» » Тетяна Даровських про історію великих боргів ОСББ «Приморський фонтан» та їх ініціаторів

Тетяна Даровських про історію великих боргів ОСББ «Приморський фонтан» та їх ініціаторів

Ще з однією історією про створення ОСББ «Приморський фонтан», його колишнє керівництво, відоме своїми шахрайськими витівками у Світловодську, до редакції газети «Світловодськ вечірній» звернулася Тетяна Даровських, нинішня голова правління. Не зважаючи на погрози Тетяни-Ковальчук-Москаленко подати до суду на видання за розповсюдження начебто завідомо недостовірної інформації від голови правління ОСББ «Дніпровські хвилі 71» Валентини Корнієнко, надаємо можливість  висловитися і Тетяні Даровських.

-  Два будинки по вул. Приморська,52 та Бульвару Дніпровському,3 об’єдналися в одне ОСББ, яке назвали «Приморський фонтан».  Головою правління обрали Ємченка О.О.,  бухгалтером стала Ковальчук-Москаленко Т.М. Звідки вони з’явилися? Мешканці будинку привели… Як ці збори відбувалися, нічого вам не розповім, але згідно протоколу, який нам передали, на них були присутні 111 осіб.  
Голову правління ми бачили дуже рідко, всім керувала Тетяна Миколаївна Ковальчук-Москаленко. Приходила, збирала кошти раз у тиждень та й все. Одним словом, “працювала” ця парочка так,  що  члени ОСББ почали обурюватися та вирішили її звільнити.

20.10.2019 р. відбулися загальні збори на яких припинено повноваження голови правління Ємченка О.О., всіх членів правління та ревізорів ОСББ. Отримавши документи, я, як новообрана голова ОСББ, дізналася, що є кредит і шалений залишок невиплачених банку коштів, а ще побачила повний безлад у документах: протоколи без підписів, акти виконаних робіт підписані однією людиною, роботи, за виконання  яких  вони звітували на зборах, ми чомусь після їх звільнення, виконували заново. А найстрашніше те, що на нас повісили величезний кредит, під який мешканці будинків не підписувалися! 

Згідно протоколу, начебто, 15 серпня 2018 року відбулися загальні збори співвласників ОСББ «Приморський фонтан», однак фактично ніяких зборів не проводилося, мешканці не були попереджені про їх проведення жодним чином та участі у них не брали. Протокол загальних зборів – це підробка документу!

Ковальчук-Москаленко Т.М, яка фактично вела бухгалтерію ОСББ, будучі  депутатом міськради (на той час), увійшла в довіру до людей – членів ОСББ, розповідаючи  про необхідність утеплення будинків, в тому числі шляхом заміни вікон та дверей. Кожного тижня вона на подвір’ї будинків збирала квартплату та підписи, пояснюючи, що це лише для розуміння картини щодо кількості людей, які  бажають утеплення будинку.

Голову правління Ємченка О.О. мешканці багатоквартирних будинків бачили нечасто, однак цим протоколом зазначено, що він був присутній на зборах та розглядав питання. У сфабрикованому протоколі загальних зборів було написано, що розглядалось питання, щодо надання згоди на участь ОСББ «Приморський фонтан» у програмі кредитування об’єднань співвласників  багатоквартирних будинків  і начебто 70% членів ОСББ ухвалили це рішення! Також у цьому протоколі вказано, що, заслухавши голову правління ОСББ Ємченка О.О., було вирішено залучити кошти на придбання обладнання та матеріалів для облаштування індивідуальних теплових пунктів в будинках, що входять до складу ОСББ, а саме: вул. Бульвар Дніпровський, буд.3 – вартість введення в експлуатацію ІТП 476 000,40 грн., з яких 451 407,60 грн. – вартість обладнання та матеріалів, 24 592,80 грн - вартість монтажних робіт; вул. Приморська, буд. 52 - вартість введення в експлуатацію ІТП – 464 000,40 грн., з яких 443 307,60 грн. – вартість обладнання та матеріалів, 20 692,80 грн – вартість монтажних робіт.

Для здійснення цього плану голова ОСББ Ємченко О.О. та Ковальчук-Москаленко Т.М. вирішили залучити фінансування в рамках дії Програми та укласти з Банком кредитний договір.  Але з приводу придбання дороговартісного обладнання для облаштування теплових пунктів та отримання на це коштів в кредит співвласники ОСББ жодним чином не були проінформовані і не надавали свою згоду на отримання кредиту в банківській установі. 

Необхідно зазначити також, що облаштування таких теплових пунктів, не мало своєї ефективності, через відсутність належних технічних умови теплопостачання до будинків, про що було відомо співвласникам ОСББ. Викликає обурення, що протокол було підписано особами, які не проживали у своїх квартирах вже багато років і на даний час перебували за кордоном, однак їхні підроблені підписи є у документі!

На підставі підробленого протоколу, 16 листопада 2018 року між Публічним акціонерним товариством акціонерний банк «УКРГАЗБАНК» та ОСББ «ПРИМОРСЬКИЙ ФОНТАН» в особі голови правління Ємченка Олександра Олександровича було укладено кредитний договір №1264/2018/КОД-МСБ, згідно якого банк відкриває не відновлювану відкличну кредитну лінію з загальним лімітом в сумі 894 715,20 грн за цільовим призначенням: на придбання індивідуальних теплових пунктів. Кредитну лінію відкрили з 16 листопада 2018 року по 15 листопада 2023-го.

Рахунком-фактурою №СФ-0000006 від 26 жовтня ОСББ «Приморський фонтан»  придбали у ТОВ «ТЕПЛОРЕСУРС ЛТД»  теплообмінник системи опалення, насоси циркуляції, регулятор температури, електропровід та інше обладнання на суму 443 307,60 грн, а рахунком-фактурою №СФ-0000004 від 26 жовтня підтверджується, що  ОСББ «Приморський фонтан»  придбали в ТОВ «ТЕПЛОРЕСУРС ЛТД» обладнання на суму 451 407,60 грн. Рахунками-фактурами №СФ-0000003 та №СФ-0000005 від 26 жовтня 2018 року на монтажні роботи було витрачено кошти в сумі 24 592,80 грн та 20 692,80 грн.

16 листопада 2018 року між ТОВ «ТЕПЛОРЕСУРС ЛТД» та ОСББ «Приморський фонтан» було укладено договори підряду, відповідно до яких ТОВ «ТЕПЛОРЕСУРС ЛТД»  виконали роботи по облаштуванню системи опалення з підключенням. 

У зв’язку з отриманням відшкодування частини суми кредиту з боку Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України у розмірі 471567,54 грн. був зменшений ліміт кредитування. Залишок кредиту залишався 423147,66грн. Це великі кошти. 16.07.2019р. надійшло відшкодування 10% від суми тіла кредиту від Світловодської міської ради  А ось від Департаменту ЖКХ Кіровоградської ОДА відшкодування так і не отримали…

Проте, обладнання, яке було придбане в результаті недобросовісних дій колишнього керівництва ОСББ у змові з Ковальчук-Москаленко Т.М. стоїть у підвальних приміщеннях будинків не підключене та не виконує своє функціональне призначення. Одразу після придбання даного обладнання були намагання його підключити, однак мешканці будинку були незадоволені установою ІТП, так як стало з цим підключенням холодніше. І тоді ж одразу після місяця користування було вимкнено установу ІТП. Пізніше з’ясувалося, що на підключення даних установок взагалі відсутні необхідні дозволи.

Згодом ми намагалися підключити цю установку, однак від ТОВ «ТЕПЛОРЕСУРС», отримали відмову, бо в будинках не встановлені трифазні лічильники та немає узгодженого проекту від “Обленерго”. Отже, спроби підключити установку ІТП колишнім правлінням ОСББ були незаконними.
 
Ми звернулися з завою до поліції, адже вважаємо, що в діях Олександра Ємченка та Тетяни Ковальчук-Москаленко є склад кримінальних правопорушень передбачених ч. 5 ст. 191 КК України, ст. 356, ч. 3 ст. 358 КК України, ч. 4 ст. 358 КК України. Справу зареєстрували до ЄРДР. Чекаємо на розгляд її у суді! Але доки триває слідство, ми нічого не можемо робити у своєму ОСБб -  ні замінити труби, ні вікна, ні відремонтувати каналізацію!

Цей кредит залишить нас скоро, вибачте, без трусів! Тож, звертаючись до редакції газети “Світловодськ вечірній”, ми маємо надію  об’єдатися з тими, кому близька ця тема, хто потерпав і нині потерпає від таких керівників ОСББ. 

 Тетяна Даровських голова правління ОСББ «Приморський фонтан»
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Першість Кіровоградської області з боксу - у Світловодську
Срібна нагорода на «Дніпровських хвилях» — у світловодських волейболісток
«Дніпровські хвилі» знову у Світловодську!
У Світловодську відкрили активний парк
З Днем фізичної культури і спорту України!
Мультiмедиа
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Налаштовували вітрила та підкорювали вітер вихованці Школи вітрильного спорту!