» » Епідситуація 2018-2019: кишкові інфекції тримають позиції
Всі новини

Епідситуація 2018-2019: кишкові інфекції тримають позиції


Статистика останніх років свідчить про те, що епідеміологічна ситуація в країні все ще залишається напруженою — тенденція до зростання захворюваності на кишкові інфекції спостерігалася у 2018 році та продовжує спостерігатись протягом поточного періоду 2019 року.

Так, у 2018 році в Україні було зареєстровано 163 спалахи гострих кишкових інфекцій з 1899 постраждалими, 54 % з яких – діти. При цьому пальму першості продовжують тримати організовані колективи (школи, дитячі садочки) – там зареєстровано 55 % спалахів. На другому місці залишаються заклади ресторанного господарства та торгівлі – 31 % спалахів, на третьому – спалахи у побуті (14 %). 

Уже за І квартал поточного року зареєстровано 37 спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь (проти 27 за аналогічний період 2018 року) з 178 постраждалими, серед яких 86 % – діти. На першому місці залишаються організовані дитячі колективи – 21 спалах.

Тенденція до погіршення санітарно-епідемічної ситуації спостерігалась і в області. За минулий рік було зареєстровано 5 спалахів кишкових інфекцій проти 2 спалахів за 2017 рік, тобто у 2,5 рази більше. Розподіл за об’єктами, з якими пов’язані спалахи, також повторює ситуацію по країні: на першому місці – дитячі садочки (4 спалахи), на другому – заклад ресторанного господарства (1 спалах). Кількість постраждалих – 32 особи, з них дітей – 25. Спалахи реєструвались в м. Кропивницькому, м. Бобринці та Знам’янському районі. 

За поточний період 2019 року зареєстровано 2 спалахи гострої кишкової інфекції в дитячих садочках – в м. Кропивницький та в с. Богданівка, внаслідок яких постраждало 10 дітей.

Держпродспоживслужбою області було проведено всі необхідні заходи по кожному спалаху в межах своєї компетенції: проведено санітарно-епідеміологічні розслідування з лабораторними дослідженнями, пропозиції, розпорядження, приписи про усунення виявлених порушень, передано матеріали до обласної прокуратури та Національної поліції області. Постійно проводиться санітарно-освітня робота через ЗМІ.

Тому, враховуючи все вищевикладене, вкотре наполегливо рекомендуємо не нехтувати правилами дотримання особистої гігієни, зберігання, приготування та вживання харчових продуктів, страв. Уникати прострочених, неякісних та невідомих продуктів (немаркованих, з місць стихійної торгівлі) та води з сумнівних джерел водопостачання.  Як удома, так і на робочому місці.

Тетяна Кривошея, начальник Світловодського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Турнір з футболу триває у Світловодську
На «гіку», як на довгій ниві, або У квача на серфах з чемпіонкою Анжелікою Гарькавою
Спорт наповнює життя новим змістом!
З Іспанії – з перемогами!
Наталія Сєрая здобула чергову медаль для Світловодська!
Мультiмедиа
У День прапора нашого…
Велична картина Анатолія Татарова посіла головне місце в експозиції
Жіночий фестиваль «Я най…» відбувся у Світловодську!
«Богатирські ігри» у Світловодську – видовищно, сильно, емоційно! (ДОПОВНЕНО)
«Поліція з народом!» – оголосив Андрій Гулий на центральній площі міста