» » Українська хустка – і оберіг, і доля, і краса…

Українська хустка – і оберіг, і доля, і краса…


Пятого березня у міському краєзнавчому музеї відбувся захід краєзнавчого спрямування, присвячений  Міжнародному жіночому дню 8-го Березня. 

 Привітавши жінок із святом, директор музею Андрій Бутко зазначив, що цього разу працівники музею вирішили зробити екскурс у минуле і повести мову про українську хустку як елемент жіночого національного одягу, оберіг і символ. На яскравій виставці різнобарвних хусток, що мала назву «Українська хустка – і оберіг, і доля, і краса» – були представлені хустки і шалі різних розмірів, уподобань, смаків.
Присутні на заході – а це майстри декоративно-ужиткового   мистецтва, жителі  міста – не могли стримати свого захвату від яскравого різнобарв’я хусток і шалей. 

З історією виникнення хусток, їх обрядовим значенням присутніх ознайомила  зберігач фондів музею Тетяна Ткачук. Дуже цікаво і змістовно про свою роботу на фабриці хусток у м. Києві, про те, як вони створюються присутнім  розповіла   Марія Напрієнкова. Свого часу Марія Петрівна закінчила Київське училище прикладного мистецтва, має диплом інженера-конструктора тканини і неабиякі мистецькі здібності. Протягом свого довгого життя жінці де тільки не доводилося застосовувати свої знання та вміння: розписувала в артілі хустки (батік), працювала у Василькові на заводі майоліки, на керамічному заводі нашого міста.  Вже після виходу на пенсію навчала школярів   петриківському розпису.

У житті української жінки хустка була присутня упродовж всього життя: її одягали на свята дівчата, наречена пов’язувала її сватам, хустка була символом набуття статусу заміжньої жінки. Саме про це і написала свої поетичні рядки  член ради музею та його давній друг Тетяна Парфьонова. Змістовну та зворушливу поезію Н. Красоткіної про обрядові значення хустки прочитала і майстриня-вишивальниця  Тетяна Бондаренко.

Про національний колорит хустки, її символізм говорила і голова міського літоб’єднання «Літо» Лідія Лаврик.  Вона презентувала музею шовкову хустку, що свого часу подарував їй наш земляк, відомий поет Кость Оверченко, який вже відійшов у кращі світи. А хустка належала ще його матері.

Працівники музею дуже вдячні всім, хто надав хустки та шалі на виставку: Ганні Харченко, Тетяні Бондаренко, Антоніні Зуєвській, Зінаїді Кибі, Тетяні Гурській, Марії Напрієнковій.

Присутні із задоволенням оглядали виставку, ділилися своїми враженнями, дякували працівникам музею за приємні моменти спілкування.

Виставка діятиме до 31-го березня, тож запрошуємо всіх бажаючих переглянути її. Телефонуйте: 72219.

Тетяна Ткачук, зберігач фондів міського краєзнавчого музею.
[img][/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!