» » Обережно, шахраї, або Як заробляють на ОСББ

Обережно, шахраї, або Як заробляють на ОСББ


Візит до редакції газети Валентини Корнієнко – новообраної і зареєстрованої у державному реєстрі голови ОСББ «Дніпровські хвилі 71» став, за її словами, спробою попередити багатьох жителів міста про можливі шахрайські вчинки людей, які позиціонують себе спеціалістами в організації об’єднань співвласників багатоповерхових будинків, а насправді такими ніколи не були. Насправді неосвічені і безсоромні люди керуються лише власною вигодою і користуються підтримкою посадовців місцевого самоврядування. До такого висновку дійшла наша гостя. Надаємо їй можливість розповісти про наболіле. 
  • Давайте розкажу про все спочатку. У квітні 2018 року у нашому будинку №71, що на вулиці Героїв України, було зареєстровано ОСББ «Дніпровські хвилі 71».  Головою обрали нікому невідомого Олександра Ємченка, з ознаками любителя хильнути на обличчі. Хтось з мешканців будинку його привів як вже досвідченого голову правління не одного ОСББ у місті.   А з ним прийшла депутатка міськради (тепер вже, слава Богу, такого статусу в неї немає) Тетяна Ковальчук-Москаленко. Вона, начебто, досвідчена бухгалтерка і буде йому у всіх справах допомагати. Зібрали збори і Ємченка обрали, а статус Тетяни залишився невизначеним, хоча у кожну другу п’ятницю вона приходила до будинку, сідала на лавочку біля під’їзду і збирала квартплату готівкою. Забігаючи наперед, скажу, що вона  не була  оформленою на посаду бухгалтера, хоч і вела наше ОСББ, як бухгалтер протягом трьох з половиною років і пред’явити їй звинувачення через правоохоронні органи поки що не вдається.  Дільничному інспектору поліції ця громадянка відповіла, що він діє незаконно і вона не буде с ним спілкуватись.
29 серпня 2021 року ми провели збори ОСББ і виставили Олександра Ємченка і Тетяну Ковальчук-Москаленко геть. На збори було винесене питання звіту Ємченка перед ОСББ, але наш голова з’явився в нетверезому стані і не зміг відповісти на жодне запитання. А все тому, що людина не володіла жодною інформацією   щодо витрачання наших коштів, бо   керувала Тетяна Ковальчук-Москаленко, а не він. На питання скільки коштів на розрахунковому рахунку він не зміг відповісти, а також додав що не отримував карточку в Приватбанку. Насправді він її не бачив, бо вона постійно була у його помічниці.

Головою правління ОСББ стала я.  У пошуках правди і з метою повернення наших коштів, що привласнила ця парочка, я обійшла усіх, кого могла. Єдине,  що порадив зробити слідчий – це написати заяву до поліції про підробку документів. Я принесла вам сто документів, щоб ви переконалися – жоден з них – від протоколу зборів до приходних чи видаткових касових ордерів – не оформлений належним чином. Документи  не підписані членами правління, номери  прибуткових касових ордерів прописані олівцем, а видаткові взагалі за три роки ніхто не номерував, в багатьох документах не має підписів отримувачів, вказана одна сума, а насправді людина отримала удвічі менше, чи взагалі не отримувала.  А в статуті ОСББ чітко прописано, що витрачання коштів можливе лише за рішенням правління ОСББ, але наші керівники приймали рішення одноосібно, не ставивши до відома ні мешканців будинку, ні членів правління. Немає жодного протоколу засідання правління! Коли я раніше особисто ставила будь - яке запитання, то мені завжди говорили:

«Ви заважаєте працювати».


Перед тим, як мешканці будинку вирішили позбутися таких керівників ОСББ, ми провели ревізію і були просто шоковані станом справ. Нас – розумних і освічених – розводили щомісяця на великі гроші. Загальна сума збитків за нашими підрахунками сягає 60 тис. грн. Наведу лише кілька прикладів. В ході зустрічних перевірок було виявлено факти, що найняті особи не ставили жодного підпису за отримані кошти і від підписів  в документах відмовляються.

У березні 2019 року ми робили цільові внески на ремонт покрівлі. За представленими на ревізію документами роботи виконані на площі у 290 кв. м на суму 31372 грн, а під час ревізії з’ясувалося, що метрів лише 236,5. Приписали аж 43,5 кв.м. З документами на ревізію  повернули нам 3200 грн, а 8000 і досі повертають. На питання, куди ж поділися наші гроші, пані Тетяна відповіла:

«У меня их нет!»


9.07. 2019 року наші керівники купили начебто новий насос для підкачування води на верхні поверхи за 7372 грн. Ні паспорту, ні будь-якого документу знайти не вдалося. Але в листопаді цього ж року його вже ремонтували за 5564 грн. Виникає питання, якщо насос був новий, то чому не скористалися гарантійним терміном? Акту передачі по цей час немає, ми не знаємо який насос сьогодні у нас встановлено. 

У жовтні 2019 року вони оформили кредит у банку за державною програмою «Тепла оселя». Протокол загальних зборів, що ми вирішили брати кредит відсутній. Коли ми звернулися до банку, то побачили рахунок для оплати на 10 вікон  на суму   57600 грн. Запрошуємо порахувати наші вікна – їх лише 8. Куди поділися ще 2 вікна до цього часу встановити не вдалося. Згодом дізнаємося, що у сусідньому будинку № 73, встановили такі ж вікна за 30 тис. грн. Вражаюча різниця у цінах, погодьтеся! 

Оскільки програма «Тепла оселя» передбачає відшкодування 40 % витрат з державного бюджету, 30 % –  з місцевого ( мешканці будинку сплатили лише 30%), я подумала, що факт крадіжки бюджетних коштів зацікавить владу. Ні! Міський голова не обурився навіть тоді, коли я   йому розповіла про протокол червневих зборів 2019 року, на яких він начебто був присутній та є його підпис (колись у нашому будинку жив його батько) і ще 2 людини, які померли до того. А заступник міського голови з питань ЖКГ сказав:

 «Я сам голова ОСББ і мені б не хотілося, щоб влада втручалася у наші справи».  


Заяву до поліції я написала, справу внесли до ЄРДР, але розслідування йде дуже кволо. Людей, які нас безсовісно ошукали, ніяк не можуть знайти, щоб допитати. Замкнуте коло? Не хочу у це вірити і буду наполегливо звертатися до правоохоронців. Правда буде за нами! 

Звертаюся до усіх ОСББ, де працюють вище згадані керівники, проведіть ревізію, порахуйте свої гроші і вікна. Результат вас неприємно здивує, я упевнена! 

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
1 коментар
  1. Тетяна
    Ооо
    Знакомо
    Могу рассказать за них много интересного
    Только у нас кредит 900 000!!!!
Популярне
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Першість Кіровоградської області з боксу - у Світловодську
Срібна нагорода на «Дніпровських хвилях» — у світловодських волейболісток
Мультiмедиа
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!
Не забудемо. Не пробачимо. Переможемо!
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)