» » Ніяких підстав закривати відділення або ж переводити усіх лікарів до іншого – немає!

Ніяких підстав закривати відділення або ж переводити усіх лікарів до іншого – немає!

«З дня відкриття ми гідно працюємо, немає ніяких підстав закривати відділення екстреної медичної допомоги КНП «Світловодська ЦРЛ, або ж переводити усіх лікарів до іншого», – запевняє Олексій Філахтов, завідувач відділенням, який сьогодні зайшов до редакції з проханням надати йому можливість викласти свою точку зору на наш матеріал «Нове приймальне відділення Світловодської ЦРЛ закривають?»  

Слово Олексію Філахтову: 

– Наприкінці 2021 року, після тривалого будівництва, для світловодської громади, нарешті, було відкрито відділення екстреної медичної допомоги. Це сталося завдяки програмі Президента України і коштувало державі  майже 14 мільйонів гривень. Але це була лише частина проєкту. Другу частину, а саме ремонт у колишньому ЛОР-відділенні, мала реалізувати міська влада за власні кошти. На жаль, коштів забракло. Трохи згодом за кошти міського бюджету було проведено закупівлю медичного обладнання на суму близько 500 тис. грн. 
З дня відкриття ми гідно працюємо! За цей час через відділення пройшло близько 6500 пацієнтів. Задоволених пацієнтів! Жодної скарги, жодного негативу! 

Що ми маємо наразі? Наказом головного лікаря №06-01/210-к від 15.07.2022 року з відділення виведено 3,75 ставки лікаря – хірурга та введено 3,75 ставки лікаря-хірурга (ургентного) до складу відділення хірургічного профілю під керівництво Володимира Тиновця. Це означає другий ургентний пост у складі хірургічного відділення. Але так не може бути! Не може існувати відділення екстреної медичної допомоги без лікарів! Не може існувати відділення, у складі якого тільки сестри медичні і санітарки!

Стосовно другого ургентного посту хірургів у складі хірургічного відділення. Раніше так і було. Всі хірурги Світловодської ЦРЛ підпорядковувалися завідувачу хірургічним відділенням. Так тривало до 2008 року, коли управління охорони здоров’я Кіровоградської області заборонило мати другий ургентний пост. Саме тоді колишня заступниця головного лікаря ЦРЛ Лідія Омельченко задля збереження ставок, а, головне, задля збереження лікарів-хірургів, запропонувала головному лікарю Юрію Котенку вивести 3,75 ставки з хірургічного відділення та ввести їх у склад приймального відділення. 

Що буде далі?  Скорочення кадрів – неминуче. Здогадайтеся, хто першим потрапить під сокиру? Звісно, другий ургентний пост лікарів-хірургів і відділення екстреної медичної допомоги припинить своє існування. Але так не має бути! Навіть якщо почнеться скорочення, навіть якщо «уріжуть» койки у складі хірургічного, травматологічного відділень, нове відділення екстреної медичної допомоги має працювати. Тим паче, враховуючи воєнний стан у країні. 

Тепер стосовно економічного ефекту від існування відділення, введення інформації, яка направляється в НСЗУ. Наразі не існує жодного пакету НСЗУ для відділення екстреної медичної допомоги! Ці пакети НСЗУ перебувають на стадії розробки. Наразі жодне з відділень екстреної медичної допомоги, збудованих за программою «Велике будівництво», не є прибутковим для лікарень. Це питання часу, надходження коштів будуть!

Саме для цього я і лікар-травматолог Андрій Перевєрзєв з 1.02.2022 року по 06.05.2022 року перебували на курсах первинної спеціалізації з «Медицини невідкладних станів і медицини катастроф», де отримали відповідні сертифікати. 

Що буде далі – подивимося. Напевнее слід очікувати на черговий наказ головного лікаря про скорочення завідувача відділенням «екстренки». Адже, повторюся, не можу бути завідувача відділенням, у складі якого є лише сестри медичні і молодший медперсонал. Завідувач призначається із розрахунку на ставки лікарів. Немає лікарів, не треба і завідувача… 

Але мене не так турбує посада, як справа, якою я займаюся і маю намір займатися і надалі, задля підвищення якості медичного обслуговування жителів громади. Хворих, які звертаються до приймального відділення, у перші ж хвилини повинен оглянути лікар. Люди не повинні чекати, доки хірург відірветься від своїх справ і спуститься вниз, як це було раніше. Іноді життя пацієнта залежить саме від оперативності медиків.

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
2 коментар ів
  1. Ия
    А почему так скромно? Алексей Владимирович! Почему без информации, что решение и.о. директора больницы принимал единолично за один день без внесения изменений в коллективный договор? И владелец коммунального предприятия - горсовет наверное не в курсе? И что послужило причиной такого внезапного решения? И что нашему господину законы и мнение коллектива как-то так, мало интересуют?
    Ах, извините, забываю, ярлык на мне в городе нехороший. Только мнение Яриков Садовских котируется.
  2. Віра
    Наше головне бажання - надавати і на далі якісні послуги мешканцям Світловодську і сусідніх громад, тому відділення бажано розвивати.
Популярне
Осінь спортивна: корнхол, спартакіада та чемпіонат області з шахів і шашок
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Мультiмедиа
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!
«Виходьте бігом! Виходьте бігом!» – волав і виштовхував за двері журналістку Світловодський міський голова (ДОПОВНЕНО)
На розвалинах ЗЧМ, якому могло би виповнитися 60 років
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!
Не забудемо. Не пробачимо. Переможемо!