
Сталося це у суботу, 7 серпня вдень, а увечері о 18:50 міський голова Андрій Маліцький прокоментував подію на своїй сторінці у фейсбуці. Допис дивує як за змістом, так і за орфографією…
Наведемо текст без редагування:
«Про обвал гранітого декоративу на опорній стіні чаші фонтану на Бульварному узвозі: ситуація під особистим контролем, причини з'ясували.
Працівники ККП під час обвалу були на місці о 13 годині та огородили об'єкт і повідомили відповідні служби.Терміново виїхали з комісією на місце, обстежили та спланували роботи.
В понеділок плануєм демонтаж їз послідуючими ремонтних роботами.
Попередньо планували ремонт каскаду, тепер задачі змінюємо».
Ви щось зрозуміли? Я – ні. Що таке «декоратив», хтось може сказати? Які ж причини обвалу? Хто з'ясував? Поділіться з народом! Працівники ККП повідомили відповідні служби? Які саме? Хіба не працівники комунального підприємства «Світловодський комбінат комунальних послуг» і повинні були ретельно слідкувати за станом цієї гідроспоруди? Огородили об’єкт? Ви жартуєте чи насміхаєтеся над мамами, які з моменту обвалу не знаходять собі місця від занепокоєння за своїх дітей – любителів погуляти «на фонтані»? Поясню для тих, хто не розуміє – стрічка – це аж ніяк не огорожа!
З точки зору наших добровільних експертів, які знаються на цій темі, паркан доведеться будувати, бо ремонт затягнеться надовго і буде потребувати не одну сотню тисяч гривень, а це проєкт, тендер і тому подібне. Звісно, якщо міська влада з великою відповідальністю візьметься за оновлення фонтану і радитися буде від початку з фахівцями, а вони у місті є. Наприклад, у ТОВ «ПМК-68», де директором Тарас Нечипорук. Він вважає, що починати треба з ретельного обстеження цієї гідротехнічної споруди з досвідченими фахівцями – гідротехніками. Такі у колективі ПМК працюють. Але ніхто до них не звертався до цього часу. Зрозуміло, що треба буде демонтувати бетонні стіни, зводити їх знову, армувати, зв’язувати, використовувати сучасні технології. Одним словом, робити один раз і надовго. А косметичний ремонт споруди, на думку Тараса Нечипорука, нічого не дасть.
Як реагують жителі міста на таку прикрість та ще й напередодні 30-річчя з Дня Незалежності України? Ось кілька коментарів із соцмереж:
«Рано чи пізно це повинно було статися. За 30 років нічого не ремонтувалося…»;
«Я не здивований, бо тільки у нашому місті усе робиться через …, виділялися ж кошти на ремонт фонтану, щось поклали на дно, гроші списали і до побачення…»;
«На День Незалежності будемо без фонтану, там же усі концерти проводилися…»;
«У Палаці культури давно впали гранітні плити, ніхто палець об палець не вдарив, так и фонтан закинуть»;
«Шкода! Хочу, щоб фонтан швидко реставрували. Це ж візитівка Світловодська!».
Зупинимося на цій оптимістичній ноті і прослідкуємо за діями влади.