
У об’єднанні «Дніпроенергобудпром» практично всі цехи взаємозв’язані: як спрацює один (вчасно та якісно), так спрацюють й інші. У цеху №3, наприклад, є бригада з виготовлення металевих форм для майбутніх плит різної конфігурації. Тут працюють чоловіки, а головна тут – жінка, начальник цеху Наталія Балан. Вона завжди знаходить спільну мову зі своїм колективом, якому не соромно за свою продукцію, якісну та вчасно виготовлену.
Головний інженер Головного заводу Борис Карачевцев розповідає:
– Ми ніколи не займалися металевими формами. Це була прерогатива заводу металевих конструкцій об’єднання, інших підприємств України. Але вирішили, що колектив Головного заводу зможе впоратися з поставленим завданням, і таки впорався. Досвідчені конструктори Андрій Матвієнко, Микола Шевела доопрацювали креслення плити ПАГ-14, розробили унікальне креслення плити ПАГ-22, аналогів якої немає в Україні. А вже безпосередньо в цеху №3 майстер Василь Хижняк та електрозварники Валерій Хижняк (бригадир), Андрій Тимошицький, Сергій Онохін, Микола Ножка, Олександр Кузьмич, Віктор Куценко «оживили» креслення, почали виготовляти металеві форми.
До речі, плити ПАГ-22 робітники, як кажуть, виготовляли з «нуля» і до кінцевого результату. Уже виготовили понад 20. Вони незамінні в портах для вимощування пірсів, бо виготовляються на сульфатостійкому цементі. Також почали виготовляти дорожні плити, що користуються попитом у ремонтників доріг, нафтовиків, газовиків, при укладанні злітних смуг на аеродромах тощо. Успіх цього проекту в значній мірі залежить від директора Головного заводу Михайла Бур’янського. Він постійно тримає руку на пульсі життя підприємства. А його піклування про людей: щоб смачно поїли, мали спецодяг і належні умови праці (все – безкоштовно), необхідні інструменти, гідну зарплату надихають працівників на результативну працю.
Робітники, інколи не рахуючись з часом, до поставленого перед ними завдання ставляться особливо прискіпливо. Протягом зміни встигають зробити багато. У цеху робота, в буквальному розумінні цього слова, постійно кипить: врізнобіч розлітаються іскри під час зварювання металу, кранівниця Вікторія Лагно уважно дослухається до команд своїх колег: «Віра!», «Майна!». Начальник цеху Наталія Балан разом з колективом наприкінці робочого тижня обов’язково обговорюють, що потрібно замовити у постачальників на тиждень наступний, по декілька разів протягом зміни цікавляться, чи все необхідне є в робітників і навіть, чи все гаразд в родинах, як здоров’я, такий вже позитивний людяний стиль роботи цього колективу.
Вікторія Архипова