» » Об’єднавчий собор відбувся у Києві

Об’єднавчий собор відбувся у Києві

Митрополита Переяславського та Білоцерківського Єпіфанія (Думенко), обрано предстоятелем Православної церкви України, котрого називають правою рукою патріарха Філарета. Він доктор богословськиї наук,  ректор Київської православної богословскої академії. 
 
Центр громадського моніторингу та контролю повідомляє, що таким чином створення незалежної від Москви церкви вийшло на завершальний етап: 15 грудня Об’єднавчий собор у Києві обрав предстоятеля єдиної автокефальної структури. Її очолив Епіфаній – донині він був митрополитом Переяславським та Білоцерківським. На співслужінні з Варфоломієм, яке відбудеться у Константинополі на початку січня, митрополит Київський отримає з рук Вселенського Патріарха довгоочікувану грамоту щодо автономії.  

На площі перед Софійським собором тисячі людей зустріли новину про результати голосування оплесками і вигуками «Слава!». Серед них були і 30 представників Світловодського району на чолі з головою райдержадміністрації Сергієм Твердовським. Один з учасників дійства Володимир Похілов, заступник голови РДА розповів нашому виданню:

 «Святкова атмосфера панувала на площі цього історичного дня. Ми спостерігали за тим, як о 9:00 до Софійського собору приїхали учасники Обєднавчого собору, як об 11:00 до священнослужителів приєднався Президент України Петро Порошенко. О 17:00 нам повідомили, що собор завершив свою роботу, а через годину нам представили новообраного предстоятеля Православної церкви України Єпіфанія. Протягом дня на площі проходив концерт зірок української сцени, який вів сам міністр культури Євген Нищук, тож рівень заходу можете собі уявити! Щасливі від того, що долучилися до історичної події, о 19:00 ми вирушили додому». 

Тепер на нову структуру чекає формування нових керівних органів протягом найближчих двох місяців. Щодо ієрархів УПЦ МП, які 15 грудня не долучилися до об’єднання, то вони все ще мають можливість зробити це в майбутньому. 

 «Ми маємо засвідчити нашу єдність, щоб серед нас панував мир і злагода. Коли це побачать інші, я вірю, що вони прийдуть до нас, і ми спільно будемо будувати Українську православну церкву», – заявив після обрання митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Наразі українське духовенство готується до отримання Томосу 6 січня. Цей документ надасть Православній церкві України право самостійно обирати предстоятеля без затвердження у Константинополі та зробить її рівноправною серед інших 14 помісних церков.


Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Футбольний турнір пам'яті Олександра Іванушка відбудеться у Світловодську
Осінь спортивна: корнхол, спартакіада та чемпіонат області з шахів і шашок
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!