» » Юні моряки здійснили пізнавальну, захоплюючу екскурсію до храму
Всі новини

Юні моряки здійснили пізнавальну, захоплюючу екскурсію до храму


Чергова екскурсія вихованців табору «Юний моряк» Центру військово-патріотичного виховання відбулася до Свято-Покровського кафедрального собору. Провів її керівник просвітницького центру, протоієрей Віталій Коваленко. 

Діти відвідали кінозал, галерею, а головне, що священнослужитель дуже детально розповів про облаштування церкви, призначення частин храму. Вихованці роздивилися іконостас, тепер вони точно знають, де знаходиться храмова ікона. Як досвідчений викладач, Віталій Коваленко дуже цікаво та доступно розповів дітям і про вбрання священнослужителів. Так, наприклад, такий елемент як єпитрахиль символізує благодать та сім Таїнств, дізнались діти і про поручі, фелонь, пояс, палицю та ін. Запалюючи кадило та використовуючи різні види ладану, він розповів та показав як використовують ці елементи богослужіння. Почули діти  відповіді і на свої питання про дні ангелів кожного з них. 

Юні екскурсанти дізналися про те, що просвітницький центр рівноапостольних Кирила та Мефодія при Свято-Покровскому соборі розпочав свою діяльність  ще у 2006 році з метою духовної просвіти молоді. Завдяки спільним зусиллям власника галереї «Єлисаветград» Миколи Цуканова та місцевих художників, які подарували більше 35 своїх робіт храму, тут створено галерею. Діти з цікавістю роздивлялися картини, котрих на сьогодні представлено понад 50, старовинні книги ХVIII – ХIХ століття. 

А від відвідування дзвіниці собору у вихованців табору просто перехоплювало подих, вони почули справжній колокольний дзвін та спробували самі бити у дзвони. Тепер діти знають, що означає вислів «малиновий дзвін» та як виглядає рідне місто з висоти пташиного польоту. 

Дякуємо  протоієрею Віталію Коваленку за чудову, пізнавальну, захоплюючу екскурсію!

Адміністрація ЦВПВ
[img]

[/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Серед найкращих шахістів області – наш Олександр Бендюк
Гігантська милиця на бампері автомашини Сапянова здивувала перехожих
«Добрадівські» забави останнього літнього дня
Турнір з футболу триває у Світловодську
На «гіку», як на довгій ниві, або У квача на серфах з чемпіонкою Анжелікою Гарькавою
Мультiмедиа
Світловодські рятівники готові прийти на допомогу тим, хто її потребує
Підкорювати нові вершини бажали колективу Головного у день народження
У День прапора нашого…
Велична картина Анатолія Татарова посіла головне місце в експозиції
Жіночий фестиваль «Я най…» відбувся у Світловодську!