – послуги на утримання автодоріг; 668 тис. – поточний ремонт доріг. Міськдепи засипали Плахотнього безліччю запитань, аж до кольору піску, що планується закупити, цим цікавився Андрій Маліцький. Бо минулого сезону використовували чи то землю, чи то глину, аж ніяк не схожі на біленький пісок. І хоча постатейно пропозиції фінуправління обранці підтримали, але «в цілому» рішення не ухвалили. Та це було вже після другої перерви.
Ще третя частина цього «балету» була примітна голосуванням щодо виділення по 30 тис. грн сім’ям загиблих у зоні АТО/ООС світловодців та щодо трансфертів із держбюджету – як то пропонував Козярчук. Проголосували. Але лиш 17 обранців, які прийшли засідати опісля перерви. А щоби рішення вважалося легітимним, треба не менше 18 голосів. Ба більше – Молчанов підрахував, що у залі лишень 16 міськдепів. І тоді головуючий оголосив ще одну перерву. Під час якої я проконсультувався зі спікером Сапяновим щодо сесійних рішень, особливо, ухвалених у третій її частині.
За словами пана Юрія, головуючий оголосив дві, по суті, незаконні перерви. А щодо рішень, за які проголосували лише 17 депутатів, то йому було складно відповісти:
«Це залежить від мера, бо ж одного разу якось проголосували за міський бюджет на цей рік 17 депутатів… Згодом це призвело до скасування рішення…»
Ну, а під час четвертої частини сесії меншість просиділа понад 20 хвилин в очікуванні кворуму, а він так і не утворився. І мер оголосив перерву, допоки – невідомо.