
Сорокова сесія Світловодської районної ради сьомого скликання відбулася 12 березня у сесійній залі адмінбудинку за участю 17 депутатів під головуванням Романа Домбровського. Активну участь у підготовці і проведенні пленарного засідання взяв голова Світловодської РДА Сергій Твердовський. У роботі сесії взяли участь перші особи відділів прокуратури, національної поліції, управління з надзвичайних ситуацій, керівники закладів медицини, освіти, культури і Світловодський районний парламент дітей.
Пленарному засіданню сесії передувала робота постійних депутатських комісій та президії районної ради, тож добра підготовка дозволила розглянути 24 питання порядку денного протягом неповних трьох годин, незважаючи на те, що деякі проекти рішень активно обговорювалися. Про рішення, які мають суспільний інтерес, – коротко.
Перший заступник керівника Знам’янської місцевої прокуратури Володимир Рубан поінформував про стан протидії злочинності, корупції, профілактики правопорушень та результати роботи прокуратури за 2018 рік на території м. Світловодська та Світловодського району.
Затверджено районну цільову програму національно-патріотичного виховання молоді на 2019-2021 роки. Важливо, що під час розгляду цього питання (доповідав Сергій Скопич, начальник відділу освіти) були присутні юні парламентарі та Сергій Косенко, директор ЦДЮТ – куратор парламенту, з допомогою яких ця програма і буде реалізовуватися.
Начальник Світловодського відділу поліції Андрій Гулий інформував депутатів і всіх присутніх на сесії про роботу у сфері охорони та захисту прав і свобод громадян, протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку на території району. Головний поліцейський міста і району попередив керівників територій про дотримання графіку роботи у вечірній і нічний час підприємствами громадського харчування, які ось-ось розпочнуть свою активну «розважальну» роботу. Доповів, що на території міста і району працює лише 7 дільничних інспекторів поліції (раніше їх було 35), є можливість запросити на посаду добросовісних і активних жителів району, радив сільським головам разом з поліцією підбирати кадри.
Перший заступник голови РДА Наталія Гаврилюк звітувала про виконання програми економічного і соціального розвитку Світловодського району за 2018 рік. У звіті зокрема відзначається, що промисловими підприємствами району реалізовано продукції на суму 476 млн грн (IV місце серед районів області). На одного мешканця району у середньому припало 39187,9 грн реалізованої промислової продукції (III місце) серед районів області). Обсяг капітальних інвестицій на 1 особу у січні-вересні 2018 року становить 6392,1 грн (77,5 млн грн), що майже вдвічі більше відповідного періоду попереднього року (II місце в області). Власних надходжень (без дотацій і трансфертів з держбюджету) надійшло 5967 грн з розрахунку на 1-го жителя району (II місце серед районів області). Заробітна плата значно зросла (117,5%) і становить 7145 грн, тоді як у 2017 році – 6080 грн.
На сесії також відбулися кадрові призначення. Директором комунальної установи «Світловодський районний центр із обслуговування закладів освіти» Світловодської райради став 33-річний Роман Шумейко, інженер-механік за освітою, який раніше працював на посаді директора КП «Житлосервіс 2012», а потім начальником відділу регіонального розвитку РДА, депутат міської ради. Директором комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Світловодської райради призначено Тараса Вовка, 1983 року народження, педагога за освітою, який донедавна працював майстром виробничого навчання у СПТУ №5, депутат Власівської селищної ради.
Депутати заслухали звіти директорів комунальних навчальних закладів Руслана Ткаченка (ліцей «Надія»), Петра Адамова (Глинське НВО), Миколи Середенка (Павлівське НВО). Перші два звіти затвердили і подякували за роботу, а Миколі Середенку доручили владнати конфлікт в Озерській школі і доповісти про результати роботи на наступній сесії.
Серед фінансових питань заслуговує на увагу підтримка районною владою Центральної районної лікарні – 92 тис. грн виділено на ремонт палат для учасників бойових дій; поліції і 17 ДПРЧ – по 20 тис. грн на придбання паливно-мастильних матеріалів; військкомату на організацію підготовки батальйону територіальної оборони району виділено 30 тис. грн; підшефній військовій частині – 30 тис. грн; парламенту дітей на реалізацію власних проектів – 10 тис. грн.