» » Юні моряки здійснили пізнавальну, захоплюючу екскурсію до храму
Всі новини

Юні моряки здійснили пізнавальну, захоплюючу екскурсію до храму


Чергова екскурсія вихованців табору «Юний моряк» Центру військово-патріотичного виховання відбулася до Свято-Покровського кафедрального собору. Провів її керівник просвітницького центру, протоієрей Віталій Коваленко. 

Діти відвідали кінозал, галерею, а головне, що священнослужитель дуже детально розповів про облаштування церкви, призначення частин храму. Вихованці роздивилися іконостас, тепер вони точно знають, де знаходиться храмова ікона. Як досвідчений викладач, Віталій Коваленко дуже цікаво та доступно розповів дітям і про вбрання священнослужителів. Так, наприклад, такий елемент як єпитрахиль символізує благодать та сім Таїнств, дізнались діти і про поручі, фелонь, пояс, палицю та ін. Запалюючи кадило та використовуючи різні види ладану, він розповів та показав як використовують ці елементи богослужіння. Почули діти  відповіді і на свої питання про дні ангелів кожного з них. 

Юні екскурсанти дізналися про те, що просвітницький центр рівноапостольних Кирила та Мефодія при Свято-Покровскому соборі розпочав свою діяльність  ще у 2006 році з метою духовної просвіти молоді. Завдяки спільним зусиллям власника галереї «Єлисаветград» Миколи Цуканова та місцевих художників, які подарували більше 35 своїх робіт храму, тут створено галерею. Діти з цікавістю роздивлялися картини, котрих на сьогодні представлено понад 50, старовинні книги ХVIII – ХIХ століття. 

А від відвідування дзвіниці собору у вихованців табору просто перехоплювало подих, вони почули справжній колокольний дзвін та спробували самі бити у дзвони. Тепер діти знають, що означає вислів «малиновий дзвін» та як виглядає рідне місто з висоти пташиного польоту. 

Дякуємо  протоієрею Віталію Коваленку за чудову, пізнавальну, захоплюючу екскурсію!

Адміністрація ЦВПВ
[img]

[/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Наталія Сєрая здобула чергову медаль для Світловодська!
«Богатирські ігри» у Світловодську – видовищно, сильно, емоційно! (ДОПОВНЕНО)
«Оля-Ля» Івана Юхименка та «Амазонка» Дмитра Тарасенка – переможці ювілейних перегонів на честь воїнів АТО
Наталія Сєрая мріє створити команду з тріатлону у Світловодську!
З Всеукраїнських змагань – з перемогою
Мультiмедиа
Жіночий фестиваль «Я най…» відбувся у Світловодську!
«Богатирські ігри» у Світловодську – видовищно, сильно, емоційно! (ДОПОВНЕНО)
«Поліція з народом!» – оголосив Андрій Гулий на центральній площі міста
«Оля-Ля» Івана Юхименка та «Амазонка» Дмитра Тарасенка – переможці ювілейних перегонів на честь воїнів АТО
«Ми віримо в майбутнє України!» – лунало на міському заході у День Конституції