» » Світловодська ЦРЛ повинна здобути статус кластеру, або багатопрофільної лікарні!

Світловодська ЦРЛ повинна здобути статус кластеру, або багатопрофільної лікарні!

Світловодська ЦРЛ повинна здобути статус кластеру, або багатопрофільної лікарні!
Кластеризація системи охорони здоров'я в Кіровоградській області та чому з втратою Світловодського району почалася тиха деградація інфраструктури міста – про ці важливі для громади речі розповідає Сергій Савич, в.о. головного лікаря КНП «Світловодська ЦРЛ». 

Президент України 18 липня 2022 р. підписавЗакон України № 2347-IX«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги від 1 липня 2022 року», якийбуло прийнято 1 липня 2022 р. Документ запускає наступний етап медичної реформи. 

Цей етап, зокрема, полягає у відмові від старої «радянської» моделі з наявністю обласних, міських, районних лікарень та у створенні мережі госпітальних округів. Передбачається також формування спроможної мережі, котра буде поділятися на кластери. Одна область, один госпітальний округ. У свою чергу, госпітальний округ поділяється на надкластери (обласні лікарні), кластери (районні та лікарні з вузькопрофільними відділеннями), та загальні кластери, котрі будуть лікувати прості захворювання. Всі інші медичні заклади, які не включать до цього переліку, потрапляють в інші ЗОЗ, а раніше їх називали закладами громади.

Поясню, у чому полягає рівень лікарень:

надкластерний– лікарні, в яких є ресурси та технології для надання медичної допомоги у найбільш складних або рідкісних випадках захворювань;

кластерний– багатопрофільні лікарні в межах госпітального округу, які мають забезпечити потребу населення в лікуванні найбільш поширених захворювань;

загальний– багатопрофільні лікарні, які обслуговують населення територіальної громади або декількох громад. Вони забезпечують базові напрями лікування та у разі потреби спрямовують хворих до кластерних та надкластерних лікарень.

Зараз йде формування нашого госпітального округу.  Поки що роль Світловодської ЦРЛ визначається як загальний кластер і це напряму пов'язано з втратою Світловодського району! Але це поки що проєкт, офіційно його будуть затверджувати на початку листопада. Я маю на меті зробити так, щоб наш заклад отримав статус кластерного, бо це дасть можлвість для додаткового розвитку (отримання обладнання, створення робочих місць тощо).

Відомо, що в процесі реформ ми втратили Міжрайонний реєстраційно-екзаменаційний відділ Державної автоінспекції (МРЕВ), саму автоінспекцію, «Укртелеком», відділи СБУ, поліції та прокуратури, як такі, та інше. У Світловодську відтоді функціонують лише відділення, або ж нічого. Освітня реформа суттєво вплинула на заклади освіти, а медична зараз впливає на нашу медицину. Тобто, протягом останніх років Світловодськ лише втрачав… 

Я ж вважаю, що треба боротися за майбутнє нашого міста і в жодному разі не пускати все на самоплив. Тому я постійно шукаю варіанти і можливості для розвитку Світловодської ЦРЛ, адже це головний медичний заклад нашої громади. Вже провів зустріч з двома заступниками міністра охорони здоров'я, постійно тримаю на контролі ситуацію в області, планую зустріч з керівником госпітального округу, головою та профільним заступником обласної державної військової адміністрації.

Потрібно використати всі можливості для досягнення мети – Світловодська ЦРЛ повинна здобути статус кластеру, або багатопрофільної лікарні!

"СВ" 
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
1 коментар
  1. Привалов Олег
    Желательно и врачей хороших где-то взять,нашим доверия мало!
Популярне
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Футбольний турнір пам'яті Олександра Іванушка відбудеться у Світловодську
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!