Субота, 2 лютого, для сімей Єфросініних і Зуєвських, що мешкають на вулиці Бойка, стала катастрофічним днем. Створилася реальна загроза потонути у фекаліях.
Світлана Зуєвська розповідає, що близько 11-ї фекалії били фонтаном з колодязя, розташованого майже навпроти її будинку. Сусіди Світлани – Єфросініни розповідають, що працівники водоканалу намагалися ліквідувати проблему зранку, о 10:00 стояла машина і двоє робітників з тросом. Не вдалося нічого зробити, проте всі поїхали на обід. Близько 13:00 налякані вкрай неприємною ситуацією сусіди зателефонували до водоканалу, робітники повернулися і продовжили працювати за допомогою тросу. «Пробити» затор у трубах каналізації тросом вдалося лише о 15-й годині.
О 15:30 на місці аварії з’явилися машини і продовжили роботу вже на зовсім іншому рівні. До цього часу на численні дзвінки до водоканалу, чергового виконкому люди чули лише одну відповідь:
«Проводяться ремонтні роботи…», а на вимогу перекрити воду – категоричне: «Ми не можемо залишити «площу» без води!»
Мешканців приватного сектору вулиці Бойка турбує те, що ця ситуація повторюється не вперше, бридка смердюча вода ллється по вулиці, «заходить» у двори, з невідомих причин каналізаційний колодязь у самому дворі Єфросініних переповнюється, і багнюка виливається в город. Чому не проводяться профілактичні попереджувальні роботи? Чому треба чекати фонтанів з каналізаційних люків? Поряд – школа №1, тож вже неодноразово вони спостерігали за тим, як діти переходять дорогу, де течуть фекалії, і на чобітках несуть все це до школи, – обурюються люди. Це ж яка антисанітарія!
Прокоментувати аварійну ситуацію ми попросили Володимира Дем’янюка, заступника головного технолога СВКГ ОКВП «Дніпро-Кіровоград», людину, яка знається на цій проблемі понад 40 років. Ось що нам пояснив фахівець:
«Я уточнив, що диспетчерську службу повідомили про аварію о 9:27, 2 лютого. Ремонтні роботи дійсно розпочалися двома працівниками з тросом. На жаль, нічого іншого поки що не вигадали. Трос, штанга і двоє людей, не більше. Скільки б їх не зібралося навколо колодязя, працюють двоє. У разі складного випадку, копають, розбивають трубу тощо. О 14:00 на місце аварії направили КАО-502 – машину для гідродинамічної промивки труби. Впоралися у нормативний час, тож нам медаль треба вручати, а не лаяти! Краще розібратися, хто і що викинув у каналізацію, створивши затор».
На наше запитання, чому не проводяться профілактичні заходи, як у далекому радянському минулому, Володимир Дем’янюк відповів, що на цьому відрізку колектору критична швидкість води, що постійно ллється зверху, промиваючи труби, тож мулу там немає. Треба шукати недобросовісних людей, які умисно створюють такі аварії!
Хто ж сприяв прискоренню ліквідації аварії у вихідний день? Як виявилося, це питання вирішувалося на обласному рівні. Костянтин Каспров – депутат облради особисто звернувся до першого заступника голови ОДА Сергія Коваленка і спеціалізована техніка водоканалу негайно виїхала на вулицю Бойка.
Світлана Зуєвська (фото)