» » Паново-різнопланова вирубка?

Паново-різнопланова вирубка?

Кілька днів поспіль спостерігала, як вивозять деревину з міського парку у невідомому напрямку. Хто ці санітари лісу? Чому пиляють міцні, стрункі дерева і залишають криві, аварійні? 

14 грудня, прогулюючись парком ім. Т.Г.Шевченка,  приблизно за 200-300 метрів від школи-інтернату №2, неподалік від стежки, побачила чималі в діаметрі складені соснові поліна. Трохи далі стояла довга продовгувата біла машина. Більше нікого не було видно, тож зателефонувала начальникові екологічної інспекції Костянтину Рибачуку. Костянтин Іванович пояснив, що він зараз у відпустці, а вирубкою займається СКП «Комбінат  комунальних послуг» і має спилювати лише ті дерева, на яких є червоні мітки. Міток на вже розпиляних і складених  деревах, звісно, не було видно. 

16 грудня
близько третьої години, помітила вже дві легкові машини та людей. Підійшла та поцікавилася, як довго займатимуться цією роботою, за яким принципом спилюють дерева, чому не забирають ті, що валяються, певно, вже не один  рік. Відповіли, що поступово заберуть. Але там, де вже встигли вивезти деревину, все ж поки що далі ростуть чагарники та рясно вкриває землю сухостій.
Виникло ще одне питання: чому б не вибракувати дерева, деякі з яких точно сухі, та ще й небезпечно звисають над широкою стежкою, якою часто ходять люди, зокрема в поліклініку та з поліклініки, чому не впорядкувати парк біля атракціонів (наприклад, спиляти гілля, що нависає, наприклад, над атракціоном «Веселі гірки»).

17 грудня побачила великий  автомобіль-самоскид, на який робітники швидко і спритно вантажили акуратно розрізані чималі соснові поліна, а гілля ніхто і не збирався забирати.

З’ясувала, що перш ніж доручити  цю роботу «СККП», збиралася комісія, а було б добре ще залучити представників громадськості, а в подальшому контролювати виконання робіт. Адже, напевно, краще  територію, на якій попрацювали, прибирати відразу, а не залишати купи зрізаних і не зрізаних кущів, що утворили чагарники, через які важко було продертися навіть до пеньків. Та й вирубку краще було, на мій непрофесійний погляд, розпочинати поближче до дороги, якою щодня курсує безліч автомобілів, в тому числі міжміського сполучення, а по тротуару ходять люди, або через парк, щоб менше вдихати вихлопні гази.

І депутати могли б винести питання впорядкування парку в цілому, зокрема, про висаджування молодих дерев, а не лише спилювання. 

Вікторія Архипова
[img][/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
2 коментар ів
 1. Oleg
  У Світловодську залишилася громадськість чи нікого!
  1. Не Олег
   Громадськість тепер стала владою)))
   Пролетарії рулять.
Популярне
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Першість Кіровоградської області з боксу - у Світловодську
Срібна нагорода на «Дніпровських хвилях» — у світловодських волейболісток
«Дніпровські хвилі» знову у Світловодську!
У Світловодську відкрили активний парк
Мультiмедиа
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Налаштовували вітрила та підкорювали вітер вихованці Школи вітрильного спорту!