» » Міській владі не вистачило здорового глузду і замість житла вона побудувала пам’ятник власній неспроможності

Міській владі не вистачило здорового глузду і замість житла вона побудувала пам’ятник власній неспроможності


Про порожній гуртожиток по Героїв України (тоді ще Леніна) ми почали писати ще 20 грудня 2013 року. «Дом №94-а: общежитие, жилой дом или притон?» –  ставили ми запитання, насамперед, власнику – заводу «Олімп»  і помилилися!  У той же день зясувалося, що майже рік тому – 29 січня 2013 року сесія міськради дала згоду на прийняття у комунальну власність і на баланс УЖКГ цієї будівлі. Лише через півроку 17 липня 2013 року виконком міськради затвердив приймально-передавальний акт будівлі гуртожитку за залишковою вартістю 453 тис. 82 грн 95 коп. На охорону приміщення грошей не виділили і саме за цей період між двома рішеннями звідти зникли вікна, двері та усі металеві конструкції. 


Через пару років, а саме 5 січня 2016 року міський голова Валентин Козярчук виступив з ініціативою «Колишні гуртожитки – черговикам» Він пропонував безкоштовно віддати це житло без вікон і дверей людям. Не сталося… 


Ситуація з будівлею погіршувалася і 12 лютого 2018 року, щоб привернути увагу влади ми розмістили фото і відео Дмитра Шевчука «Відеофакт: Орбіта по-світловодськи»

Понад 4000 переглядів і ні пари з вуст…   Тоді за справу взялися громадські активістки Людмила Павловська та Тетяна Шевчук, які звернулися до голови Світловодської державної адміністрації Сергія Твердовського, а ми про це написали  16 лютого 2018 року у матеріалі «Забезпечити житлом захисників України у Світловодську – цілком реальна справа».Сергій Твердовський, який на ділі показав, що йому під силу вирішити і таке складне питання, запропонував виділити кошти на проєктно-кошторисну документацію з бюджету районної ради, а міська – своїм рішенням повинна визнати замовником робіт з реконструкції Управління капітального бідівництва Кіровоградської обласної державної адміністрації. 

Уже 20 лютого рішення за проєктом депутата міськради Романа Шумейка було прийнято – після тривалого обговорення із замовником реконструкції гуртожитку визначилисяА 20 березня ювілейна 50 сесія міськради довела, що очільники міста тільки проголошують про свій невпинний поступ вперед, а насправді з усієї сили тягнуть громаду назад. Ситуацію, що склалася ми описали у матеріалі «Побудуємо пам’ятник власній неспроможності?» 21 березня. Зробивши перший крок до перетворення гуртожитку на житло для захисників України, міська влада категорично відмовилася укладати договір про співробітництво у цій сфері з районною радою. Проєкт рішення представив знову Роман Шумейко. Без цього договору райрада не мала права  виділяти кошти зі свого бюджету на проєкт. І як не умовляли міського голову ветерани АТО, той залишився непохитним. 


Четвертого квітня співробітники 17 ДПРЧ рятували від вогню сумнозвісний гуртожиток, що перетворився на притулок для безхатченків, наркоманів та інших асоціальних людей. Про цей факт ми написали 7 квітня «Гуртожиток на вулиці Героїв України, 94а у Світловодську підпалили».Намагався вплинути на безглузду ситуацію з прийняттям простого, але надзвичайно важливого рішення і перший заступник (на той час) голови ОДА Сергій Коваленко. 20 квітня ми поїхали у Кропивницький і записали з ним інтерв’ю «Дорожня карта реконструкції гуртожитку на житло для ветеранів АТО є!» 

Сергій Петрович у деталях розповів про конкретні кроки, які повинні зробити міська і районна ради, пояснив головне – гроші на реконструкцію знайде обласна державна адміністрація і закинутий напризволяще гуртожиток стане житловим будинком. Не подіяло! Понад 4000 переглядів на сайті, публікація в газеті – і це влада проігнорувала. 

1 травня ми знову нагадали владі про гуртожиток публікацією «Чи не призведуть до трагедії небезпечні розваги на даху сумнозвісного гуртожитку?».Інтерв’ю з Сергієм Твердовським «50 сімей учасників АТО отримають житло, якщо міській раді вистачить здорового глузду», яке ми підготували 18 травня 2018 року, - було ще однією спробою достукатися до Валентина Козярчука і його команди. Здається, воно мало зворотній ефект. Ну не зміг Валентин Валентинович пробачити Сергію Сергійовичу його успішність! Ще чого захотів – побудує житло і усі будуть йому (а не Козярчуку!) у ноги кланятися.

 
9 жовтня 2019 року гуртожиток знову горів «Гуртожиток на вулиці Героїв України, 94а у Світловодську знову горів» – нагадали ми владі. Але марно. Їй не вистачило здорового глузду і замість житла вона побудувала пам’ятник власній неспроможності. 

Дивіться на фото Ігоря Котлярова, як сьогодні виглядає гуртожиток, у якому могли би жити захисники України. 
[img]
[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Першість Кіровоградської області з боксу - у Світловодську
Срібна нагорода на «Дніпровських хвилях» — у світловодських волейболісток
«Дніпровські хвилі» знову у Світловодську!
У Світловодську відкрили активний парк
З Днем фізичної культури і спорту України!
Мультiмедиа
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Налаштовували вітрила та підкорювали вітер вихованці Школи вітрильного спорту!