» » Мешканці п’ятьох квартир у будинках №7 та №9 по вулиці Павлова у Світловодську потерпають від холоду

Мешканці п’ятьох квартир у будинках №7 та №9 по вулиці Павлова у Світловодську потерпають від холодуПро це зі сльозами на очах розповідає редакції одна з них – 87-річна пенсіонерка Лідія Дем’янівна Михайлик: «З початку опалювального сезону у наших квартирах немає опалення. Зверталися до міського голови, до «Світловодськпобуту». Відповіді не отримали жодної. Можливо, газета допоможе прояснити ситуацію і зрушити справу з місця». 

У відповідь на прохання читачки газети ми звернулися до відповідальних осіб. 

Генеральний директор ТОВ «Світловодськпобут» Сергій Московський розповідає: 

«У двох будинках №7 та №9  по вулиці Павлова всього 5 абонентів, решта має індивідуальне опалення.   Дійсно, сталася аварія на теплотрасі, але відремонтувати її немає можливості, бо прямо на мережі стоять паркан, гараж, курник тощо. Про цю проблему я писав до виконкому та УЖКГ. Треба знести незаконні будівлі, або копати траншею вручну і не взимку, звісно. 

Другий варіант – влада може врятувати 5 сімей від замерзання, а саме: допомогти їм  провести індивідуальне опалення. Іншого шляху немає, бо відключати котельню №2 заради ремонту шматка теплотраси для опалення 5 квартир ми не будемо, навіть коли знесуть незаконні будівлі.  

Зі свого боку у  грудні 2022 року ми відключили ці квартири від централізованого опалення, оплата не нараховуються».


Начальник Управління житлово-комунального господарства Віктор Самоляк повідомляє, що з метою обстеження та відновлення теплопостачання міськвиконкомом було створено комісію, до складу якої увійшли, зокрема, головний інженер ТОВ «Світловодськпобут» Анатолій Могильний та представниця  мешканців будинків Ольга Степанько. Шостого січня 2023 року комісія зібралася, розглянула питання і зафіксувала свої висновки у протоколі. Анатолій Могильний розповів про складності з ремонтом пошкодженої теплотраси і зробив пропозицію щодо теплозабезпечення. 

«Як вже відомо, теплоносій до вказаних будинків не подається через порив на теплотрасі. Що стосується підключення їх від теплокамери, що біля ДНЗ №25, це займе багато часу і великих обсяг земляних робіт.   Прокласти повітряну тепломережу по території дитсадка не можна. Тож для вирішення питання теплопостачання квартир (вул. Павлова, 7 – 1 абонент, вул. Павлова, 9 – 4 абоненти) «Світловодськпобут» готовий за рахунок підприємства придбати електричні панелі», - заявив головний інженер ТОВ «Світловодськпобут». 


Цю інформацію взяли до відома та рекомендували ТОВ «Світловодськпобут» опрацювати питання надання електричних панелей, для переведення квартир на альтернативний вид опалення та від’єднання їх від мереж ЦО.  

Мешканцям квартир, які потерпають від холоднечі, порадили звернутися до ТОВ «Світловодськпобуту» із заявами про надання електричних панелей та відключення від мереж ЦО. 

Серед висновків комісії є і такий пункт:

 УЖКГ надати дозвіл мешканцям вказаних квартир на відключення від мереж ЦО та встановлення системи індивідуального опалення в квартирах відповідно до вимог чинних державних будівельних норм і правил. 


Нагадаємо, що засідання комісії відбулося за присутності представниці мешканців вказаних будинків, тож їм залишається виконати формальності. 

Фото Аліни Семенової

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!