» » Школи – на дистанційку, гарантії Нафтогазу та похоронні справи розглядали на сесії Світловодської міської ради

Школи – на дистанційку, гарантії Нафтогазу та похоронні справи розглядали на сесії Світловодської міської ради


Тридцять третя позачергова сесія Світловодської міської ради відбулася у понеділок, 29 серпня за участю 22-ох депутатів. «Сесія як сесія: достатньо галасу, недостатньо організованості», – цитую одного з народних обранців, з думкою якого я погоджуюся. 

Та все ж ця сесія суттєво відрізнялася від попередньої, теж позачергової тим, що на порядок денний винесли лише 4 питання, не вдалося навіть одне, важливе і не принципове додати, як не переконував колег депутат Віктор Самоляк

Розгляд першого питання «Про визначення форми організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти комунальної власності Світловодської міської ради» за 2 дні до початку навчального року виглядав дивним, щонайменше. Та й причини виносити це питання на сесію не було, доводив депутат Роман Домбровський. Міська рада Олександрії, наприклад, не ухвалювала подібного рішення. Там, як і належить по закону України «Про освіту», усе  обговорювала педагогічна рада кожного закладу, вивчивши думку учнів та батьків, а остаточне рішення приймав директор своїм наказом.

У відповідь Домбровському заступник міського голови з гуманітарних питань Юлія Орлова сказала, що така практика є в Україні, тож нічого не заважає обговорити підготовлений проєкт рішення на сесії. 

Перехід усіх шкіл на дистанційне навчання аргументували висновками комісії, яка проінспектувала найпростіші укриття у 15 закладах. Виявилося, що лише 10 з них мають укриття і місткість їх значно менша, ніж треба. Крім того, у підвальних приміщеннях закладів освіти проходять мережі водопостачання, теплопостачання та каналізації, а це несе загрозу для життя та здоров’я учасників освітнього процесу. І найважливіше  –  жодне укриття не витримає ракетного удару. 

У деяких депутатів постало закономірне питання: скільки коштів витрачено на ремонт цих непридатних для укриття приміщень? Конкретної цифри ніхто не назвав. Оголосили лише, що певні гроші виділяло управління освіти, а зусиль докладали не тільки вчителі, а й батьки школярів, а за результатами опитування 77,0 % тих же батьків висловилися за дистанційну форму навчання.

Після обговорення міська рада ухвалила рішення:

«Визначити форму організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти комунальної власності Світловодської міської територіальної громади на час дії правового режиму воєнного стану з 1 вересня 2022 року в дистанційній формі (онлайн)». 


19 голосів «за». 

Під час обговорення цього питання виступила жителька села Вільного Оксана Ляшенко. Коротко викласти крик душі жінки і мами школярів можна так:

«Попередня сесія міськради ухвалила рішення про закриття початкової школи у селі, у приміщенні якої є світло, вода, газ, туалет, кухня, інтернет. Тут працювало 3 вчителя, залиште хоча б одного! Автобуса, щоб возив наших дітей у Павлівку, немає. У селі закрили все: клуб, медпункт, магазин. Залиште хоча б школу!» У відповідь Юлія Орлова та Василь Кореняк сказали, що рішення прийнято після громадського обговорення питання. Ніхто з присутніх на сесії мешканців Вільного не брав участі у цьому обговоренні, тож висловили припущення, що це була просто підробка протоколу. Встановити істину і продовжити боротьбу за школу – такий план є у селян.  

Про надання гарантій Світловодської міської ради виконання КП «Власівські мережі» зобов’язань перед Акціонерним товариством «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» – наступне питання порядку денного теж викликало бурхливе обговорення. Особливо строк дії гарантії – 84 календарних місяців з дня укладення відповідного договору. Депутат Віталій Юшко запропонував замінити цю цифру на 36 місяців, тобто до кінця каденції міської ради восьмого скликання.

«Щоб майбутній міський голова і депутати, які прийдуть до влади після нас, не несли відповідальність за рішення попередників!» –  так коротко можна викласти думку депутата. 


Міський голова заперечив:

«Це вимога Мінрегіону і якщо її не дотриматися, то газу не буде і опалювальний сезон не розпочнеться! Усі міські ради дають гарантії!»
Не переконав, голосів забракло. Перейшли до аналогічного питання «Про надання гарантій Світловодської міської ради виконання ТОВ «Світловодськпобут» зобов’язань перед Акціонерним товариством «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України». Тут голосів вистачило і рішення було прийнято: 

«Гарантувати виконання зобов’язання Товариства з обмеженою відповідальністю «Світловодськпобут» щодо заборгованості в сумі 18 095 433, 78 (вісімнадцять мільйонів дев’яносто п’ять тисяч чотириста тридцять три) гривні 78 копійки, яка підлягає реструктуризації. Строк дії гарантії - 84 календарних місяці з дня укладення відповідного договору».

Міський голова обурився: як так, комунальному підприємству гарантії не надали, а приватному – будь ласка! Поставили питання на голосування вдруге. Пройшло. Отже, є ще одне рішення: 

«Гарантувати виконання зобов’язання комунального підприємства «Власівські мережі» Світловодської міської ради перед АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «НАЦІОНАЛЬНА АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» щодо заборгованості в сумі 11 180 922 (одинадцять мільйонів сто вісімдесят тисяч дев’ятсот двадцять дві) гривні 64 копійки, яка підлягає реструктуризації. Строк дії гарантії – 84 календарних місяці з дня укладення відповідного договору».

Тож, відтепер маємо зобов’язань на майже 30 мільйонів гривень перед «Нафтогазом». На запитання, що буде у разі несплати підприємствами боргу, ніхто чіткої відповіді не надав. У текстах рішень написано:

«У випадку повного   або часткового невиконання (підприємствами. Ред.) своїх зобов’язань щодо сплати реструктурованої  заборгованості тягне за собою наслідки, передбачені ч.5 ст. 6 Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення» та втрату чинності цього рішення». 


Тобто, якщо підприємства – боржники не сплачують борг, рішення ради втрачає чинність, а  «Нафтогаз» мовчки несе збитки, чи забирає підприємства у свою власність? Немає відповіді. Побачимо через 7 років! 

Четвертим питанням порядку денного було скандальне «Про затвердження положення про порядок поховання та похоронну справу, а також порядок надання ритуальних послуг на території Світловодської міської територіальної громади…». Наше видання неодноразово допомагало підприємцям, які надають ритуальні послуги, висловитися з приводу тиску, який чинить на них КП «Комбінат комунальних послуг», порушуючи закони України. На сесії Валентина Козлова ще раз переповіла цю історію, закликала міську владу, нарешті, розібратися в ситуації, що склалася, переглянути текст положення, який містить неприйнятні для ФОПів пункти, і не перешкоджати підприємницькій діяльності, якою вона, для прикладу, успішно займається 25 років.

Депутатка Марія Дмитренко запропонувала не голосувати за цей проєкт рішення. Її почули і лише 6 депутатів висловилися «за». Тож, далі буде. Слідкуємо за цією темою!


Поза порядком денним послухали надзвичайно емоційний виступ представника ініціативної групи зі школи №3 Влада Вихристенка, батька десятикласниці. 

«Що мені робити з дитиною? Хто крайній?» –  запитував   він у міської влади, –  Розпорядженням начальника управління освіти, молоді та спорту заборонено прийом заяв до 10 класу в школі №3, а охочих навчатися тут – 25 учнів!» 


Батько просив, щоб школі надали статус ліцею, доводив, що єдина школа з поглибленим вивченням англійської мови у місті має право на існування.

У відповідь Андрій Маліцький та Василь Кореняк розповідали про зменшення субвенцій з державного бюджету на 10 млн грн, про відсутність двох необхідних 10-х класів тощо. Врешті, вирішили закрити пленарне засідання і поговорити про проблему за межами сесійної зали.

Як пізніше стало відомо, міська влада пішла назустріч батькам і дітям. Ухвалене рішення про надання статусу ліцею не тільки школі №3, а й №4. Але є умова: протягом року вони будуть змагатися між собою за право залишатися ліцеєм у 2023-2024 роках. 

Фоторепортаж Богдана Дроздова
[img][/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Осінь спортивна: корнхол, спартакіада та чемпіонат області з шахів і шашок
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Мультiмедиа
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!
«Виходьте бігом! Виходьте бігом!» – волав і виштовхував за двері журналістку Світловодський міський голова (ДОПОВНЕНО)
На розвалинах ЗЧМ, якому могло би виповнитися 60 років
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!