» » Міська рада гарантує, що "Світловодськпобут" буде регулярно сплачувати борги "Нафтогазу"

Міська рада гарантує, що "Світловодськпобут" буде регулярно сплачувати борги "Нафтогазу"


Без гарантії міської ради строком на 84 місяці щодо виконання зобов’язання ТОВ «Світловодськпобут» сплатити заборгованість у сумі понад 18 млн грн та КП «Власівські мережі»  у сумі понад 11 млн грн, борги не реструктуризують, договори не укладуть, газ не дадуть і Світловодська міська територіальна громада залишиться без централізованого опалення. Так коротко можна описати проблему, яка на двох позачергових сесіях міськради поспіль бурхливо обговорювалася. 

Як ми вже повідомляли, 29 серпня тридцять третя позачергова сесія уперше ухвалила рішення щодо гарантій обом теплогенеруючим підприємствам. Але автори цих проектів рішень намагалися створити прецедент і внесли до тексту такий "хитрий" пунктик:

«У випадку повного  або часткового невиконання (підприємствами. Ред.) своїх зобов’язань щодо сплати реструктурованої заборгованості тягне за собою наслідки, передбачені ч.5 ст. 6 Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення» та втрату чинності цього рішення». 


Тобто, якщо підприємства – боржники сплачують борг, усе нормально, а раптом ні, то гарантії міськради втрачають чинність. Хто консультував авторів цих проектів рішень, невідомо. І начальник УЖКГ, депутат міськради Віктор Самоляк пропонував інший текст, і депутат міськради Віталій Юшко пропонували інші варіанти, але на них ніхто не звернув уваги. Повезли це рішення до НАК «Нафтогаз України» і повернулися звідти ні з чим. 

Знову зібрали позачергову, тридцять четверту сесію, 8 вересня і давай протягувати нове рішення, яке абсолютно не збігається з рекомендованим «Нафтогазом», надісланим 7 вересня листом міському голові Андрію Маліцькому  гендиректором «Світловодськпобуту» Сергієм Московським. А пропозиції Віталія Юшка, які ґрунтувалися на досвіді інших міст України, взагалі не розглянули. Більше того,  Андрій Маліцький вдався до образ настійливого депутата. 

Президії довелося робити перерву у пленарному засіданні, щоб щось дописати, чи переписати у проєктах рішень. Врешті, після перерви проголосували за обидва. У  текстах вже немає «хитрого» пунктика, проте є купа вимог до приватного і комунального підприємств. Щодо КП, усе зрозуміло, а щодо ТОВ  – це просто папірець, на який воно навряд чи зверне увагу. Тож, тривалу війну між міською владою і «Світловодськпобутом» можна вважати завершеною на користь останнього. 

Скоріше за все, далі буде, адже і ці рішення «Нафтогаз» може завернути, бо вони абсолютно не збігаються з наданим зразком.

Для повноти картини ми поросили депутатів прокоментувати підсумки сесії.   

Олена Жмуріна:

«Я переконана, що відповідати за гарантування  сплати  боргів у майже 30 мільйонів гривень повинна посадова особа, а вона не вказана, натомість  в останньому пункті  рішень відповідальність поклали на постійні депутатські комісії з питань ЖКГ та бюджету. 

Також на сесії не врахували деякі зауваження щодо конкретики по цифрах за умов не сплати реструктуризованих боргів. Оскільки один з боржників (КП «Власівські мережі») підтвердив свою неспроможність, треба було одразу визначитися, яким чином і хто саме буде сплачувати пені, штрафи та нести інші додаткові витрати. Звісно, міський бюджет, але тоді сума боргу може зрости вдвічі. Так звідки брати кошти вже в останні місяці цього року, якщо ці витрати бюджетом не передбачалися? Загалом, проєкти рішень не були підготовлені на розгляд сесії, не мали підписів юрвідділу та фінуправління, тому президія й влаштовувала перерву, щоб поспіхом їх переписати. А це свідчить про низький професійний рівень команди міського голови». 


Володимир Похілов: 

«Результат сесії такий: за гарантії проголосували майже одноголосно, здається, 22 депутати підтримали «Власівські мережі» і 20 «Світловодськпобут». Я теж  голосував "за".


На наше логічне запитання: «Чому? Це ж зашморг на шиї громади!», Володимир Похілов відповів:

«Ну, мабуть, тому, що до цього часу у місті не створено ніякої альтернативи централізованому опаленню, хоча про цю нагальну проблему було багато сказано. А зашморг на шиї громади  це наша влада
».[img][/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Футбольний турнір пам'яті Олександра Іванушка відбудеться у Світловодську
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!