» » День Перемоги у Світловодську ознаменувався лише мітингом

День Перемоги у Світловодську ознаменувався лише мітингом


Мітинг, присвячений Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, відбувся  у Світловодську 9 травня біля Вічного вогню. Не зважаючи на дощ, який розпочався саме о 10-й, людей зібралося чимало. Жодного учасника бойових дій сьогодні ми не побачили, на жаль…

Все було традиційно. Ведуча нагадала історію тих буремних часів. Хвилиною мовчання вшанували загиблих, поклали квіти до підніжжя Обеліску. 

Виступив міський голова Валентин Козярчук, офіцер запасу Олесь Неділя. Помічник-консультант народного депутата України Олеся Довгого Марина Саакян сказала: 

«У мене дуже особливе ставлення до цього свята…»   і зачитала зворушливий текст. 

З’ясувалося, що це вірш самої Марини, який вона написала вночі, готуючись до мітингу. Зверніть увагу на такі рядки:

«Ми з дитинства знаємо про травневе свято,
Але день цей, нам ледве знайомий…
У спогадах про діда говорила мати,
Сльозами заливала, його вибір свідомий.
День за днем, безкінечні чотири роки
У кривавих боях віддавали життя,
А вдома чекали з безмовним «доки»,
Доки триватиме? Коли вороття?»

А по закінченню заходу ми поговорили з людьми, які ту страшну війну і День Перемоги  пам’ятають.  Не оминули увагою і офіцерів у парадній формі. Кожного з них ми запитали, що для них значить День Перемоги. 


Іван Едуардович Марон сказав: 

«Це святий день! Я пережив війну і добре знаю, як це страшно. У травні 1945 –го мені було 13 років. Пам’ятаю День Перемоги, як надзвичайне свято і це відчуття зберігаю в собі все життя.  Я жив у селі і на мене було покладено чимало трудових обов’язків. Я працював всю війну, як дорослий… Треба берегти мир! Неприпустимо, що у мирний час в Україні  гинуть молоді хлопці! З цим треба покінчити якнайшвидше!»


Володимир Олексійович Дудко під час мітингу стояв позаду всіх його учасників. Ніхто з організаторів заходу не звернув на нього уваги, не зважаючи на парадну військову форму. Розповідає, що йому вже 85 повних і більше половини 86-го, тож у переможному 1945-му йому було 11 років. Не вийти у День перемоги з дому він не міг! Це ж головне свято! Прийшов на мітинг один, бо живе зараз сам. Дружина є, але за станом здоров’я мешкає  у доньки в Миколаєві. 

«Нічого не бачу, але півшляху до Вічного вогню сам пройшов, потім добрі люди підвезли. А тепер ще й парасолькою вкрили і таксі викликали!» - вже з гарним  настроєм розповів офіцер запасу, який до свого 80-ліття служив у Збройних силах по всій території колишнього СРСР. Олександр Володимирович Кабаченко скромно відмовлявся від інтерв’ю, бо ж він не ветеран війни. Хоча 32 роки служив у військо-повітряних силах, льотчик. У Світловодську народився, виріс і коли звільнився з армії, повернувся до рідного міста. Бравий полковник  теж вважає головним святом саме День перемоги, батько ж воював. Користуючись нагодою, вітає усіх жителів Світловодська з цим визначним святом, бажає міцного здоров’я і мирного неба!

Решту заходів у Світловодську відмінили через дощ. Тож ніяких концертів, пригощань ветеранів. Нічого. Таке сталося вперше на моїй пам’яті. 
[img]
[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Мультiмедиа
Бажаємо відродження Світловодську!
Як відзначалася дуже крута дата – рік відриву перед 30-річчям
Сміттєвоз прибув до ККП – є на що глянути! (ДОПОВНЕНО)
Марину Салабутіну надихнув захід сонця над Кременчуцьким водосховищем
Нові сміттєві контейнери «не захотіли» брати участь у саботажі