» » Сесія міськради – погані традиції залишаються незмінними
Всі новини

Сесія міськради – погані традиції залишаються незмінними


Шістдесят четверта сесія Світловодської міської ради сьомого скликання не стала виключенням з правил. 23 депутата і міський голова зібралися 19 березня у сесійній залі, вислухали обурених свавіллям монополіста-теплопостачальника і бездіяльністю градоначальника громадян; оголосили нові депутатські запити і звіти про виконання (переважно невиконання) старих; затвердили порядок денний. 

Далі поспілкувалися, оголосили перерву хвилин на 20, повернулися хвилин через 40, а дехто й через годинку, продовжили марні спроби щось ухвалити, о 15:00 міський голова знову оголосив перерву вже на годину. Після відпочинку до сесійної зали повернулося лише 16 депутатів. Сесію не закрили, а перенесли на 10-у ранку наступного дня. 20 березня на пленарне засідання прийшло лише 13 депутатів. З датою наступного зібрання не визначилися. Така хронологія подій.  

Спроби ухвалити хоч якесь важливе рішення з фінансових питань ні до чого не призвели, бо за міський бюджет – 2019 проголосували лише 17 депутатів з 34-х. На думку більшості депутатів і Олександра Молчанова зокрема, міський бюджет треба переглянути і затвердити щонайменше 18-ма голосами. Мер не погодився з цією вимогою і нормою закону і відправив усіх незгодних з підписаним ним рішенням до суду. 

«Своїми діями ви тільки схиляєте нас стати на бік депутатів, які хочуть вас зняти!» – відповів йому Молчанов. 

«Давайте усі підемо на перевибори – і депутати, і міський голова. Нехай народ визначається!» – відповідає Валентин Козярчук, добре розуміючи, що такої Постанови Верховної ради до кінця її каденції не буде.

Щодо рішень – результату роботи ради за день. Які з них будуть підписані міським головою, а які ні – на 12:00 середи, 20 березня навіть апарату ради невідомо. Сидячи у залі чи переглядаючи трансляцію, сказати напевне які з них ухвалені, майже неможливо, бо головуючий не має звички вголос підбивати підсумок голосування. Тож почекаємо, щоб не ввести людей в оману.

Важка дискусія, що відбулася у сесійній залі між міським головою і обуреним народом, тривала довго. Нічого нового окрім, більш жорстких формулювань вимог людей до міського голови і демонстрації повної байдужості градоначальника до їхніх проблем.  

«Таке враження, що ви є адвокатом тепломережі!» – заявила Яна Самохіна Валентину Козярчуку. – Ви державний службовець, а насправді промоутер товариства «Світловодськпобут». Ви системно і грубо порушуєте закони і Конституцію України! Ви зганьбили всі цінності… Громада міста вимушена бігати по судах. За порушення правил видачі дозволів на відключення від мереж централізованого теплопостачання СП подає до суду на міськвиконком і виграє справи, а ви не були у судах жодного разу і не направили свого представника… Тепер ви лізете у наші кишені, звинувачуючи активістів у хабарництві, на підставі анонімки! Такого сорому, свавілля і бездіяльності ми ще не бачили!»

На ці звинувачення міський голова кілька разів розповів як він їздив у Київ за номінацією на газ і спілкувався із самим Коболєвим (!); як вже 3 роки поспіль намагається повернути всі котельні у власність міста і ось-ось поверне, бо скоро буде суд. 

«Скажіть номер цього провадження, щоб ми могли слідкувати через єдиний реєстр досудових розслідувань», – попросив Олександр Молчанов

У відповідь почув лише дату розгляду справи у Світловодському суді  – 4 квітня, 10:00.

На запитання активістів, що робити людям, які безрезультатно стукають в усі двері, відповів депутат Віталій Тетяниченко

«Я вам скажу, що робити. Треба міняти міського голову!» 

Далі депутат розповів, як Валентин Козярчук маніпулює свідомістю людей і не хоче одноосібно скликати збори засновників СП ТОВ «Світловодськпобут», призначити час і дату і повідомити про це іншу сторону. Натомість він написав листа Олександру Яременку, отримав чітку відповідь, секретар ради її оголосив на сесії і, не зважаючи на це, не планує нічого робити. 

Далі до дискусії долучився депутат Андрій Маліцький, який спробував пояснити громаді що відбувається у сесійні залі. Нагадав, як на початку каденції депутати створили 2 комунальних теплопостачальних підприємства і далі реєстрації справа не пішла. 

«Саме міська рада надала вам повноваження одноосібно представляти інтереси громади у спільному підприємстві, – підкреслив депутат – А ви навіть не виходите до людей…» 

Депутат намагався публічно з’ясувати, скільки у міського голови відпусток: 

«Тут проблема на проблемі, а ви дозволяєте собі за 2 місяці – дві відпустки!» На ці запитання – жодної відповіді, як ні слова і про те, яку роботу виконує заступник з гуманітарних  питань, окрім вручення грамот і квітів на святах…»

Підтримав «індивідуальників» і депутат Анатолій Кучугурний. У розпалі дискусії він вигукнув:

 «Треба скликати топонімічну комісію, щоб назвати якийсь провулок «Тупик Козярчука». Врешті за  депутатський запит Кучугурного, що стосувався скликання зборів засновників СП ТОВ «Світловодськпобут» з метою вирішення спірних питань теплопостачальника і громадян міста, які відключилися від централізованого опалення за рішенням виконкому міської ради, проголосувало 18 депутатів. 

Особливо зворушливим був виступ молодої мами, яка намагалася почути від міського голови, чому з міського бюджету не виділяють кошти на лікування її дитини, як належить за законом: 

«Я була у вас неодноразово. Ви разом з Іриною Щербиною клялися і божилися, що кошти будуть…» 

Міський голова цинічно перевів стрілку на депутатів: 

«Так не голосують депутати…»

Театром абсурду назвав засідання сесії Валентин Козярчук, забув лише додати, що він – головний режисер і автор сценарію. 
[img]

[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Турнір з футболу триває у Світловодську
На «гіку», як на довгій ниві, або У квача на серфах з чемпіонкою Анжелікою Гарькавою
Спорт наповнює життя новим змістом!
З Іспанії – з перемогами!
Наталія Сєрая здобула чергову медаль для Світловодська!
Мультiмедиа
У День прапора нашого…
Велична картина Анатолія Татарова посіла головне місце в експозиції
Жіночий фестиваль «Я най…» відбувся у Світловодську!
«Богатирські ігри» у Світловодську – видовищно, сильно, емоційно! (ДОПОВНЕНО)
«Поліція з народом!» – оголосив Андрій Гулий на центральній площі міста