» » Містичний вечір у краєзнавчому музеї: подорож до традицій предків

Містичний вечір у краєзнавчому музеї: подорож до традицій предків

У суботу, 28 грудня, о 15:00, у Світловодському міському краєзнавчому музеї відбувся незабутній вечір для шанувальників містичних легенд та загадкових традицій. 

Захід, організований молодіжною організацією МБІ "Потрібні Тут", зібрав людей різного віку, яких об'єднала любов до історії та містики, а провела його директорка музею Ніна Сокуренко.

Програма вечора була насиченою й різноманітною. Гостей чекали захопливі розповіді про міфологічних істот, містичні історії та різні способи ворожіння. Учасники випробували ворожіння на Псалтирі, ворожіння на воску, а також із використанням перснів. Особливе пожвавлення викликало традиційне "змагання" – перекидання чоботачерез паркан.
Ніна Сокуренкозазначила:

"Дуже цікава тема заходувона привертає увагу і молоді, і дорослих, якщо почитати коментарі у соціальних мережах. Важливо розуміти, що це не був “гадальний салон”. Ми говорили про те, чим займалися наші предки. Це була традиція, звичай, і ми хотіли створити вечірню атмосферу, щоб поспілкуватися та обговорити цю тему. Багато хто знає різні способи ворожіння й перекази, пов'язані з цим. Хто з нас не любить містику?"


Захід мав пізнавальний характер. Учасники дізналися про те, що наші прабатьки вважали ворожіння вірогідним способом дізнатися про майбутнє. Найкращим часом для таких обрядів у народній традиції вважалися Святки – період між Різдвом і Хрещенням. Ці дні сприймалися як найбільш містичні впродовж року.

Директорка музею пояснила, чому ворожіння на Святки сприймали лояльніше:

"Це, в першу чергу, наша історія, яку потрібно досліджувати та зберігати. Релігія загалом не дозволяє заглядати у майбутнє, адже ти не можеш випередити Бога. Але під час Святок ця заборона була лояльнішою, бо ворожіння вважали частиною традицій, що зближували людей із культурними коренями."


Вечір у музеї створив атмосферу, яка дозволила гостям доторкнутися до історії, відчути дух давніх звичаїв та об’єднатися навколо спільного інтересу до традицій наших предків. Це вкотре доводить, що подібні ініціативи є не лише пізнавальними, а й надзвичайно важливими для збереження культурної спадщини.

Аліна Євгенова, студентка факультету журналістики
Львівського національного університету імені Івана Франка,
фото авторки
та Анастасії Високої
[img][/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Перший тур Чемпіонату України збаскетболу - у Світловодську
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!