» » Ніна Іващенко: «Пишаюся тим, що ми були першими!»

Ніна Іващенко: «Пишаюся тим, що ми були першими!»

Така вже ганебна традиція склалася в українському  політикумі – завжди знаходяться окремі люди, які самі нічого не робивши, паплюжать досягнення інших, ламають усе, що можна… Ніна Іващенко, Великоандрусівський сільський голова з 2006 року, прагне справедливості і розповідає про досягнення своєї команди, особливу увагу приділяючи останнім рокам, коли вона зініціювала, а депутати підтримали створення першої в Світловодському районі і одну з двох перших сільських ОТГ у Кіровоградській області. Надаємо їй слово.

- Думаю, що мене представляти не треба, однак нагадаю, що я народилася і проживаю в с. Калантаєві. Маю вищу педагогічну освіту, закінчила Київський педагогічний університет ім. Драгоманова. З 1981 року працювала у Великоандрусівському дитячому садку, а у березні 2006 року була обрана сільським головою. З того часу минуло 14 років. За цей період було зроблено чимало хорошого, але на останніх місцевих виборах, коли до нашої громади приєднали ще кілька територій, люди віддали перевагу іншій людині. Я поважаю вибір більшості, вже пройшов місяць з дня виборів і я переконалася: все, що не робиться – на краще. Однак, буде справедливо, коли люди будуть знати, що нами зроблено. Мине час  і у кожного мешканця територіальної громади буде можливість порівняти наші досягнення з успіхами наших наступників.

Почну з історичної, без перебільшення події, коли навесні 2016 року, вивчивши досвід Полтавської, Тернопільської Запорізької, Дніпропетровської, Хмельницької та інших областей, розуміючи велику відповідальність, спільними зусиллями прихильників децентралізації, я стала ініціатором створення однієї з перших в області та єдиної в районі ОТГ. Інші території району так і не використали своє право на добровільне створення об’єднаних громад і не отримали ніяких преференцій від держави!

Уже з 2017 року Великоандрусівська ОТГ перейшла на пряме обласне підпорядкування та отримала повноваження на рівні районної адміністрації та райради, а також право розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення і забезпечували повноцінну діяльність нашої громади протягом чотирьох років лишень 15 спеціалістів-службовців!

Що ж, завдяки об’єднанню, зроблено за 4 роки у нашій громаді? Збільшився сільський бюджет з 2,6 млн грн до 18 млн. Так, наш перший бюджет складав 18 млн грн! Ми реорганізували Великоандрусівську та Подорожненську школи в єдиний освітній заклад- НВК і таким чином змогли збільшити обсяг освітньої субвенції з 3-х до 6,7 млн грн. Коштів вистачило не тільки на оплату праці педагогічним працівникам, а й на усі надбавки (у повному обсязі!) до зарплати. На залишки коштів ми змогли придбати новий шкільний автобус. Далі взялися за створення достойних умов для роботи і навчання у приміщеннях НВК. У Великоандрусівській школі замінили 28 вікон, вхідні двері, систему опалення, встановили 6 теплових насосів на суму 3 млн 235 тис. грн. У Подорожненську школу придбали модульну котельню для опалення на суму 115 тис. грн.

Частину коштів ми спрямували на ремонт доріг: заасфальтовали вулицю Миру у с. Подорожньому на суму 1 млн 188 тис. грн. та частину вулиці Вишневої   (615 тис. грн) у с. Велика Андрусівка; провели поточний ремонт дорожнього покриття вулиць сіл громади на загальну суму 445 тис. грн. Побудували піщано-щебеневу дорогу по вул. Чкалова у Подорожньму на суму 470 тис. грн.

Приділили увагу водопостачанню сіл: провели капітальний ремонт водонапірної башти (104 тис. грн) та свердловини (180 тис. грн.) у Нагірному; провели заміну 200 м підвідного водогону до амбулаторії та  200 м  водогону по провулку Щасливому у Великій Андрусівці, 1 км водогону у Нагірному (305 тис. грн.) та 1,1 км водогону у Калантаєві (336 тис. грн.).

Чимало було нами зроблено і в закладах охорони здоров’я. Проведено капітальний ремонт на першому поверсі Подорожненської амбулаторії, а саме: змонтували нову каналізацію, водопровід, встановили нову сантехніку, нову систему опалення з твердопаливним котлом, замінили вікна та двері, поклали кахельну плитку,  встановили натяжну стелю, збудували нові входи з пандусом та металевими дверима, загалом на суму 2 млн 293 тис. грн. У Великоандрусівській амбулаторії збудували новий санвузол, замінили внутрішню систему водопостачання, встановили нову сантехніку та котел опалення, а також облаштували новий стоматологічний кабінет із сучасним медичним обладнанням на суму 275 тис. грн.

Заклади культури ми також постійно підтримували. Провели капітальний ремонт Нагірнянського сільського клубу з заміною вікна, вхідних дверей, у концертній залі зробили нову підлогу та натяжну стелю, замінили систему внутрішнього електропостачання, демонтували аварійну стіну з розширенням глядацької зали. На ці заходи нами використано 216 тис. грн. У Калантаївському сільському клубі замінили внутрішню електромережу, встановили нові світильники, провели поточний ремонт фойє та концертної зали. У Великоандрусівському та Подорожненському будинках культури замінили вхідні двері та  частину вікон, частково провели поточний ремонт внутрішніх приміщень. Усі клубні заклади забезпечили сучасною музичною апаратурою, новим одягом для сцен, у зимовий період   теплом. 

В адмінбудинках сіл Велика Андрусівка та Подорожнє замінили вікна, відремонтували господарські будівлі, збудували нові котельні. У Подорожненському адмінбудинку збудували новий санвузол, нові системи опалення, водопостачання та каналізації та встановили нову пральну машину. Відремонтували   центральний вхід з облаштуванням поручнів та стежок.

Ми встановили шість парканів на сільських кладовищах, облаштували водовідведення з кладовища у Подорожньому. На ці цілі нами використано 193 тис. грн.

У Калантаєві, Великій Андрусівці, Подорожньому та Нагірному встановили 491 ліхтар вуличного освітлення на суму 505,5 тис. грн.
У школи ми придбали комп’ютерний клас, кабінет хімії, комплект меблів для їдальні, 4 інтерактивні дошки, телевізор, ноутбук, 5 комп’ютерів, першим класам «Нової української школи» придбано 6 комп’ютерів, 6 кольорових принтерів, 6 ламінаторів, 6 комплектів антискаліозних меблів, 6 комплектів стільчиків, придбали спортивну та військову форми і спортивно-туристичне обладнання для гри «Сокіл» («Джура»), реалізовали проєкт «Розумна школа», провели ремонти витяжних систем шкільних харчоблоків та стелі спортивної зали, постійно проводили поточні ремонти.

У 2020 році завершено проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів громади, що дало змогу, у першу чергу, забезпечити 51-го учасника бойових дій (АТО) земельним ділянками для ведення ОСГ (до 2 га). 784 жителі Великоандрусівської громади особисто вибрали та отримали земельні ділянки для ведення ОСГ загальною площею 1006 га.

12 червня 2020 року Кабінет Міністрів України (№ 716-р) визначив центром Великоандрусівської ОТГ село Велику Андрусівку та приєднав до ОТГ ще шість сільських рад: Глинську, Григорівську, Захарівську, Іванівську, Микільську і Федірківську. Попереду складний шлях єднання наших сіл. Тож бажаю успіхів у роботі новообраним голові  і депутатам, а Великоандрусівській сільській територіальній громаді Олександрійського району розвитку та процвітання! Сподіваюсь, вам буде про що розповідати через 5 років…

З повагою Ніна Іващенко
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Чи не замерзла вода у міському басейні?
Світловодські баскетболісти «порвали» усіх своїх суперників!
Хто до басейну? Вже скоро буде можна!
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Мультiмедиа
Як світловодці випробовували себе на міцність на Водохреща
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн