![](/uploads/posts/2024-07/medium/1720607985_photo_2024-07-10_13-35-25.jpg)
Розповідь нашої землячки Світлани Лапкіної з Норвегії – це прагнення жінки, яку доля вкотре закинула на чужину, донести нашим читачам свою тугу за рідним краєм і, звісно, нагадати про себе.
- До війни я жила у селі Павлівці Світловодського району, хоча народилася і виросла у Світловодську. У село переїхала в 1993 році. Маю трьох синів. Чоловік помер у 2001 році. Хлопчиків своїх ростила сама з Божою поміччю. Співала на кліросі в Павлівській церкві і вела там Недільну школу для дітей.
Нам запропонували вивчати мову, щоб інтегруватися в суспільство. На курсах норвезької я зустрілася з нашими співвітчизницами, з’ясувала, що багато дівчат і жінок люблять співати. Я запропонувала спробувати співати разом наші українські пісні. Я дуже сумувала за Україною, і не я одна, тож ми почали збиратися після занять на курсах.
Спочатку репетирували мало не в коридорах, але потім нас почула наша вчителька з норвезької і за її сприяння нам надали приміщення і час для занять. Я відібрала дівчат, які мають музичну освіту, тож нам вдається співати на чотири голоси за нотами. Наш ансамбль називається «Вишиванка».
![](/uploads/posts/2024-07/medium/1720608086_foto-kolektivu-lapkna.jpg)
Вже на Різдво нас попросили заспівати на міжнародній зустрічі в інтеркультурхусі. Ми виконали дві пісні «Щедрик» і «Добрий вечір тобі, пане господарю». На зустрічі були представники адміністрації комуни, їм дуже сподобався наш досить професійний спів.
Потім я зрозуміла, що треба до пісень додати народні костюми, як важливу частину нашого етносу. Оскільки сама шию, то й стала підбирати тканини, шити спідниці, плахти, знайшли вишиванки, зробила віночки. Далі нам запропонували взяти участь у музичному фестивалі, після якого про нас написали у місцевій газеті.
![](/uploads/posts/2024-07/medium/1720608096_lapkna-v-gazet.jpg)
Сьогодні у репертуарі маємо 12 пісень, співаємо акапельно. Це дуже подобається і норвежцям і тутешнім українцям. Для занять купили синтезатор, тож розвиваємося, пропагуємо українську пісню в Норвегії.
![](/uploads/posts/2024-07/medium/1720608170_lapkna-6.jpg)
Тут комфортно і безпечно жити, але сум за Україною лишається, а з душі ллються вірші, які я розміщаю на своїй сторінці у фейсбуці. Ось уривок з моїх «Роздумів»:
«Чому я тут? Чому не вдома?
Чому в бігах, а не в гостях?
Чому подалі від кордону
Загнав людей холодний страх?
Чому одна людська потвора
Звела все добре нанівець,
Спалила ненавистю й горем
Мільйони лагідних сердець?»
Обов’язково повернуся в Україну, у рідну Павлівку, у свій будинок. Сьогодні я потрібна тут, моїй родині…