» » Аналіз програм: що пропонують кандидати в депутати

Аналіз програм: що пропонують кандидати в депутати


Реєстрація кандидатів у депутати на позачергові вибори 21 липня вже завершилася. Тож можна аналізувати, з чим вони йдуть у парламент, які їхні передвиборчі програми. Адже саме  депутат буде представником нашого краю у Верховній Раді наступні 5 років, від його фаховості, спроможності вирішувати проблеми, які є в нашому регіоні, залежатиме як ми житимемо ці 5 років. Ми звикли дивитися на кандидатів і обговорювати як вони вдягаються, чи вміють красиво говорити, як поводяться на людях, це, звісно, все важливо, але ще важливіше те, що вони обіцяють вирішити. Тож давайте спробуємо розібратися, що нам пропонують. 

Відновлення у свідоцтві про народження графи «національність»

Олег Чорний, самовисуванець, заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи, 57 окрема мотопіхотна бригада Збройних Сил України. 

Основний акцент у програмі зроблений на війні. Кандидат пропонує запровадити правовий режим воєнного стану на територіях, де тривають бойові дії. Воєнні видатки перекривати за рахунок оподаткування надприбутку олігархів. Звучить гарно, але от цікаво як це реалізувати, якщо олігархи свої гроші ховають в офшорах або під матрацом. Також кандидат хоче посилити відповідальність за сепаратизм і антиукраїнську пропаганду. Окремим пунктом винесено відновлення у свідоцтві про народження графи «національність» і підтримка  сучасної української патріотичної ідеології. Депутат обіцяє високі соціальні гарантії для учасників   бойових дій та їхніх родин, підвищити зарплату лікарям, працівникам садочків і знову ж запитання – як це зробити? Отже у програмі жодного слова про те, як забезпечити ріст економіки, щоби мати на це кошти. Як і ні слова власне про розвиток Кіровоградщини. 

Пільгові кредити для аграріїв

Олег Вєтров, директор професійно-технічного училища № 36 із селища Новогородка, висуванець Аграрної партії України 

Першим пунктом програми є європейська інтеграція України. Кандидат хоче знищити побори і корупцію, забезпечити справедливий суд для всіх. Провести медичну, судову, пенсійну реформи, а також реформу правоохоронних органів і Збройних сил України. Політик збирається   забезпечити ріст заробітної плати за стандартами ЄС і  швидко подолати бідність. У кандидата ще багато пунктів із серії «за все хороше проти всього поганого». Однак, варто звернути увагу на кілька – створення умов для конкурентоспроможного  розвитку сільського господарства, проведення ревізії всіх сільськогосподарських земель та сприяння в отриманні кредитів для аграріїв на пільгових умовах. Очевидно, що для представника Аграрної партії, основу якої складають аграрні барони, – саме їхні питання   будуть у пріоритеті. 

Повернути обов’язкові медогляди

Олена Плугіна, самовисуванка, керівник проекту, громадська організація "ПП "СЛУГА НАРОДУ". 

Уся програма кандидатки зосереджена на медичних питаннях. Вона хоче негайно реформувати медичну систему, зробити пріоритетом охорону материнства. Кандидатка пропонує повернути обов’язкові медогляди, підвищити зарплату лікарів та престиж професії, посилити пропаганду здорового способу життя. Також хоче повернути в державну власність санаторії та курорти. Власне це все, що пропонує кандидатка. Після прочитання програми виникає питання: а хіба на Кіровоградщині, окрім медицини, що безперечно важливо, немає інших проблем? 

За здоровий спосіб життя

Богдан Кукудза, самовисуванець, керівник проекту, громадська організація "ПП "СЛУГА НАРОДУ".

Пріоритетним напрямом своєї діяльності кандидат називає розвиток фізичної культури і спорту. Його мета – створення умов для впровадження здорового способу життя, залучення сільського населення до масового спорту. Перш за все, він планує зберегти наявну мережу колективів фізичної культури і спорту, спортивних клубів. Також хоче проводити районні змагання. Як і до попередньої кандидатки, запитання виникає таке саме: чому лише фізична культура? І, до речі, цікаво, чому від «Слуги народу», аж два кандидати?

5 років позитивних зрушень

Олесь Довгий, чинний депутат Верховної Ради від Кіровоградщини

Головним напрямом роботи в парламенті депутат називає розвиток малої Батьківщини – Кіровоградщини. У своїй програмі він звітує за зроблене за п’ять років – за позитивні зрушення з відновлення доріг та інших важливих інфраструктурних об’єктів; капітальні ремонти шкіл, дитячих садочків, лікарень, відкриття амбулаторій; поліпшення матеріально-технічного забезпечення закладів освіти та медицини. Разом з тим депутат визнає, що багато найболючіших питань регіону, що накопичувалися десятиліттями, ще потребують свого вирішення. Депутат прагне пришвидшити будівництво нових доріг та реконструкції всіх шляхів, які цього потребують, забезпечити модернізацію житлової інфраструктури, створювати й оновлювати соціальні об’єкти. Також хоче впровадити економічну стратегію розвитку регіону, яка забезпечить збільшення доходів усіх категорій населення, запустити систему державної підтримки національних товаровиробників, упровадити дешеві кредити для малих підприємств та фермерських господарств, започаткувати цивілізований ринок землі та ефективно протидіяти рейдерству. 

Депутат також має намір щомісячно надавати адресну допомогу соціально незахищеним людям, відновити пільги «чорнобильцям, людям з інвалідністю, переселенцям, багатодітним сім’ям та дітям-сиротам. На рівні області запровадити програму подолання безробіття, запустити регіональну та національну програми будівництва житла. Змусити підприємства, зокрема аграрні, відповідати перед працівниками та пайовиками.


Роман Шило, вчитель

Я належу до тієї категорії людей, які завжди, перш ніж голосувати за будь-кого – президента, партію чи кандидата в депутати, спочатку вивчають програми. Я перечитав опуси всіх кандидатів. 90% – просто порожні обіцянки. Або кандидат зосереджується лише на якомусь одному напрямку –медицині, обороні, патріотичній тематиці, підтримці президента, фізкультурі, або ж говорить про все на світі, але без жодної конкретики. Більш-менш конкретні питання є у кандидата від Аграрної партії, але стосуються саме аграріїв, уявлення ж як жити всім іншим – у кого немає тракторів чи ферм, я не побачив. Найбільш наближеною до нашого регіону є програма Олеся Довгого, там розумієш, що мова іде саме про Кіровоградщину, а не під копірку одне й те саме, що можна пообіцяти і донеччанам і волинянам. Це й зрозуміло, адже він 5 років був нашим депутатом і встиг досконало вивчити програми. 


Лілія Монич, швачка

Мій чоловік – чорнобилець, і старший син з інвалідністю, менші діти ще малі. У чоловіка здоров’я вже геть здає, він толком працювати не може. Я все сама, і за усіма доглянути, особливо за старшим сином – він сам навіть поїсти не може, і за меншими дітьми, і за чоловіком, і на роботу мушу бігти, бо ж де взяти гроші... У мене сестра на Тернопільщині живе, так вони всі в Польщі. Я б і сама поїхала, навіть полуницю збирати поїхала, а могла б і по професії, я шити гарно вмію, могла б і добре заробити, але куди я поїду – мені ні дітей, ні чоловіка немає на кого покинути. Лише в програмі Олеся Довгого я прочитала – повернути пільги чорнобильцям і людям з інвалідністю. Хоч хтось думає про таких як ми, як нам жити. Я точно голосуватиму за нього.


Лілія МАГАСЬ, Голова Іванковецької сільскої ради Знам’янського району

Справи важливіші за обіцянки і написані слова. Олеся Довгого ми вже змогли побачити в роботі. Це дійсно нардеп, дійсно людина слова і діла, він приклад, як під час реформ і змін можна працювати на результат. За останні роки село розквітло, соціальна інфраструктура розвивається. У нас однією з великих проблем була руйнація сільського клубу, відремонтувати який було не під силу ні районному, ні сільському бюджету, ні спонсорам. Олесь Довгий упорався з цією проблемою. Також ми отримали спортивно-ігровий майданчик. За ці 5 років Олесь Довгий зробив більше, ніж усі попередники. Це не лише я так вважаю. Це оцінка більшості людей нашого села.
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!